554 Shares 2147 views

Feeder – co to jest? Podajnik dla początkujących: podajnik urządzenie wślizgu, typów urządzeń, sprzęt wędkarski

Do tej pory, wędkarze, którzy są pasjonatami połowów dennych, to jest bardzo często dostępne w arsenale narzędzi o nazwie podajnik. Odpowiedzi o nim są w większości pozytywne. Następnie przyjrzeć się bliżej, co jest dane urządzenie i popularność to cieszy.

definicja

Feeder – urządzenie, które jest ziemia wślizgu, przerobione przez nowoczesnym stylu. Produkt ten ma charakterystyczny wygląd. Główną różnicą podajnika z osioł pręt z wrażliwym końcówka służy jako sygnalizacja półbajt i przy użyciu specjalnego oprzyrządowania Odpowiednie dozowniki zavlekanie ryby. Z języka angielskiego słowo „pasza” tłumaczone jako „pasza”.

Złapany na podajniku, że ryby, które żywią się na dole. Mianowicie, karp, karp, karaś, leszcz, kleń, jaź, płoć i ukleja nawet. Podajnik – jest to wyrób, który jest stosowany w różnych zbiornikach wodnych. Ważne jest, że połów nie był zbyt błotniste dno. Ponieważ podajnik może utonąć w błocie.

podajnik pręty

Zobacz to urządzenie jest rodzajem. Główną różnicą w porównaniu z dołu, poprzez przędzenie – jest obecność znacznej liczby małych palników z niskim uchwytów wydajności oraz kilka cienkich wymienny vershinok, które są przeznaczone do połowu na różnych masach podajnika. one służyć również jako alarmy ugryźć. Nie vershinki różnej sztywności. Oni pozwalają znaleźć najlepszą równowagę pomiędzy podajnikami wagi i alarm zgryzu.

Klasyfikacja prętów zasilających

Urządzenia te istnieje kilka kategorii. Są one określane przez pręt testowy. Ważne jest, aby wiedzieć. Pręt testowy jest maksymalny ciężar ładunku, która jest zalecana do stosowania z tym urządzeniem. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę, że zastosowanie korytka do jego masy musi być dodana także ciężar odpowiadającego przynęty. I będzie to około 20-30 gramów. Jesteśmy obok rozważenia każdej z klas.

Feeder "ultra light"

Oznaczenie to jest rzadko stosowane. Pręty tej klasy o nazwie „Picker» (Picker). ., Że takie urządzenia, którego długość wynosi 2,1-3 m Różnią się one niewielką testu 10-40 g. Idealne do połowu małych ryb w niewielkich odległościach w wodzie stand-typu lub wolno płynących. Odległości dla nich mogą być różne. Jeśli „kompletacji”, którego długość wynosi 2,1 m, odległość najlepiej 20 m-, następnie 3 – Miernik taki produkt jest łatwy do chwytania i może wynosić 40 m.

Feeder "Light"

Te pręty 3-3.6 m długości i 60 g ciasta przeznaczonych do wody stojącej lub bez intensywnego kursu. Z „Picker”, różnią się one tym, że rozwiązania mogą być oddane w większej odległości, a także do czynienia z większych ryb.

Feeder „Średni”

W tych prętów zasadniczo długość 3,6 m. Jednak istnieją przypadki, o długości 3,3 m. Pręt testowy taki 80-100 R. Urządzenie to jest najczęściej klasa, bo to jest pół-uniwersalny. Wygodne dla ich złapać na różnych zbiornikach wodnych, zarówno w stojącej wodzie i nad. Podczas wielkiego ukąszenia ryb i prawidłowego vyvazhivanii do brzegu i dużych sazanchika przynieść.

