128 Shares 8388 views

Napęd na wszystkie koła motocykli. Motocykl drive „Ural” na wszystkie koła

Artykuł opowiada o historii ciężkich motocykli z napędem na cztery koła, który jest ciężki motocykl „Ural”, jego cechy techniczne i możliwości, a także jakie są modele w linii marki.

Trochę historii

Fani jazdy z wiatrem na dwukołowy „Iron Horse” z pewnością wiedzą, że na świeżym powietrzu, wizyt krajowych i przezwyciężyć gęstą lepszy napęd off-road na cztery koła nie ma żadnych motocykli. Wśród nich jest motocykl „Ural”, wyposażony w napęd na cztery koła.

Niewiele osób wie, że pierwszy motocykl napęd na wszystkie koła pojawiła się prawie 100 lat temu w Wielkiej Brytanii. To istnieje w swojej klasie przez długi czas bez poważnych konkurentów.

Po kilkunastu latach, na początku 1931 roku rozpoczęto produkcję rowerów BMW nie tylko cywilne, ale również zaczął produkować ciężkie czterokołowych motocykli napędowe do celów wojskowych. Wiele osób uważa, że napęd na cztery koła pojawiła się ze względu na potrzeby armii, która w pierwszych dniach II wojny światowej, były one bardzo potrzebne. Nie mniej popularne marki samochodów z tego okresu był słynny zundapp.

Radzieckie prototypowe ciężkie motocykle „Ural” służył powyżej jednostek, w szczególności, model R71. A w 1941 roku linia montażowa Ural przyszedł pierwszy ciężki motocykl M72, który natychmiast stał się szeregi technologii przez wojska radzieckie.

Co stało się potem

1957 wsławił się tym, że pierwsza mała partia napędem na wszystkie koła „Ural” został wydany, które były modele trzykołowe. I tak, że rower był M61, który przejął całkowicie zaprojektować podwozie modelu 72.. Zaczął być wyposażone OHV.

Nieco później zaczął roślin i dodać ważną innowację w postaci biegu wstecznego, który jest całkowicie brakuje w motocyklach z silnikami nizhneklapannym. Przykładem tego może służyć jako wcześniejszy model – K650.

Stopniowo wszystkie koła motocykla drive „Ural” przeszedł zmiany strukturalne. Oprócz modyfikacji silnika i tylną transmisji osadzony skryptów całkowicie nowe gaźnika, przy czym moc silnika wzrasta. Późniejsze modele zostały wyposażone w nowoczesne gaźników high-end w Japonii ( „Keihin”). Poprawiona dynamika i wysoka jakość hamowania motocykla „Ural” powstała dzięki hamulce tarczowe Brembo o „Breaks”, które są uważane za jedne z najlepszych na świecie.

Charakterystyczne cechy wszystkich jednostek napędowych koła

Motocykl „Ural” (patrz zdjęcie. Powyżej) można nazwać tylko na świecie motocykl z przyczepą, która pochodzi z bezdifferentsialnym przełączanym napędem. Jednym z producentów motocykli modele Irbit zaczął „patrol”, który przełączany napęd koła wózka. Patrol z lekkiego T-wersja posiada znaczny sukces daleko poza Rosją. Tak więc, na podstawie sprzedaży tylko 2012 samochodów sprzedano o 37% więcej niż w 2011 roku.

„Patrol”, aby poradzić sobie z każdym terenowego, jako wyposażony w cztery przekładnią. Wszystkie koła motocykli Drive „Ural”, aby przezwyciężyć najtrudniejsze odcinki drogi. Tak więc możemy powiedzieć z pewnością, że jest to najlepszy rower szosowy. Rzeczywiście, będąc obciążeni, on nigdy nie pozwolić kierowcy w każdych okolicznościach. Dlatego jest to zawsze sceptyczne Amerykanów z ogromnym szacunkiem dla Ural „patrol”. Modele kosztowe „Patrol-T” jest około 300 tysięcy. rubli.

Komfort i relaks z „turystyczna”

Specjalny model „Tourist-2WD» (motocykl «Ural») został stworzony dla rosyjskich dróg, które na wieki nie widzieli pokrycia zastępczego. Napęd na cztery koła tego potwora pokonuje nie tylko krajowy terenowego bez żadnych problemów, ale także w celu przyspieszenia na drodze do prędkości 120 km / h, podczas gdy wydatki tylko 7 litrów benzyny na każde sto tras.

Nietrudno się domyślić, że motocykl „Ural”, wiersz „turystyczny” przeznaczony do długich podróży, a do tego jest to wyposażone we wszystkie niezbędne. W razie potrzeby napęd wózek jest wyłączony, jest on odłączony. W tym przypadku, można podróżować tylko na dwóch kołach, ale doświadczenie to na jednostce nie ulegnie pogorszeniu.

Ponoprivodnye motocykle „turystyczny” serii są wyposażone w silnik 45 KM o pojemności 750 cc. W tym wypadku, samochód przyspiesza do 120 km / h w sekundach ─ rozbrykany jak motocykl sportowy Yamaha, ceny, która może być przeniesiona do pół miliona rubli. Zauważ, że ten motocykl waży 335 kg, a sprzęt i ładunek może zabrać ze sobą niemal taką samą wagę, korzyści z „koni” On dość łatwo wyciągnąć bagaże. Zbiornik paliwa jest przeznaczony do 19 litrów paliwa i natężenia przepływu w ogóle zabawna: na torze – do 4 litrów i miejskich nie przekracza 7 litrów na 100 kilometrów.

