258 Shares 4910 views

To wygląda jak strup? Opis postaci choroby ze zdjęciami

Choroba zapalna niektórych obszarach skóry, charakteryzuje naruszeniem pigmentacji, złuszczaniem naskórka, wypadanie włosów i swędzenie w praktyce medycznej nazywa półpasiec. Zazwyczaj jest to choroba zakaźna lub pochodzenia grzybowego. W tym artykule postaramy się zrozumieć, w jaki sposób wyglądać jak strup. Po tym wszystkim, istnieje kilka form choroby.

różowy zoster

Choroba jest zakaźna-alergiczny w przyrodzie i występuje u osób w każdym wieku. To wygląda jak strup tego typu? Na skórze pleców i tułowia pojawiają się łuszczące okrągłe plamy z jasnym różowym kolorze. Co do zasady, mają średnicę nie większą niż trzy centymetry. A pierwszy z nich został utworzony, tzw nadrzędny punkt. Jego centralna część w ciągu kilku dni zaczyna się łuszczyć, zmarszczki, i staje się jasnożółty. Tydzień później, w klatce piersiowej i plecach wydają się być podobne do wysypki o mniejszym rozmiarze. Oni nie mają tendencję do scalenia. Erupcje powodują dyskomfort i swędzenie.

chromophytosis

Pod tą nazwą w medycynie oznaczało dermatozy pochodzenia grzybowego. Jak porostów łuszcząca formę? Choroba rozpoczyna się od wytworzenia pojedynczego okrągłym miejscu różowego koloru. Następnie dokładnie te same wysypki pojawiają się na brzuchu, klatce piersiowej, pleców i głowy. W tym przypadku, zmiany skórne nie są zapalne w przyrodzie. Mają żółto-brązowy kolor, a kiedy skrobanie zauważalnie lekki peelingu. Plamki mają tendencję do łączenia i rosną. Swędzenie zazwyczaj nie jest przestrzegane. Czynnikiem predysponującym do pojawienia się choroby jest nadmierne pocenie się (szczególnie u otyłych pacjentów), a także wzrost temperatury otoczenia.

półpasiec

Najbardziej podatne na dolegliwości dorosłych i osób starszych. Prowokowanie momenty są uważane stres, obniżenie odporności i choroby zakaźne. Co to jest półpasiec? Patologia ta charakteryzuje się zapaleniem zwojów nerwowych. Choroba ta może być bardzo różnorodne, począwszy od drobnych wysypki na OUN. Złe samopoczucie ból poprzedzać całym ciele. Przez małe pęcherzyki pojawiają się cztery dni, które po pewnym czasie zamieni się strupów. W niektórych przypadkach może być obierania.

liszaj obrączkowy

To jest wyłącznie pochodzenia grzybowego, wpływając na owłosioną skórę głowy, gładkie i w rzadkich przypadkach – w górę. To wygląda jak strup tego typu? Cechą charakterystyczną choroby – silny obierania, tworząc płatki łuszczące szarości. Na głowie, co do zasady, są kieszenie łysienia. Często nie jest łamanie włosów jest prawie na samym korzeniu. W obszarach dotkniętych zoster wystąpić rumień z pęcherzyków pokryte lekkim dotyku. Plamki mają tendencję wzrostową.

czerwone dachówki

Druga nazwa tej choroby – dermatozy. Przyczyny tej choroby są różne rodzaje wirusa neurogennego, alergiczne, hormonalne i i czynników zakaźnych. Co to jest grzybica u ludzi? Ta postać choroby wpływa na błony śluzowe, skórę, paznokcie i włosy. Wykwity zlokalizowana na powierzchni przedramienia, nogi, tułowia, narządów rodnych, jamy ustnej. Są one o nieregularnym kształcie grudki czerwone z depresją w centrum. Charakteryzują się one w rodzaju woskowej połysku, obecność płytki i maleńkim siatki krwi.