Feeder "Heavy"

To także kolejny popularny rodzaj wędki. To pozwala uniknąć wielu błędów zarówno w odlewaniu i podczas odtwarzania. Test w tym przypadku od 100 do 120 gramów. Długość wynosi od 3,6 do 3,9 m jest jednak możliwe, do nabycia i „Tween” wzór. – 3,60 / 4,20. Możliwe jest użycie długości twin-karmniki 3,6 m. Jeżeli jednak wdrożyć specjalną wkładkę dodatkową Przedłuż dostępny w zestawie, wtedy będzie to wzrost do 4,20 m. Duża długość parametr może sobie pozwolić, aby rzucić feeder znaczne odległości. Jest to ważny czynnik. I choć vyvazhivaniya ryby i przeciągając ją przez trudny krawężnik może być podniesiona wyższą długi pręt. Zapewni to właściwe okablowanie ryb, unikając zejście lub haka.

Feeder "Extra ciężki"

masa ciasta w tego typu urządzeniach 120 g lub więcej. Może być również przypadkach aż do 200, a nawet do 300, długość pałeczek wynosi od 4,20 do 5 m. Takie dozowniki przeznaczone do odległej odlewania i rybackiego dużych ryb silne. Jednak nie zaleca się, aby przejść do kanału o szerokości 40 m i ryby o wadze 1 kg z podobnym urządzeniem. Oczywiście, można złapać, ale to będzie bardzo niewygodne.

wędki feeder historia

W związku z tym, istnieją również pewne różnice. Istnieje kilka rodzajów systemu. Uważamy, każdy z nich.

zbudować szybki

Ten pręt jest stosunkowo trudne. Są pod obciążeniem (podczas vyvazhivaniya lub odlewania) wygina się tylko bardzo wierzchołek (zawsze pochyla) i pierwszy jej kolana. Podajniki, które mają szybką akcję, umożliwiają pełną kontrolę vyvazhivanie. Są one wystarczająco silne. To pozwala na podnoszenie dużych osobników z dołu i nie pozwolić jej odejść do rozdarcia, spoczywają na krawężnik, i tak dalej. D.

System powolny

Dla tego typu charakterystyk we wszystkich kolanach aż do tyłka. Podajnik z podobnymi systemami wybacza wiele błędów, jak ryby edgy wstrząsy Poke rozciąga ze względu na swoją elastyczność w czasie. W efekcie zmniejsza to obciążenie przystawki. Pozwala to nie zerwać ze smyczy lub czasami całą przystawkę. Czynnik ten jest bardzo ważny dla każdej wędkowania.

podajnik przystawki

W tym przypadku konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne kryteria. Należy wyjaśnić, że zaraz za podajnikiem pręta typu jest gotowy, aby zaopatrzyć kilka przystawek różnych wzorów odpowiednich dla różnych warunków połowu i wielkości ryb.

Konieczne jest również, aby mieć w zapasie kilka potencjalnych klientów i podajniki. Jest to bardzo ważny element. Prowadzi zatem powinna być różnej długości (30, 40 i 50 cm) z nierównymi haczyków.

Rozważmy teraz główne rodzaje popularnych platform zasilających:

