860 Shares 1986 views

Pent dach do kąpieli z rękami: Materiały i technologie

Konstrukcja dachu jest ostatnim etapem konstrukcji pudełka budynku lub struktury. Od jakości tej pracy będzie zależała trwałość kąpieli lub innego obiektu gospodarczego. Z tego konstruktora musi postępować zgodnie z ustaloną technologią takiego procesu.

сегодня обустраивается практически повсеместно. Pent dach do kąpieli dzisiaj, osiedlając się niemal wszędzie. Ta praca jest całkiem możliwe, aby wykonać własnymi rękami. Aby to zrobić, trzeba mieć podstawowe umiejętności budowlanych, jak również poznać i spełniać wszystkie wymogi instrukcji.

zalety

бруса, бревен и прочих востребованных строительных материалов имеет несколько преимущество перед другими вариантами конструкций. Pent dach do kąpieli bloki, tarcicy, drewna i innych materiałów budowlanych poszukiwanej ma kilka zalet w porównaniu z innymi konstrukcjami wykonania. Ten rodzaj dachu jest mniej podatne na obciążenie wiatrem. W tej konstrukcji, materiał, z którego układ jest podniesione, może być praktycznie dowolne. может быть минимальным (от 0°). Wynika to z faktu, że pent nachylenia dachu może być zminimalizowany (0 °).

Pent dach jest uważany za najbardziej prosta konstrukcja. Dlatego, jego budowa pod wpływem siły do przeprowadzenia nawet laik. Cały proces nie powinien trwać długo. Jeśli stłumiony dach nie jest tworzony na poddaszu, ma lekki.

Jeśli właściciele chcą, aby twój dach bardziej skomplikowane, można użyć kombinacji kilku ramp. Wyposażyć je na różnych wysokościach. Jednocześnie dach nadal będzie przypisany do gatunku Klasa monopitch.

Podczas budowy będą wymagały mniejszej ilości materiału, a także siły mistrza. W związku z tym przedstawieniem projektu jest używany niemal wszędzie.

braki

W przedstawionej konstrukcji, posiada wady. может составлять от 0 до 45°. Pent nachylenie może być od 0 do 45 ° C. Jednak za zorganizowanie kąpiele często wybierają minimalną wartość tego wskaźnika. W tym przypadku odpływ się dzieje jest nieco gorsza niż w strukturach pochyłych.

Opady popłynie w dół tylko w jednym kierunku. Dlatego trzeba stworzyć bardziej niezawodny system usuwania wody. Będzie miał większą średnicę. Eksperci zalecają, aby dać pierwszeństwo do rynny gatunku metalu. Wsporniki do mocowania tych elementów muszą być zamocowane w odległości 40 cm od siebie. Koszty materiałowe System rynnowy w tym przypadku będzie nieco wyższy niż w regeneracji innych systemów dachowych.

Poddasze przestrzeń będzie mieć mały rozmiar. Jednak do kąpieli nie jest tak ważne. Niektórzy właściciele prywatnych domów twierdzą, że stłumiony dach ma domową atmosferę. Jednak w obecności wyobraźni i czasu wymaganego nawet z stłumiony dachu, można zrobić arcydzieło. Zalety zilustrowanej konstrukcji, powyżej wad.

Rodzaj systemu dachowego

в соответствии с рекомендациями профессиональных монтажников. Do ostatecznego wyniku był wysoki, szczupły kąpiel zgodnie z zaleceniami profesjonalnych instalatorów. Mówią o konieczności prawidłowego wyboru systemu dachowego. Istnieją trzy główne warianty niego.

Dla budynków dzienników ruchomych systemu kratownicy używany. Zapobiega się powstawaniu odkształceń z drewna, które może dochodzić do 15% w konstrukcji nowego domu. Ta konstrukcja wymaga sztywnego mocowania na górnej ścianie (na mauerlat). W dolnej części krokwi zostanie zainstalowana na specjalnym urządzeniu. Pozwala to uniknąć poślizgu podczas kurczenia się ram.

Jeśli kąpiel jest zbudowany z cegły lub bloków pianki, stosuje system pochyłych krokwi. Będą one oparte na dolnych belek stropowych. Na szczycie dachu jest przymocowany do ściany lub regału.

Istnieje również system krokwi powieszenie. Prace te powinny być wykonywane przez profesjonalistów. Każde gospodarstwo jest zbierane oddzielnie na ziemi. Następnie są one umieszczone na ścianach.

Kąt nachylenia

своими руками, необходимо определить, к какому типу она будет относиться. Jeśli budujemy wannę z rękami, konieczne jest ustalenie, będzie ona stosowana do każdego rodzaju. Istnieje wentylowane i wentylowane. W pierwszym przypadku kąt odchylenia jest 5 ° C. Oni potrzebują wysokiej jakości izolacji, paroizolacji.

