525 Shares 8176 views

Tradescantia: Opieka w domu. Sadzenia, uprawy, pokój propagacji Tradescantia

Tradescantia – częste houseplant. Podczas gdy w swojej ojczyźnie w Ameryce, jest to pospolity chwast. Mamy również bardzo kochany przez ogrodników za doskonałych właściwościach dekoracyjnych i prostota Tradescantia. Opieki w domu: co to jest?

Jeśli przed zakład był tylko ogromny sukces, a to może być postrzegane niemal wszędzie, teraz moda na ten wspaniały kosz roślin minęło. Ale dla początkujących ogrodników hodowli tradescantia – wielką szansę, aby przetestować ich wytrzymałość.

Co to roślina?

Tradescantia, opieka w domu, za które będziemy rozważać szczegółowo dzisiaj, wygląda bardzo ładnie. Długi mając jasny zielony kolor łodygi dorastają do długości jednego metra. A jeśli garnek z roślin umieścić na wysokiej półce, uzyskany zielony wodospad będzie punktem wnętrza pomieszczenia.

Liście rośliny rosną do 15 centymetrów długości. Są bardzo cienkie i są ułożone na przemian na łodydze. Listowie można to czysty kolor zielony i mają różnorodny zabarwienie. Sporo gatunków może pochwalić czerwonawe, białe i żółte paski na jej liściach.

Ale kwiaty niepozorne rośliny. Kwiaty w Tradescantia bardzo małe i mogą być białe, różowe lub purpurowe odcienie. Otwierają wcześnie, zanim słońce jeszcze nie zaczęły świecić z pełną mocą. Po południu zamknięte pąki. Jednakże, w pochmurny dzień Tradescantia pozostawia pąki kwitnące aż do wieczora.

pielęgnacja roślin

Tradescantia – kwiat, który odnosi się do zakładu kosz, ma bardzo kruche wdzięku łodygi, zwisających piękny wodospad. Choć roślina należy do bylin, odmłodzenia zaleca się raz na 2 lata, a czasami okres ten ulega skróceniu do jednego roku. Faktem jest, że jako dolne liście wysychają i łodyga całkowicie obnażone. To nie wygląda bardzo ładne, więc rośliny potrzebują przeszczepu. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób można mnożyć tradescantia, mówić trochę później.

warunki temperaturowe

Kwiat tradescantia, troska, że nie ma zbyt skomplikowane, a także niskich temperaturach otoczenia. On rozwija się w chłodnych i ciepłych pomieszczeniach. Oczywiście, nadmierne przechłodzenie rośliny nie przetrwać i dolna taśma temperatury – +10 stopni. Ale Tradescantia belotsvetkovaya rośnie dobrze i +7. Ponadto kwiat kocha się świeżym powietrzem i nie boi się przeciągów.

warunki oświetleniowe

Tradescantia – kwiat, choć skromny opieki, ale lepiej rośnie w dobrym świetle. Jeśli większość koloru krajowego musi pritenenii ten zielony kaskada wolą otrzymywać bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Penumbra również nie boli roślinę, aby w pełni wyrazić swoje właściwości dekoracyjne. Ale tutaj są pewne niuanse. Odmiany Pestrolistye Tradescantia stają się bardziej żywe kolory w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, podczas gdy arkusze zwykły rośliny pod stałym słonecznych wyblakłe. I umieszczone w częściowym cieniu roślin ponownie stać zielonych.

podlewanie

Tradescantia, opieka w domu, za które rozważają obecnie, bardzo lubi wody. Podczas całego okresu wegetacji aktywnego trwającej od wiosny do jesieni, to wymaga stałego nawadniania. Wlać to jest po prostu niemożliwe. Jedyne „ale” – ziemni pokój powinien zawsze być wilgotna, ale woda stojąca nie może być tolerowane.

W miesiącach zimowych woda rośliny mają mniej, ale nadal ziemia musi pozostać lekko wilgotny. Woda do wykorzystania w tym celu konieczne jest, aby bronić.

nawożenie Tradescantia

Wiosną i latem rośliny należy nawozić, obserwując co dwa tygodnie. Wraz z nadejściem zimy karmienie odbywa się raz na półtora miesiąca. Jako nawóz mogą być dowolne związki syntetyczne lub organicznymi. Specjalistyczny nawóz ale muszą być zakupione dla odmian pestrolistyh. Nawożenie powinno być połączone z nawadniania.

