105 Shares 2316 views

Większość zdobycia twierdzy na świecie (zdjęcia)

Większość zdobycia twierdzy na świecie, większość ludzi kojarzy z Troy, który osadza się ogromną armię, została podjęta dopiero w roku oblężenia 10 th, a jedynie za pomocą sztuczek – konia trojańskiego.


Im wyższa jest bezpieczniejszy

Jaka powinna być nie do zdobycia twierdza? Jakie są wymagania dla niego? Łatwo jest założyć, że to musi być położony na wzgórzu, ponieważ jego ściany w tym przypadku łatwiej jest obserwować swoje otoczenie i zauważyć zbliża wrogów. Iw górę stoku do wroga i bardziej trudne i niebezpieczne. Niedostępność, oczywiście, oznacza nie tylko silna i wysokich ścianach, ale także możliwych umocnień na drodze do nich.

Głównym wymogiem – niedostępność

W starym, prawie każdy nie do zdobycia twierdza była otoczona rzeką czy nie (najlepiej z dwóch stron, jak Kreml i Notre Dame), a następnie ostrożnie rowu wypełniony wodą. Czasami pomysłowi właściciele zamków dozwolonych zagrozić zwierzętom ludzkie życia, takich jak krokodyle, lub na dnie wykopu został zorganizowany „pułapki” z zaostrzonych palików. Gdzie wykopali rów, zazwyczaj zawsze była i roboty ziemne, które zwykle wzniesiono barierę przed wodą. Miejsce w przedniej części zamka powinien być opuszczony, a roślinność – niskie.

Sztuczki fortyfikacyjne

Twierdza została zbudowana w celu ochrony właścicieli przed atakiem. Aby być naprawdę nie do zdobycia i mogą wytrzymać wiele miesięcy oblężenia, takie jak blokady Mortan (6 miesięcy), to musiał mieć własne źródło wody, oraz, oczywiście, zapasy żywności. Forteca nie do zdobycia tworzone z uwzględnieniem zestawu sztuczek i subtelności sztuki fortyfikacyjnej. Zatem grzbiet wału często dostarczane z palisadą – palisadą z zaostrzonych palików. Droga prowadząca do zamku, układać w taki sposób, że napastnicy otwartego prawo, nagi obok tarczy. Nawet dno PIT określonym kształcie – V lub U-kształtny. Fosa może być zarówno krzyż i półksiężyc – był zawsze wzdłuż murów twierdzy. Sztuczki stosowane przez budowniczych wykonany tunel niemożliwe. Aby to robić częściej, a forteca wzniesiona na skalistym lub kamieniste dno.

Spokojne życie może zapewnić tylko cytadelę

Każdy zdobycia twierdza powstała w żadnym konkretnym celu. Wszystkie są do średniowiecza, do czasów, kiedy nie było więcej artylerii i masywne mury mogłyby chronić właściciela. W tych dniach państwo było słabe i nie może chronić poszczególne panów feudalnych, był narażony na ataki nie tylko zagranicznych wrogów i zazdrosnych sąsiadów.

Każda epoka charakteryzuje się metodami walki jak do ataku i obrony. A w budowie zamków właściciela, który mógłby sobie pozwolić na taką konstrukcję, oczywiście, stosować najnowsze osiągnięcia techniki fortyfikacyjnej.

Podstawą – most i ścianka

Większą rolę w ochronie mostem łączącym zamek zabaw mieszkańców twierdzy ze światem zewnętrznym. Co do zasady, to było albo przesuwane lub podnoszenia. Zdobycia twierdza była trudna do pokonania ściany, które są zwykle wznoszone na cokole pochyłej z głębokim fundamencie. Oni – jedna z głównych przyczyn nie do zdobycia twierdzy lub zamku. I to nie tylko wysokość, szerokość i materiał ściany są wykonane. Projektujemy je do odgrywają ogromną rolę. Po tym wszystkim, wewnątrz każdym calu twierdza zbudowana w świetle walki z przełamane zdobywców. Wszystko zostało obliczone tak, aby plecy były niezniszczalny tak długo, jak to możliwe, a napastnicy – cały czas widzieć.