Wentylowana struktura może mieć dowolny dopuszczalny kąt odchylenia. Przestrzeń między sufitem i płaszczyzną promieniowania jest wystarczająco duża, aby utworzyć kanały wentylacyjne. Wyposażyć otwory po obu stronach konstrukcji, jak również z przodu. Wentylowanych budynków są uważane za bardziej trwałe.

Jeśli struktura powłoki będą wykonane z miękkiego materiału, konstrukcja powinna mieć nachylenie 10 °. W przypadku korzystania z tektury falistej, ten parametr może być w zakresie od 10 do 20 ° C. Ondulin i łupków odpowiednie dla dachów o kącie 20 °. Płytka pozwala stworzyć poddaszu. Kąt nachylenia dachu, w tym przypadku jest to 25 °.

drewno

необходимо уделить внимание выбору правильного материала для каркаса. Po zdefiniowaniu schematu stłumiony dach, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego materiału do ramy. Najczęściej te cele wybiera drewna lub dzienniki. Z nich zrobić mauerlat, krokwie, belki. Materiał powinien być suchy (20% wilgotności).

części wzmacniającej powinny mieć średnicę 100 mm. Materiał musi koniecznie poradzić antyseptyczne. Pozwoli to zapobiec pojawieniu się grzybów, robaków i innych szkodników.

Aby zastosować nośnego Rozmiar planszy 100h25 mm, 50×50 mm belki. W widocznym miejscu na dachu zostanie zainstalowany krawędziach desek. Skończy się wykończeniami. Oni przedstawiła wyższe wymagania. Ten materiał jest najwyższej klasy.

Nadaje się do budowy odmiany drewna. Najczęściej stosowane dąb, buk. Jakość materiału zależy trwałość i niezawodność konstrukcji.

Dodatkowe materiały

или постройки, которая будет эксплуатироваться круглогодично, требует применения качественных крепежных материалов. Pent kąpiel dach na lato lub konstrukcji, które będą obsługiwane rundę wymaga zastosowania wysokiej jakości materiałów mocujących. Należy zakupić odpowiednią liczbę wkrętów, gwoździe, kotwy, a także spalone drutu. Dwa rodzaje łączników mogą być wykorzystane do ustalenia jedno miejsce. Jest to szczególnie ważne dla obszarów o wysokich obciążeń wiatrowych.

Należy również zapewnić dostępność materiałów ochronnych. Są to folia do hydraulicznego i paroizolacja, pokrycie dachowe. W uzdrowisku przez dłuższy czas, aby utrzymać ciepło wewnątrz, służy izolacja termiczna wysokiej jakości. Dla obiektów, które są eksploatowane przez cały rok, czynnik ten jest szczególnie ważny.

Narzędzie również muszą być przygotowane z wyprzedzeniem. Potrzebny jest młotek, zszywaczem, piłę, siekierę i nóż, śrubokręt. Takie materiały są dostępne w zasięgu ręki niemal w każdym domu mistrza.

Obliczenie systemu dachowego

необходимо уделить внимание процессу расчета материалов. Biorąc pod uwagę, krok po kroku w konstrukcji dachu stłumiony do kąpieli, to należy zwrócić uwagę na proces obliczania materiałów. Musisz zacząć od systemu dachowego.

Obliczenia średnicy wiązki odbywa się zgodnie z kątem pochylenia i innych parametrów nachylenia. Lepiej powierzyć specjalistom takie prace. Długość wysokości dachu określi liczbę nóg systemu i ich wielkości. Kratownica wsparcia ustalonego w odstępach 0,6-1 m.

Deski i listwy montowane z pewnym etapie. Jeśli stosuje się metalowe, wskaźnik ten wynosi 300 mm dla dolnych płyt do 350 mm, – dla górnego. Dla łupków listwy muszą być instalowane ze skokiem 440 mm. Elastyczne materiały sugerują obecność bardziej gęste układania desek kroku. Ta powierzchnia musi być absolutnie gładka i jędrna.

Obliczanie pokrycia dachowego

также начинают с правильного предварительного расчета утеплителя, изоляции. Konstrukcja dachu szopy zaczynają także skorygować wstępne obliczenie izolacji, izolacji. Stają się one, w zależności od wielkości obiektu. pokrycia dachowego wymaga także prawidłowego obliczenia.

Materiał do krycia dachów, że ustala nachylenie dachu. Optymalny wskaźnik dla kąpieli jest kąt 25 °. Dlatego też, większość właścicieli podmiejskich gruntów wykorzystywanych do ozdabiania metalowych dachówka, łupek lub tektury falistej. Ponadto, nie są ze szwem rodzajów pokryć dachowych.

