716 Shares 1502 views

Jak przejść do łaźni i kąpieli? Szkolenia, zasady, wytyczne

Czy wiesz , jak przejść do kąpieli? „Co to trudno o tym?” – Pytasz. On ogrzewa się, przemywa – i stół z przekąskami. W rzeczywistości jest to zbyt uproszczony. Nasi przodkowie Słowianie wiedzieli dużo o sztuce saunie. Dziś postanowiliśmy zebrać wszystkie swoje doświadczenia, dzięki czemu można go używać. Istnieje wiele niuansów, naruszenie, które prowadzi do tego, że nie uzdrowienia ciała, ale raczej, aby zastosować ją uszkodzić. Więc jeśli istnieją plany, aby razem z miotłą w łaźni parowej, najpierw przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak udać się do kąpieli.

Przygotowania do rytualnego bannomu

można nazwać tak. Słowianie Bath – było niemal święte miejsce. Tu przywieźliśmy chorych je leczyć, myte w kąpieli noworodka, więc dorastał silny i zdrowy, zalany łaźni i w chwili śmierci osoby, aby ją umyć. Dziś idziemy do łaźni parowej czysto dla zabawy, ponieważ każdy dom posiada prysznic i ciepłej wody, ale zapach ciepłego drewna dębowego Venichka i nie można zastąpić niczym innym.

Tak, jak udać się do kąpieli? Przede wszystkim nie można załadować Zanim odwiedzicie łaźnia parowa. Ostatni, snack musi nastąpić nie później niż 1,5 godziny przed imprezą. Doprowadzić Kwas, woda mineralna, sok lub soków naturalnych (na przykład, brzoza). Ale alkohol o który dzień należy zapominać.

Jak często zaleca się, aby uczestniczyć w kąpieli

Aby utrzymać czystość ciała na tyle z gorącym prysznicem. Kąpiel – to coś zupełnie innego, to jest to miejsce mocy. Rosyjski kąpiel ma wysoką wartość terapeutyczną i higieniczną. Jednakże, nie można iść do łaźni parowej zbyt często. Nic dziwnego, że istnieje wspólny standard iść kąpać w soboty. Raz w tygodniu – jest to optymalna częstotliwość. Ponadto, znaczenie takich zdarzeń są znacznie głębsze niż zwykłe mycie ciała. Prawidłowość ta pomaga uodpornić organizm i zapobiec wielu chorób w przyszłości.

początkowy kąpiel

Mówiąc o tym, jak jechać do kąpieli, konieczne jest przede wszystkim podkreślić znaczenie treningu organizm. Oznacza to, że nie jest konieczne, aby od razu udać się do łaźni parowej – najpierw spłukać ciepłą wodą. Woda powinna być wystarczająco ciepły. Optymalny tryb – 38 stopni, wystarczy przygotować na kolejne badanie organizmów wyższych temperaturach.

Na tym etapie, problem polega właśnie na ogrzanie skóry, więc mydła i myjki później. Faktem jest, że mydło jest aktywnie niszczy warstwę lipidową, który został zaprojektowany, aby chronić naszą skórę. Zmywając tę barierę, zostawiamy skórę narażoną na wysokie temperatury pary, która wysusza ją do stanu pergaminu.

Zimną krew w gorącej pary

Nadal powiedzieć o tym, jak prawidłowo przejść do łaźni i kąpieli. Bardzo ważne jest, aby trzymać głowę w stanie suchym. Oznacza to, że biorąc prysznic mokre włosy, nie należy. Jeżeli zignorujemy tę zasadę, można łatwo dostać udaru cieplnego. W ogóle, wszystko zapalonym łaźni wiedzieć, że głowa jest konieczne, aby nosić kapelusz wykonany z naturalnej wełny lub bawełny. Nawiasem mówiąc, to nie boli, aby zwilżyć w wodzie z lodem i jak przezwyciężyć. Pozwoli to lepiej chronić głowę i zapobiec wypadkowi. Teraz jesteś gotowy na spotkanie z gorącym klimacie rosyjskiej łaźni parowej. Nie należy spodziewać się tu siedzieć przez długi czas. Aby to zrobić to nie tylko niepotrzebne, ale nawet szkodliwe. Łączny czas spędzony w saunie jest lepiej, aby od 5 do 10 połączeń w łaźni parowej, a resztę czasu spędzić w basenie lub w salonie.

Co zabrać ze

Nieco bardziej skupić się na tym, jak się kąpać w rosyjskiej łaźni , i co przyniesie. Lepiej jest myśleć o tym z wyprzedzeniem, tak, że w ostatniej chwili, aby nie zapomnieć niczego w pośpiechu. Przede wszystkim trzeba ręcznik i mat w łaźni parowej oraz specjalny kapturek. Nie zapomnij japonki, które są łatwe do zakładania i wyłączać. Nie będzie źle chwycić grzebień i suszarkę do włosów, mydło, szampon, żel pod prysznic i czyste ubranie.

Dla kobiet, wykaz dalsze rozszerzanie spowodowane kosmetykami, który jest w wannie w pełni ujawniają swoje właściwości. Maski ją i zarośla, peelingi. Należy jednak pamiętać, istnieją pewne normy, takie jak prawo, aby przejść do łaźni publicznej. W jego osobisty, można stosować żadnych kosmetyków w wolnym porządku, ale idź do publicznej łaźni parowej z maską na twarzy lub peeling na ciało – jest to brak szacunku do innych. Mogą one być stosowane, ale przed parą zdecydowanie umyć go pod prysznicem. Ale do maski do włosów nie jest to przypadek. Wybierz skład odżywczy stosuje się nici i obejmować wszystkie czepek. A na górze umieścić na specjalnej kapelusz dla pary.