Sadzenie: niektóre subtelności

Tradescantia, sadzenie i pielęgnacja który – tematem naszej rozmowy – mało wymagające rośliny. Ale jeśli celem – dostać naprawdę wspaniały okaz, należy przestrzegać pewnych zasad. Jako podłoże do sadzenia można wziąć zwykły ziemię, ale jeśli instalacja nie jest całkowicie odporny na różnych nieprzyjemnych sytuacjach. Po tym wszystkim, w ziemi mogą żyć różne szkodniki. Tradescantia czasami dosłownie zajmować czarne komary. Radzenia sobie z tym jest możliwe tylko za pomocą środków chemicznych. I aby nie komplikować pielęgnacja roślin, najlepiej jest skorzystać z gotowego mieszaniny kwiat. Jeśli nie można kupić taki, że jest możliwe, aby gleba siebie. Musimy podjąć liści humus, torf i piasek w proporcji 2: 1: 1. Pre każdy element musi być starannie zapalić w piecu.

Poziom wilgotności

Spray Tradescantia ciągle nie jest konieczne, ale okresowych oprysków nie będzie gorzej. Jest to szczególnie ważne w zimie, kiedy zaczyna się sezon grzewczy. Nawadniać kwiat supernatant woda może być kilka razy w ciągu dnia. Jak widać, miał bardzo skromny tradescantia. Pielęgnacja w domu jest dość prosta. Teraz nadszedł czas, aby zapoznać się z opcjami rozmnażania roślin.

hodowla roślin

Propagowane kwiat jest bardzo prosty, a co najważniejsze – szybko. Głównym sposobem – sadzonki – może być używany przez cały rok. Ale w zimie, kiedy światło jest znacznie zmniejszona, proces ukorzeniania roślin jest opóźniona. Reszta roku cięcia sadzonki dać korzenie w ciągu dwóch tygodni. Sadzenie podłoże składa się z następujących elementów: ziemi kompostowej, humus i piasek (w stosunku 1: 1: 1). Gdy roślina zakorzenia, to zajmie mniej niż miesiąc, aby odzyskać dekoracyjny.

Tradescantia, który jest planowany do przeprowadzenia reprodukcję, nie powinny być zbyt „stary”. Na rozmnażanie przez sadzonki powinny być wybrane pędy. Sadzonek przeznaczonych do ukorzenienia, musi mieć co najmniej sześć sekcji.

Można przeprowadzić za pomocą rozmnażania nasion kwiatowych. Ta opcja jest najlepsza na wiosnę. nasiona roślin może zostać uruchomiony w marcu, za pomocą mini-okno siedlisko. Zalecana kombinacja torfu i piasku w stosunku 1 jako substratu nasion 1. Optymalna temperatura dla kiełkowania nasion – 20 ° C. Ziemia okresowo nawilżanie za pomocą rozpylacza, jak również przewietrzyć. Kiedy pojawiają się sadzonki, muszą często sprayu. Kwiat Tradescantia hodowane z nasion, do trzeciego roku życia.

Choroby i szkodniki

kwiat Spiderwort (fot widać) są bardzo lubiący różnych pasożytów. owady skalę, mszyce, wciornastki, przędziorki – jest to lista najczęstszych szkodników w zakładzie.

skalę owady C można pokonać przy użyciu mydła lub alkoholowych roztworów. Konieczne jest, aby zwilżyć szmatkę i usunąć owady. Przeprowadzenia takich procedur kilka razy w tygodniu, ale nie mniej niż cztery. Jeśli roślina jest uderzyć zbyt mocno, to musi być traktowane z leków, takich jak „aktellik”, „malationu” lub „Fufanon”.

Mszyce powodujące uszkodzenie głównie młodych pędów. Liście w tym samym czasie tracą swój kolor i opadają. mszyca mleko staje się doskonałą podstawę do sadzy formy, która nie pozwala na całkowicie przejść proces fotosyntezy. Od mszyc roślin uratuje natrysku wody z mydłem jak mydło obejmuje szkodniki i nie pozwala im oddychać. W zwalczaniu przędziorków może pomóc „Fitoverm” same „aktellik”.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. A teraz to jest twój ulubiony, zachwyci Cię swoim pięknem.