Gdy kąt nachylenia od 0 do 45 ° zapotrzebowanie na pokrycia dachowego zwiększa się o 1,5 razy. Jeśli obszar jest określony przez dużą ilością opadów, nachylenie powinno być bardziej pochylone. Płaski dach osiedlić się w obszarach, w których silne wiatry wieją stale.

montaż krokwi

является монтаж стропильной системы. Początkowy etap budowy dachu do kąpieli z rękami jest instalacja systemu dachowego. Te elementy nośne mogą być zamontowane bezpośrednio na ścianie. W niektórych przypadkach konieczne jest, aby gospodarstwo trójkątny konfiguracja. Łączą belki, filary i krokwie.

Podczas instalowania projekt na ścianie, mistrz będzie spędzać mniej czasu i wysiłku. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Podczas tworzenia pewnego poziomu nachylenia jest wymagane, aby podnieść dolną ściankę na właściwej wysokości. W tym przypadku, zwiększone zużycie materiału. Jednak instalacja może być wykonywane szybciej. Trójkątna konstrukcja zbiera się na ziemi, a następnie odebrać je na ścianie. To wymaga specjalnych narzędzi.

Najczęściej w budowie łaźni z rękami krokwi montowane bezpośrednio na ścianie. Również rozważyć krokiew urządzenia. położenie i liczbę dodatkowych podpór mocowania zależy od wielkości konstrukcji, rodzaju materiału konstrukcyjnego, kąt nachylenia.

wsparcie erekcja

чаще всего включает в свою конструкцию мауэрлат. Pent dach do kąpieli często zawiera w swojej konstrukcji mauerlat. On rozkłada obciążenie na ścianie. Na dolnej stronie spoczywa mauerlat krokiew.

Jeżeli ścianki cegły kąpieli mauerlat przymocowana do niego za pomocą palonego drutu. W przypadku budynków materiału porowatego (pianobeton gazobetonu i tym podobne. D.), konieczne jest użycie zaworu. Jego długość wynosi 2/3 szerokości elementu nośnego. Bruce sugeruje mocowania mauerlat za pomocą kotew.

Poprzez popijane na mauerlat zestaw krokwi stopy. Przepaść między tymi dwoma elementami strukturalnymi powinny być minimalne. Jeśli szerokość rozpiętość jest większa niż 4,5 m, trzeba zamontować zapasową. Zapobiegają one ugięcia belki.

Płatwie i izolacja

необходимо выполнить правильную ее обрешетку. Przy montażu dachu do kąpieli ze swoimi rękami, trzeba poprawić swoją skrzynkę. Etap dobiera się w zależności od materiału pokrycia dachowego. Płyty muszą być przybite do krokwi z gwoździami.

Po wszystkim skrzynie można zainstalować grzejnik. Jest to najlepiej nadaje się wełnę mineralną. Jest niepalny, przyjazny dla środowiska materiał. Jego trwałość będzie wystarczająca, aby struktura obsługiwany przez dziesięciolecia.

Z pomocą zszywacza budowlanego, należy zainstalować nakładanie hydroizolacji. Możliwe jest zamontowanie grzejnika. Na potrzebę wypełnienia z wełny mineralnej kontrobreshetku. Uniemożliwić kontakt z izolacji termicznej bariery gazowej. Materiał ten jest umieszczony bezpośrednio przed montażem metalu, łupek, faliste i podobne. D.

Ostatnim etapem

требует правильного монтажа кровельного материала. Pent dach do kąpieli wymaga właściwego montażu pokrycia dachowego. Jego wybór i obliczenia zostały przedstawione powyżej. Najczęściej stosowane do tych celów Ondulin lub metalu. instalacja technologia przewiduje producent materiału. Musi ona być stosowana w trakcie budowy.

Po końcowym etapie budowy dachu muszą być okresowo sprawdzane za szkody i skurcz. Po wykryciu różnych wad, muszą zostać usunięte natychmiast.

Jeśli nachylenie zgromadzonego zanieczyszczeń, należy okresowo usuwać. Ma to pozytywny wpływ na czas trwania operacji kąpieli.

каждый владелец загородного участка сможет выполнить эту работу самостоятельно. Zastanów się, jak pent montuje dach do kąpieli, każdy właściciel witryny kraj będzie w stanie wykonać pracę samodzielnie. Przestrzeganie norm i przepisów budowlanych, jak również zaleceniami specjalistów, którzy mogą szybko i efektywnie, aby sprawiają solidne, niezawodne dach. Będzie ona trwać przez dziesięciolecia.