Parzona skóra jest idealny do stosowania kremów nawilżających i masek, antycellulitowe i agentów ujędrniających. Dlatego też również zabrać ze sobą do wanny. Aż krem jest wchłaniany, pić zieloną herbatę, wodę mineralną lub sok. Ale kawa i alkohol to najlepiej nie pić.

Przyzwyczaić się do ciepła

Dziś mówimy o klasycznym łaźni parowej, gdzie płynie woda na piecu i oszałamiający zapach liści miotły. A w celu łatwego przenikania ciepła, konieczne jest, aby wiedzieć, jak iść do rosyjskiej łaźni. Że masz najbardziej przyjemne doświadczenie, konieczne jest, aby pierwszy, adaptacyjne podejście. Optymalna temperatura w tym przypadku wynosi 60 ° C, to znaczy dolna półka odpowiednie pary. Położyć się na nim i przyzwyczaić się do panujących warunków. Pierwsze połączenie jest zwykle zaprojektowany przez 3-10 minut, więc nie zbyt gorliwy. Trzepaczka aż wystarczy na parze, najbardziej jednak ważne, aby przyjść.

Drugie podejście: przejdź do procedur kąpielowych

Gdy jesteś wypoczęty, nadszedł czas, aby udać się do łaźni parowej na nową. Teraz tam jeszcze może być przedłużony do 10-15 minut. W tym czasie można nie tylko pot, ale także wypróbować uzdrawiającą moc miotły. Aby to zrobić, to najlepiej udać się do kąpieli razem. Nie zapominaj, wzrosła w kąpieli prawidłowo. Najedź szczotek (zasady, powiemy teraz) – procedura ta jest znana dzisiaj nie jest dużo. Wyrażenie „bicz miotła” jest zupełnie niewłaściwe. Że procedura był pomocny i miły, musimy najpierw zbadać zarządzenia.

masaż sorgo

Pierwsze wykonanie opahivanie leżące na półce. W ten sposób osiąga się to, wtryskiwanie gorącego powietrza. Masaż trwa trzęsie. To wstrząsanie szczotkę na suficie pary i krótkie naciśnięcie stóp, pleców i łopatki. Teraz można przystąpić do pohlestyvaniyam, niewielki guz na skórze. Pamiętaj, aby przełączać je z zalegających pieszczot. Doskonały do masażu – kompres. Hot miotła jest opuszczany na skórę z mocno przez 4-5 sekund. Nie zapominaj, że choć procedury Sia i przyjemne, nie jest konieczne, aby dokręcić ją też. Wystarczy do 5-7 minut, po których trzeba leżeć nieruchomo przez 2-5 minut, najbardziej zrelaksowany, a dopiero potem można wstać i iść do odpoczynku.

Kąpiel wieczorem nadal

To nie był koniecznie iść do domu. Używaj kosmetyków, które miały z nimi. Pij herbatę, odpocząć, opłukać pod prysznicem – a może znowu pójść do łaźni parowej. Każde kolejne wizyty mogą być dłuższe. Ale każdy człowiek jest inny, śledzić swoje uczucia i nie starają się pozostać tam zbyt długo. Maksymalny czas w łaźni parowej – to 20 minut.

Ekstremalne różnice temperatur

Jak mówimy dzisiaj o jak kąpać się w wannie o zdrowie ciała, należy koniecznie powiedzieć o ulubionej rozrywki ludu rosyjskiego. To nurkowanie w otwór, wycierając śnieg, w najgorszym może wlać wodę lodową od samego gangu. Ale! Musimy pamiętać, że to jest bardzo stresujące dla organizmu, więc jeśli dopiero niedawno zaczęła chodzić do łaźni parowej, to nie jest konieczne, aby sprawdzić się na siłę. Zacznij od kąpieli w basenie, woda jest zwykle po prostu cool. Stopniowe obniżenie temperatury wody, która jest używana do kontrastowych procedur. Hartowanie – to proces, który ma na celu korzyść, więc zbliżyć go mądrze.

Bath – asystent w walce o pięknej figurze

To pytanie zostało prawdopodobnie poprosił wszystkich kobiet, więc w końcu będziemy patrzeć jak iść do kąpieli do utraty wagi. Jak łaźni parowej może promować utrata masy ciała? Okazuje się, że jest bardzo prosty: w wysokich temperaturach jest procesem nadmiernej potliwości. Płynne liście, a jej brak ciała rekompensuje koszt jego renderowania tłuszczu i mięśni. W ten sposób rozpoczęty proces rozszczepiania tłuszczów i wyjście przez pory. Oczywiście, wiele z was nie stracą na tym samym pragnienia zmusi cię pić sporo wody, która kompensuje straty. Ale proces uruchomiony jest bardzo przydatne dla całego organizmu. Do tej pory, dobrze sprawdzony program, który obejmuje wizytę w rosyjskiej łaźni parowej, a następnie oczyszczanie peeling ciała i ręczny masaż antycellulitowy. Zakończono procedurę błota i wodorostów okładów.

Jazdy w górę wynik, chciałbym dodać, że w rosyjskiej łaźni tradycji ludzi uhonorowanych od stuleci, a więc jest to bardzo przydatne, aby kontynuować tradycję naszych przodków i iść w łaźni parowej. Co najmniej kilka razy w miesiącu. Kąpiel wzmacnia organizm i likwiduje wiele chorób, daje drugą młodość, uplifting efekt na skórze jest prawie taka sama jak drogiego leczenia salonie. Dlatego też, jeśli nadal masz wątpliwości, coś zrobić na weekend, słuchać rad: przejdź do kąpieli!