210 Shares 5854 views

Tabela kompatybilności ryb akwariowych. Obliczanie zgodności ryb

Niestety, wiele rozpoczynające akwarystów popełnić tych samych błędów. Najczęstsze z nich – źle zacząć akwarium, przeludnienie i kupowania niezgodnych gatunków ryb. Ten ostatni punkt będzie mówić bardziej szczegółowo.

Więc od dawna spekulowali i ostatecznie zdecydował się kupić akwarium. Przed tym nabyciem warto studiować specjalną literaturę i przynajmniej z grubsza wyobrazić, co to jest chcesz zobaczyć mieszkańcom w ich rogu zwierzęcego.

Dlaczego tabela kompatybilności ryb akwariowych?

często może być postrzegane jako początkujący kupuje parę ryb różnych gatunków, o które mają być widoczne w jego zbiornik 50-litrowy pełnym zakresie sklepie zoologicznym. Nie wszyscy sprzedawcy są w stanie i chcą dać Taki hojny nabywcy kompetentne doradztwo i odwieść go od aktów wysypka. Wszakże każdy doświadczony akwarysta wie, że nieprawidłowo dobrane ryby po prostu umrzeć.

Wybierz ryb akwariowych tylko z wyglądu nie jest to konieczne. Konieczne jest, aby dowiedzieć się o funkcjach ich zachowania w przyrodzie oraz zasad opieki. Oczywiście, początkujący będą bardzo trudne do odczytania o wszystkich ulubione gatunki ryb, a potem coraz porównać warunków ich przetrzymywania i temperamentu. W tym przypadku chodzi o zgodności pomocy stół ryb akwariowych.

Od akwaria morskie zawierają z reguły doświadczonych amatorów, a przynajmniej ludzi, którzy studiowali dużą liczbę profilu literatury, mamy także nauczyć się trochę. Pomaga nam w tej tabeli kompatybilności akwarium słodkowodne ryby. Jest to użyteczne i początkujący rolnicy Ichtiologia-rybne w wyborze pierwszych czworonogów, a doświadczony właściciel akwarium, który zdecyduje się na uzupełnienie towarzystwie swoich zwierząt.

Przyczyny niezgodności ryb

Tabela kompatybilności akwarium ryby na tyle uniwersalny, że bierze pod uwagę zarówno aspekt kompatybilności – biologiczne i behawioralne. W naturze ryby żyją w różnych środowiskach i klimacie.

Nikt nie będzie rozstrzygać ze słodkowodnych i morskich ryb, z zimną krwią, tropikalny, drapieżnika i jego ofiary. W przeciwnym razie, akwarium zamiast wygodnego domu zamieni się w arenę gladiatorów lub pokazu przetrwania. W celu dla zwierząt domowych są zdrowe i szczęśliwe, trzeba wybrać odpowiedni sąsiedztwo.

Jaka jest kompatybilność ryba stół akwarium

Zdjęcia tabeli pokazuje, że istnieją trzy rodzaje zgodności ryb:

  • w pełni kompatybilny;
  • Ograniczona kompatybilność;
  • całkowicie niekompatybilne.

Tak więc w pełni kompatybilne z ryb, które są zaznaczone w tabeli na zielono, można bezpiecznie osiedlić się razem. Żółty interesująca kategoria – częściowo zgodny ryby. Tutaj konieczne jest uważne przeczytanie informacji na temat warunków i zwyczajów wybranych osób i znaleźć powody, dla których mogą one kolidować i czy jest to możliwe w danym środowisku, aby wyeliminować te przyczyny. Jeśli chodzi o absolutnej niezgodności ryb – nie zaleca się eksperymentować i próbować im zaprzyjaźnić. Z rzadkimi wyjątkami, ta okolica kończy się czyjąś śmiercią.

Nie wszystkie gatunki ryb zawiera tabela zgodności akwarium ryby. Neony często wychodzą, który jest dość popularny w naszym ryb. Chciałbym dać ten reprezentatywny characins mało uwagi.

Neon nie jest kompatybilny z Akari, Astronotus, koi, melanohromisami, piranie i Pseudotropheus Tropheus. Według danych, co prowadzi Tabela kompatybilności ryb akwariowych, neon może rozstrzygać o spokojnych i małych ryb: zadziorów gupików karłowaty kardynał dziobaka, mollinezii, zmienniaki plamiste, Donaciinae, czarny tetra, sum i cętkowane tarakatumami.