Trochę o 67. modelu

Ciężkie motocykle wszystkie koła specjalnie uhonorowany wśród rowerzystów i miłośników techniki motocyklowej. Co jest naprawdę uczciwy, siłę i zapał są adrenaliny, bez której trudno jest jeździć dwukołowy Steed stali. Taka jest „Ural” serii 67-36. To naprawdę maszyna tak maszynie! Na przekroju rasy z nim mogą być porównywane jedynie „Dniepr MT”. Nepriveredliv silnik tak, że najbardziej „nie obraził” na swego pana, gdyby tylko nie dodawać paliwa.

Przyspiesza 67. „Ural” do 100 km / h na tyle szybko, mimo, że waży 330 kg i może być załadowany do niej ćwierć tony na szczycie. W każdym splocie ścieżki paliwa wynosi 8 litrów, które na ogół dobre, biorąc pod uwagę jego siłę. Silnik generuje moc 36 KM przy maksymalnym momentem obrotowym przy 4900 obr./min. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie jest niezawodne w każdym tego słowa znaczeniu, a nie trwać wytrzymałość.

„Ural Up biegów» ─ moc w stylu wojskowym

Irbitsky deweloperzy starał, tworząc swoje potomstwo biegów Up-2WD. Motocykl „Ural” (patrz zdjęcie. Poniżej) z tej serii są wykonane w stylu wojskowym i ma na celu przezwyciężenie najbardziej nieprzekraczalne miejsca i off-road. Łatwość, z jaką motocykl pokonuje trudnych odcinków dróg i nierównym terenie, napęd na cztery koła jest poprzez podwozia projektowania i pełnym biegu wstecznym.

Wyliczanie stosowanie „militaryzmu” motocykl nie ma sensu. Jednak zauważmy, że jest możliwe, aby przejść w dowolnym miejscu w każdą pogodę przez cały rok. Ta potężna maszyna nie boi się zaspach lub ulewne deszcze, bez brudu na kolana. Cena tego napęd na wszystkie koła trójkołowego pojazdu terenowego wynosi około 620.000. Rubli.

Strona techniczna

Te motocykle koła napędowe wyposażone są w 41-konny dwu cylindrowych silników czterosuwowych o pojemności 745 metrów sześciennych. Maksymalna prędkość , która może rozwijać samochodu wynosi 110 km / h. Wtrysk paliwa jest sterowany system wtrysku paliwa. Uruchamianie przez silnik elektryczny, a do tego celu dostarczony jest kick-rozrusznik. Zbiornik paliwa ma pojemność 19 litrów benzyny, a zużycie paliwa wynosi 7,5 litra na sto tras.

Hamulce motocykl warunkiem zacisk hydrauliczny, a sprzęgło – podwójny mechanizm typu suchego. Teleskopowe zawieszenie przednie zapewnia płynną jazdę na drogach. Obecność bezdifferentsialnoy transmisji pozwala przezwyciężyć przeszkody o dowolnej złożoności.

Wygoda pracy

Kolorystyka jest niewidoczne hacki w lesie lub w trzcinach w pobliżu stawu, więc „Ural biegów w górę» można bezpiecznie wyposażyć polowanie lub ustanawiają wszelkie niezbędne narzędzia połowowe. Ważący 365 kg, można zabrać ze sobą wiele przydatnych towarów i bagażu.

Model ten jest znacznie ważone programistów, który pozwala nosić wszystko, czego potrzeba i sprawia maksymalnej stabilności maszyny. Dlatego możemy bezpiecznie manewrować i nie bój się, że agegat może przynieść i okaże.

W razie potrzeby, można go umieścić na hamulcu postojowym i zdjąć koła karetki siłownika, a tym samym przekształcenie „Ural” w rower dwukołowy.

podsumować

Motocykle „Ural” wszystkie koła napędu pojazdów terenowych okazały się niezawodne. Ta technika ma wysokiej jakości importowany sprzęt, jakość jest inna. Dlatego możemy powiedzieć, że „Ural” jest unkillable rower. Większość modeli motocykli przyczyniają się do wygodnego i bezpiecznego jazdy dzięki specjalnej konstrukcji. Ze względu na dużą masę tych jednostek mają dobrą stabilność i niemałą nośność. Mocny silnik, podwozie cechy i zawieszenia pozwalają łatwo pokonać każdy teren.

Ponadto, nowoczesne motocykle „Ural” mają atrakcyjny wygląd, ergonomiczna konstrukcja i wysoki poziom komfortu. Konstrukcja tych maszyn pozwala sprawnie poruszać się na drodze. Pomimo jego ciężkości, motocykl szybko zyskuje niezbędną prędkość. Na grubym potężnego „Iron Horse” nie wstydzi się pojawiać na wiecu lub rowerzysta, jazda na drogach krajowych w nocy, cieszyć się długą drogę i czuję do prędkości.