561 Shares 2263 views

Przeciwbakteryjny lek „Mastiet forte”: instrukcje użytkowania dla zwierząt

weterynaryjne grupa przeciwbakteryjny „Mastiet forte” Instrukcja określa leku aktywne składniki, które skutecznie współzawodniczyć z bakterii powodujących zapalenie wymion u bydła w okresie laktacji, jak również ucha, balanoposthitis i różnych chorób skóry u zwierząt domowych, w szczególności koty i psy. W leczeniu tych chorób preparat weterynaryjny „Mastiet forte” działa w sposób praktycznie nie ma przeciwwskazań i nie wywierają negatywnego wpływu na organizm zwierząt. Jedynymi wyjątkami są osoby, które są wrażliwe na działanie leku.

Postać dawkowania i składniki materii

„Mastiet forte” wyprodukowano w postaci żółtej zawiesiny i pakowane w postaci dawek jednostkowych w 8 g strzykawek. Całkowicie pakowania lek składa się z 20 plastikowych strzykawkach i dozowania instrukcji użytkowania. W pojedynczej dawce zawiera następujące substancje czynne:

  • oksytetracyklina – 200 mg;
  • Neomycyna – 250 mg;
  • bacytracyny – 2000 IU;
  • prednizolon – 10 mg.

Zawieszenie „Mastiet forte” zakłada podpajęczynówkowo podawanie leków bezpośrednio do właściwej części wymion zwierzęcia.

właściwości farmakologiczne

Preparat kombinowany grupy antybiotyków „Mastiet forte” instrukcją stosowania jako skuteczny środek określa głębokość działania w leczeniu zapalenia sutka u krów w okresie laktacji. Połączenie antybiotyku, które są częścią zawiesiny zapewnia wzmożoną aktywność przeciwbakteryjną do zwalczania patogenicznych mikroorganizmów powodujących zapalenie gruczołu sutkowego.

Substancje z grupy antybiotyków zawierających lek, a mianowicie oksytetracykliny neomycynę zapewniają hamowanie syntezy białka w komórce bakteryjnej. Bacytracyny wzmaga działanie tych substancji wnikając takiej komórki i zakłócania syntezy składników ściany komórkowej.

Przeciwzapalny i antyalergiczny efekt „Mastiet forte” składa się z prednizolonu. W związku z tym redukcji substancji dostarczonych przez odpowiedzi zapalnej i zmniejszenie obrzęku wymion.

weterynaria "Mastiet forte". Instrukcje użytkowania

Początkowo lek zaczął być produkowany w leczeniu zapalenia gruczołu mlekowego u bydła. „Mastiet forte” krowa wykorzystane w następujący sposób: jest wprowadzony bezpośrednio do części wymienia, które nawiedziło mastitis, a dopiero po dojeniu. Dzienna dawka dla bydła jest 8 g, co odpowiada dozownika 1 strzykawki. Jeżeli nie można osiągnąć dodatni wynik z pojedynczej dawce, powtórzone wstrzyknięcie jest dozwolone, ale nie wcześniej niż po upływie 24 godzin.

Antybiotyk „Mastiet forte” Instrukcja opisuje jako środek do leczenia chorób zwierząt domowych. Kiedy różne infekcje skórne weterynarze przepisują co najmniej dwa razy nakładki aplikację na obszarze zagrożonym dziennie.

„Mastiet forte” dla kotów zaleca się stosować w leczeniu zapalenia ucha. Aby to zrobić, należy przetrzeć powierzchnię zawieszenia ucha zwierzęcia raz dziennie. Dopuszcza się zwiększenie liczby zabiegów jeśli choroba stała przewlekły.

„Mastiet forte” jest również stosowany u psów w leczeniu podobnych chorób.

Substancja czynna leku skutecznego w tym balanoposthitis leczenia. W takim przypadku, lek podaje się w pojedynczej dawce napletka worka. Do szybkiej dystrybucji leków delikatnie masować zalecanego obszaru wstrzykiwania.

warunki przechowywania

Do miejsca przechowywania leku „Mastiet forte” należy ograniczyć dostęp dzieci. Okres trwałości leku wynosi 2 lata w temperaturze pokojowej, nie wyższej niż 25 ° C.