W odniesieniu do ograniczonej kompatybilności, kiedy zapewniając dużą przestrzeń, wiele schronisk i roślin, a także dobre odżywianie obecny neon drapieżniki mogą osiadać z botsiyami, Złota Rybka, karnegiellami, Labe, prętnik karłowaty, koguty, Skalary, tsihlozomami, chromis i latarek.

Zasady dotyczące struktury tabeli kompatybilności ryb akwariowych

Mimo to, nie zawsze mają możliwość spojrzenia na stole lub skorzystać z innych źródeł informacji na temat zgodności z ryb, a do objęcia nowego zwierzaka podobnego. Dlatego dobrze jest, aby zrozumieć, na jakiej podstawie zbudował stół i na co zwracać uwagę przy wyborze nowego ryb ozdobnych.

Zgodność pod względem zawartości

Określić, jakie warunki wodne są niezbędne dla mieszkańców akwarium:

  • temperatura;
  • sztywność;
  • kwasowości;
  • zasolenie.

Na początku opisu każdego rodzaju ryb akwariowych są optymalne parametry wody. zwierzaki podnieść trzeba, aby te parametry różnią się w jak najmniejszym stopniu. Nie jest konieczne, aby złożyć z widokiem jeżeli temperatura w zbiorniku do maksimum, a po drugie minimalny dopuszczalny.

W bardzo ciepłej wody życia ryb szybciej i żyją krócej, a na zimno nie może prawidłowo rozwijać. Lepiej jest zebranie przedstawicieli w akwarium jednego gatunku – na przykład tylko rybki, czy żyworodne i pielęgnice. Inną opcją – powtarzanie stan stawu na osiedlenie się z ryb żyjących w naturze w tym samym obszarze. Oto najważniejsze – nie zebrać parę „drapieżników i ich ofiar”.

preferencje pokarmowe

Ważnym punktem w doborze przyszłych sąsiadów – preferencje żywieniowe. Drapieżne ryby z pewnością ci, którzy jedzą wszystko zmieścić w ustach. Tak, skalar nie będą wkraczać na neon aż mała. Ale ryby rosną, w miarę upływu czasu, gromadka małych rzeczy można poredet, szczególnie w dniu wypisu. Więc nie zapomnij wziąć pod uwagę, że swoje zwierzęta rosną.

Ponadto, zwinne sąsiedzi mogą po prostu zużywają się powoli poruszających się ryb. Choć pielęgnice zbada smakołyk głodnych haczyka po prostu wziąć go prosto spod jego nóg. Małe i młode ryby mogą być dość nieśmiały wokół podajniki i żyć z dnia na dzień, jedzenie okruchy ze stołu pana.

Nie zapominaj, że niektóre z paszy dla ryb na małże, jeść szybko, ponieważ wszystkie ślimaki, a fani kopać w ziemi, lub cieszyć się zieleni opuścić akwarium bez roślin.

Dużych i małych

Nie zaleca się do rozliczenia z dużych i małych ryb, choć giganci nie są drapieżnikami. Dzieci są stale pod wpływem stresu, co niekorzystnie wpływa na ich zdrowie.

Są szanse, że ryby będą uważać, aby opuścić schronienie na posiłki tylko, aw pozostałym czasie, aby zobaczyć je będzie niemożliwe.

Jest możliwe, że duże ryby jeszcze przełknąć mniejszego towarzysza. Nawet słaby rybka nie odmówi spróbować smażyć gdyby przypadkowo dostaje się do niej.

Walka o terytorium

Niektóre Fishguard swoje terytorium i może zaatakować swoich sąsiadów. Wrogowie mogą pojawić się nawet członkowie tego samego gatunku. W opisie rasy należy wskazać, że ryby kłótliwy i zalecenia o osobie, z którą jest możliwe rozstrzygnięcie.

maminsynek

Wiele ryb w wyniku ciągłej selekcji nabyte nietypowe objawy – płetwy długo woal, narośli na ciele, dużych oczach. Funkcje te mogą powodować agresję lub ciekawość innych ryb. Dlatego dla delikatnych gatunków ozdobnych należy dobrać wolnobieżnych i spokojnych sąsiadów. Na przykład, rybki są często pozbawieni wspaniałymi ogonami z winy zadziorów.

Przy wyborze populacji akwarium uznawanych za niezbędne nam stolik. Sprawdzanie zgodności ryb akwariowych jest koniecznością, jeśli chcesz uniknąć konfliktów i zgonów wśród ryb.