 • Dodatki z rurą-protivozakruchivatelem. Jest to bardzo proste. Początkowo żyłka kładzie protivozakruchivatel. Następnie obrotowy jest związany, a smycz z nim związane. Przez klamrę jest zamocowany odpowiedni podajnik. Po tym, gotowe do przyciągania. Zalety tego typu są łatwość wytwarzania i absolutny brak nakładania się w głównej linii smyczy. Główną wadą urządzenia podającego jest jej niska skuteczność.
 • Kolejny typ to okrężny. Produkcja urządzeń tego typu również nie powoduje żadnych trudności. W tym przypadku, średnica żyłki 0,2 – 0,25 mm, dzianiny długości pętli 15-20 cm, a następnie łączenie to dozowniki .. Po tym, na każdym końcu żyłki, które powinny być cięte krótsze załączeniu smycz. Drugi koniec podłączony do głównej żyłki. Przystawka ta ma wysoką czułość ze względu na brak „dodatkowych części” w postaci rur. Może też zaczepić w samej ryby.
 • Symetryczny pętli. W większości przypadków jest on przeznaczony do połowu „zbieraczy” i inne słowa, podajnik łatwe. Zamiast podajniki są zainstalowane ciężarka. Jednak ten bieg może być używany z koryta, jak to konieczne. W tym przypadku, kawałek cięcie linii Żyłka wędkarska typu 0.25 drutach pętli. Jest to konieczne, aby połączyć się ze smyczy. Następnie należy przekręcić dwa końce linii ze sobą, tworząc w ten sposób skręcony długości gwintu około 10 cm. Segment skręcona jest ustalona przez węzeł. Taka konstrukcja zapobiega skręcaniu żyłki głównej smyczy podczas brania prysznica. Kolejne 50 centymetrów dopasować inny z tego samego węzła. Następnie ciągle to samo po kilku centymetrów. Dla niego będzie dołączony do głównej żyłki trzaskiem. Następnie dołącza do koryta klamrami dwustronnych. Taki korpus ma większą czułość niż w rurowej i protivozakruchivatelem paternoster. Jednakże, jest bardziej podatna na siebie zachodzić.
 • Asymetryczny pętli. Produkcja urządzeń tego typu jest taki sam jak poprzedni. Ale w tym przypadku jeden z pętli stron jest dłuższy niż pozostałe (około 16 centymetrów). Rynna w tej dziedzinie będzie znajdować się poniżej usunięciu guzikiem. Jest to konieczne do mocowania smyczy. Wycofanie odrzucić ten bok. Charakteryzuje przystawki maksymalnej czułości. Jednakże ma również wadę żyłka ociera łącznika, w którym dozownik jest zamocowany, w związku z czym w miejscu muszą być monitorowane.

Istnieją również akcesoria i inne gatunki. Jednak wszyscy są powikłania powyższych opcji. Na początkowym etapie masteringu te podstawowe rodzaje podajnika powinien być wystarczający. Po tym zapalony wędkarz może realizować osobiste poprawy, a następnie podzielić się z doświadczeń innych.

podajnik cewka

Charakterystyczną cechą połowów z podajnika są częste perezabrosy przystawki. Dlatego, aby uniknąć marnowania czasu podczas zwijania, pożądane jest użycie cewki z dużym przełożeniu. Jej wartość musi być w przybliżeniu równy 6.

Również w tym przypadku zaleca się mieć znaczną średnicę klockowej. Na podobnym urządzeniem rusztowania będą skręcać mniej. Wynika to w dużej odległości odlewniczej. Dodatkowo, szpula nie musi być głęboka, ponieważ rybołówstwo podajnik stosować cienkie żyłki. Należy to uwzględnić przy wyborze określonego urządzenia.

Jest również wysoce pożądane, aby cewka była wyposażona w korek (CLIP) do żyłki. Nadano mu znaczącą rolę. Musimy korek do mocowania żyłki do wyznaczonego zakresu odlewania. Dla ludzi, którzy opanowali podajnika, to jest bardzo ważne. Należy tutaj zauważyć, nieodzowny warunek. To polega na tym, że duże znaczenie w realizacji połowów na podajnik zakidyvaniya lojalność. Zdobył poprawne podajniki będzie produkować pokarm specyficzną małą poprawkę na dnie stawu. Na tej stronie będzie miejscem wędkowania. Pomiar odległości podczas rzucania to połowa sukcesu.

Żyłki

Podajnik potrzebuje pewnej formy elementu. Mianowicie, w tym plecionka typu. Powodem jest to, że sieć nie rozciąga, i dość wyraźnie oddaje nawet „ostrożne” bite ze znacznych odległości. To daje wędkarz możliwość podjęcia niezbędnych środków w czasie, co sprawia, zaczep na podajniku (obraz jest podana w tym artykule), bardziej wygodne. Można również użyć żyłka. Ale nadaje się tylko na niewielkich odległościach. Również podczas efekt zamiata rozciągliwości monofil powoduje podajnik do ciągnięcia na znacznych odległościach ze znacznym rozmachem. Zmniejsza to terminowość wymiata. Jednak podczas korzystania z plecionki będzie wystarczająca do przeprowadzenia małego krótki zryw.

Haki do połowu podajnika

Kiedy haczyki wędkarskie podajnik używany z łopatką i pierścieniem. Bardzo ważne jest, że są one zawsze ostre. zamontować również hak musi być zrobione dobrze węzeł rybacki.

