763 Shares 5933 views

Hodować kaczki – co wybrać?

W ostatnich latach rozwój działalności rolniczej w naszym kraju zaczęła nabierać tempa lekceważyć. Jednym z najbardziej dochodowych i obiecujących jego wskazówkami bez przesady nazwać hodowlą kaczek krajowych. Przyczyny tego można wyróżnić kilka: gwałtowny wzrost drobiu (już osiągnie zaledwie dwa miesiące życia waga jednej kaczki może wynieść do dwóch kilogramów), prostota w wyborze żywności i napojów bezalkoholowych uciążliwej pielęgnacji.
Które rasy do wyboru

Jednak ten rodzaj działalności , też ma swoje niuanse. Najpierw trzeba zdecydować się na jego cel – zapewnienie mięsa ani jajek – a więc, co rasa kaczek najlepiej nadaje się do tego celu. Najlepsze ras mięsnych uważane Pekinie i kaczki piżmowe. Biegacz będzie doskonałym kur indyjskich.

Inkubator czy kura?

Lepiej zacząć z zakupem kaczych, i tylko w zakresie rozwoju biznesu myślenia, komu powierzyć proces hodowlany – Zakup inkubatora lub wybrać jeden z ptaków dla jaj wylęgowych. Przechowywać kaczych (zwłaszcza w pierwszych kilku tygodniach życia) zawsze musi być ciepły, wówczas temperatura może być stopniowo zmniejszana. Pomieszczenie musi być dobrze wentylowane, unikając przeciągów. Najlepiej zawierać małe kaczki użycie pojemników lub skrzynek na dnie której układa się grubą warstwą trocin lub słomy.
Przodkowie drobiu

Często, eksperci zgadzają się, że poprzednicy rodzimego są dzikie kaczki: hodować te ptaki w dużej mierze powtórzone przez głównych parametrów do tych powszechnie spotykane w domu. Uważa się, że większość ptaków lęgowych w gospodarce rolnej rodziny kaczka pochodzi od dzikiego podgatunku kryakovyh. Wszystkich znanych dotychczas odmian można podzielić na trzy grupy w zależności od rodzaju produktu, dla których zostały one wyhodowania: z jaj, mięsa i jaj. Hodować kaczki hacki pochodzą z Wielkiej Brytanii. Jest uniwersalny, ponieważ mięso, jaja i daje mnóstwo. Jego ciężar osiągnie 3 kg (drakes) i 2,5 kg (kaczki).

Ras domowych kaczek

Jednym z najbardziej popularnych gatunków kaczek uznawanych Pekinie, który ma również doskonałe osiągi jaj (do 120 jaj rocznie) i produkcji mięsa. Peking kaczki rasy jest nieco większy niż hacki: waga Drake'a może mieć do czterech kilogramów, kobiety – do trzech i pół.

Ukraińska szara kaczka prawdopodobnie można przypisać do kur niosek, ponieważ ma wysoką wydajność jaj – około 120 sztuk rocznie. Wymiary i waga nie jest najwybitniejszym: do 3,5 kg w smoków i do 3 kg u samic. Ten gatunek kaczki, jak czarno-białe piersiach, jest jednym z najbardziej bezpretensjonalny i łatwego treści do tej pory. Jej pisklęta ważą do 2,5 kg już w wieku dwóch miesięcy. Mięso z tej rasy jest o wiele smaczniejsze niż inne. Bardzo silne podobieństwo do dzikiego ptactwa, kaczki rasy, hodowane w Rouen, który odnosi się wyłącznie do mięsa. Wagowych i innych wskaźników jest blisko do skały w Pekinie.