San Leo

Ciekawostką jest fakt, że do zdobycia twierdzy świata, w wyniku różnych kontynentach, zostały zbudowane według tych samych zasad – otwarta przestrzeń z przodu na zamek, stojący na znacznej wysokości, wału, ściany odkrywkowych z otworami strzelniczymi, pojemności żywicy i tak dalej. Personifikacja niedostępność może w pełni służyć jako twierdzy San Leo (St. Leo, Włochy). Stoi wysoko na stromej skale, położone u zbiegu dwóch rzek – San Marino i Marecchia. Prowadzi to tylko do wąskiej drogi pocięte przez skałę. Ta mowa w Dantego „Boskiej Komedii” i cytadela był znany jako jeden z najbardziej strasznych więzieniach Watykańskich. To spędził ostatnie lata swego życia hrabiego Cagliostro. zmarł w piwnicach zamku.

Valletta

Najczęściej takie wzmocnienie nie może być podjęta przez burzę, i tylko przez przebiegłości. Większość nie do zdobycia twierdza jest uważany za twierdzę Valletta, stolicy Malty. Zaczęła budować jako symbol nietykalność Zakonu Rycerzy po Sulejmana wojska Magnificent nie wziął Malcie (w 1566 roku) i wycofał się. Wzniesiony przez wszystkich zasad, najbardziej zdobycia twierdzy jest rozpoznawany na całym świecie, przede wszystkim ze względu na kształt i rozmieszczenie jego bastiony, dając najwyższy efekt obronny.

Indian cytadela

Na liście „najbardziej zdobycia twierdzy świata” to unikatowy fort Dzhandzhira stojących w morzu w pobliżu wybrzeża Indii. Został zbudowany ponad 20 lat. Dwunastu ściana, stojąc na 22 łuków, pozostawiając głębokie, wykonane twierdza nie do zdobycia do wrogów za 200 lat. Fort Sam około 5 stu lat. Wykonana niezdobytą i potężną artylerię, niektóre fragmenty, które nadal istnieją. Niemożność podważając istnienie centrum unikalnej słodkowodnych wyspy dobrze – wszystko to przyczyniło się do faktu, że obrońcy mogli posiadać długie pozycje.

„Przeciwnie, niebo spadnie na ziemię …”

Twierdza nie do zdobycia turecki Izmail spadła dzięki geniuszowi dowódcy A. V. Suvorova. Ten genialny zwycięstwo rosyjskiej broni, z naruszeniem wszelkich praw napastników zginęło na rząd wielkości mniejszy niż oblężonych, został poświęcony hymnu „Thunder zwycięstwa, oddźwięku!”. Twierdza otoczone dużą wału następuje przez szeroki i głęboki (10,5 m) wykopu o 11 bastionów z zakwaterowania w ich 260 dział, o straży 35000 mężczyzn nie może podejmować N.V. Repin, bez I. . Gudovich lub PS Potiomkin. AV Suworow przez 6 dni przygotowuje Storm, a następnie przesyłane ultimatum dowódcy twierdzy z wymogiem poddać w ciągu 24 godzin dobrowolnie wyniosłości i odbierane odpowiedzi. Dwa dni przeprowadzono dla preparatu artyleryjski ataku, która zakończyła się w ciągu 2 godzin przed jego rozpoczęciem. Po 8 godzinach, spadł twierdza. Zwycięstwo było tak wspaniałe i niesamowite, że nawet teraz są russophobes, nazywając atak „spektakl”. Mimo wszystko, biorąc Izmael zostanie zapamiętany jako jeden z chwalebnych kartach historii rosyjskiej.

Po nie do zdobycia, teraz aktywnie odwiedził

Jak wspomniano powyżej, Impregnable zamki i twierdze rozproszone po całym świecie. Najbardziej znany to Pingyao (Chiny), zbudowany w latach 827-782. BC i nadal istniejących, iw dobrym stanie. Wizualny uosobieniem niedostępność jest twierdza Bam Arg-é (Iran), zbudowany w 500 AD, a stojący na klifie Pałac Pena w Portugalii.

Zamki Biała Czapla w Japonii, Kanada Frontenac, Chenonceau we Francji, Hohenwerfen w Austrii i niektóre inne części dwudziestu najbardziej niezdobytych twierdz na świecie. Historia każdego z nich jest niezwykle interesująca, a każdy z nich jest bardzo piękny i niepowtarzalny.