Podajniki do połowów podajnikiem

Inne urządzenie zwane pojemniki i kosze danych. są otwarte, a także pół i pełne zamknięte. W postaci, dozownik może mieć kształt cylindryczny, prostokątny, w kształcie spirali, selera, kwadratowe i inne. Są one wykonane z różnych materiałów, – metale i tworzywa sztuczne. Często wędkarze dokonać we własnym zakresie. Nadziewane wieprzowina przynęty przed rzucania. Należy wziąć pod uwagę siłę prądu i głębokości wody. Na przykład, w szybki przepływ stosuje się dosyć lepka, stałych pokarmów, dodatkowo, została umieszczona mocniej. Ma to na celu zapewnienie, że zostało wyprane powoli. Podajniki szczelne są bardziej ekonomiczne. Jednakże, z uwagi na szybki prąd, są niewygodne. Obciążenie w zagłębieniu jest przymocowany główną płytkę. A jeśli chcesz wznieść się ponad dno wspomnianego urządzenia jest umieszczony wewnątrz korka lub pianki.

Technika łowienia podajnik

Od połowów, pożądane jest, aby zbadać dno obciążenia oliwek. Aby to zrobić, trzeba zrobić jakiś fan rzuca. Podmatyvaya powoli do jego żyłki, należy spróbować określić różnice głębokości, przyszłość zębatych i dolny punkt topografii. Następnie, w wybranym miejscu należy przynęty około 10 razy z dużymi otwartymi podajniki. W tym przypadku konieczne jest, aby całkowicie zniszczyć. Przed rozpoczęciem wędkowania należy umieścić mniejszą podajnika. i pożądanego obciążenia mogą być odbierane w trakcie połowy.

Przynęta jest wyrzucany z tyłu głowy, próbując trzymać się jakiegokolwiek punktu orientacyjnego. Ma to zapewnić, że wszystkie odlewy zostały wykonane w jednym i tym samym miejscu. Żądaną długość może zakidyvaniya znak znacznik linii lub umocować zaciskami w położeniu wstępnie zaznaczone podczas badania dna cewki solenoidu. Jednak w tym drugim przypadku, w szczególności, należy zachować ostrożność, ponieważ z silną niewydolność odlewania rozwiązania może zostać rozwiązana.

Po odlewaniu rozwiązania pętli należy ciągnąć się w korycie był bliższy smyczy, t. E. W końcu pętli. Następnie żyłka podczas ukąszenia będzie łatwo wsunąć przez ucho korycie. Jest to istotny czynnik podczas połowów powiązanego. Przy stosowaniu ciężkich podajniki istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdarzy samopodsechka. A jeśli używasz podajnika światła, to będzie widać zgryz, powodując ryby będą musieli zahaczyć w pośpiechu szarpnięciem. Po odlewania jego podajnik pręta kładzie się głównie na specjalnym stoisku. Ale może trzymać obie ręce. Odpowiedni kąt poziomego pręta podczas połowów jest w 45 ° C. I podczas połowów w stojącej wodzie może być mniejszy niż kąt – 15-20 stopni. Ale w tym przypadku nie musi być pręt usytuowany w kierunku odlewania i równolegle do brzegu. W efekcie zauważalne zgryz będzie znacznie lepiej.

podajnik zima

Na tym urządzeniu ryb o każdej porze roku. Na przykład, można z powodzeniem łowić ryby na podajniku w zimie i przynieść do domu wielki połów. Jednak w tym przypadku również trzeba wybrać odpowiednią przystawkę. Na to i będziemy rozmawiać dalej.

Olinowanie zimę w podajniku – zestaw narzędzi, które składa się z następujących urządzeń:

 • Rod "Extra ciężki" lub "Heavy" class. W tym samym czasie, urządzenie to musi mieć obciążenie próbne 100-160 g
 • Feeder. Powinna ona mieć kształt trójkątny w celu przeprowadzenia najszybszą wynurzanie i zapobiec haki. Masa powinna być w redystrybucji 50-90 To zależy od tego, obciążenie badawcze posiada podajnik zimowy. Na przykład, mniejsze obciążenie, masa może być niższa.
 • Akcesoria. W tym przypadku, pętla jest asymetryczna, a jeszcze lepiej – paternoster.
 • Głównym żyłka. Gdzie można zrobić warkocz nie jest gruba więcej niż 0,15 mm. Doskonały przykładów wykonania wynalazku będą 0,14 mm. Kontrola z dobrą zakidyvaniya – 0,12 mm.
 • Lesko do smyczy. W tym przypadku należy mieć grubość 0.1-0.12 mm i długość 0,8-0,1 m. Jak można się oplot, którego średnica jest równa 0,045 mm.
 • Haków. W ich wyborze powinna koncentrować się na klasy średniej, ponieważ przy użyciu mniejszych haczyków będzie miał problemy przy odtwarzaniu dużych osobników. Na dużych haków przypadki pasywne może po prostu nie odpowiedzieć. Doskonała sama praktyka wykazała te urządzenia właściciel znaku numer 12-16, serii, na przykład N 50345.

Najważniejsze karmniki

Na rynku tego typu narzędzi jest doskonałe sprawdzonych kilku producentów. Zrobili tych urządzeń przy użyciu wysokiej jakości materiałów oraz nowoczesnych technologii. W rezultacie, rybacy nie mają wątpliwości co do ich niezawodności. Można oczywiście zrobić i podajnik domowych, ale nadal zakupu tego produktu od spółki okazały się być najlepszym rozwiązaniem. Kto produkuje najlepsze podajniki?

 • "Mikado". Ta firma jest popularne nie tylko dobre, ale także podajniki przystępne ceny. Najlepszym uznawane przez tych prętów o długości 360 cm.
 • "Shimano". Ta japońska firma posiada szeroki asortyment prętów tego typu, wśród których znajduje się również uniwersalny podajnik. Adaptacje marki odnoszą się do średniej kategorii cenowej. Zasadniczo, ta firma produkuje pręty z włókna węglowego. W tym samym czasie prowadzi eksperymenty na najnowszym materiale nazywając geovolokno. Umożliwia zarówno wysoką wytrzymałość i sprężystość pręta o doskonałej sztywności. Te narzędzia w ręku jest bardzo miły w dotyku.
 • "Salmo" feeder. Ta firma Baltic czyni te urządzenia dla wędkarzy, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup drogiego pręt. Ta firma nie posiada własnej bazy produkcyjnej i zamawia części składowych od innych firm. Mimo stosunkowo niskiej cenie, produkty „Salmo” rybaków uważane za bardzo wysoką jakość i niezawodne.
 • Podajniki „Banaks Piccolo” specjalnie zaprojektowane i przystosowane do łowienia na rosyjskich otwartych przestrzeniach. W ramach każdego z modeli posiada dodatkową końcówkę. Z zwiększa się o 50 cm długości pręta. Wytwarzanie prętów jest wykonywane przez taki materiał o wysokiej jakości, takiego jak włókno węglowe.
 • "Daiva" feeder. Adaptacja japońskiej firmy zapewni doskonałe warunki do wędkowania. Zakres ich bogaty jako profesjonalny pręty lekkie i ciężkie. Przekładnia ta firma posiada niezrównaną wytrzymałość.
 • "Zemeks" feeder. Zaprojektowany pręt «Zemex» na podstawie innowacji japońskim i koreańskim. To pozwala na tworzenie urządzeń, które spełniają surowe kryteria wędkarstwa sportowego. Asortyment firmy można także znaleźć uniwersalny podajnik. Produkować pręty tej marki tylko z bardzo silnym i wysokim module materiałów.

wynik

W ogóle, w opanowaniu techniki łowienia podajnik nie jest wielkim problemem. Aby to zrobić, masz chęć i uważnie przeczytać powyższe informacje, a reszta pójdzie w praktyce. W niniejszym tekście, można znaleźć odpowiedź na pytanie, co stanowi takie urządzenie jako podajnik, których cena waha się od 800 – 17 000 rubli. Koszt to zależy od marki i typu.