581 Shares 4907 views

Odwrócenie – Ten błąd fix

W rachunkowości, istnieje coś takiego jak odwrócenie. Taka operacja jest często stosowane w praktyce i jest niezbędna, aby dostosować różne wartości cyfrowych.

Odwrócenie – jest to okazja, aby to naprawić

nagranie Stornirovochnaya stosowane w praktyce finansowej w celu skorygowania błędnych wpisów. Innymi słowy, odwrócenie – minus okablowanie. W systemie księgowym, nie można po prostu usunąć rekord, zwłaszcza wtedy, gdy odnosi się do poprzednich okresów. Do organów kontrolnych były wyraźne działanie oficer rekord storniruemaya rachunkowości całkowicie błędne duplikatów, tylko odzwierciedlenie w zapisach ze znakiem minus. Bardzo często takie okablowanie nazywany jest „czerwony”. Posiadanie dwóch vzaimounichtozhayuschih rekordów jest wyraźnym przykładem, że księgowy skorygowany błąd. Odwrócenie – korekta, a nie zakłócenie lub usuwanie informacji. Jeżeli negatywna okablowanie nie jest zrobione, ale po prostu usunąć błędną kwotę, będzie to prowadzić do błędnego raportowania o wygrałem.

Cofania wpis jest zawsze tylko w okresie, w którym został znaleziony błąd. System podwójnego wpisu kont stornirovochnyh naruszenie zasad może prowadzić do nieracjonalnie wysokich obrotach. Po skorygowaniu częściową sumę czerwonym przewodów odbywa się na wykrytą różnicę. Odwrócenie – jest oficjalnie dopuszczalne okablowanie, który jest regulowany przez zasady prowadzenia kont.

Jeśli rachunkowości przeprowadzono na papierze, to wówczas wpis na liście w celu odwrócenia ich ilości są przedstawione w kolorze czerwonym tuszem. Przy obliczaniu ostatecznej liczby ujemnej rekord zostanie odjęta od sumy.

Dokumenty odwróceniu w programie księgowym

Najczęściej zapisy księgowe są generowane w komputerowych programach po pewnym dokumencie. Podczas odwrócenia poprzedniego okresu słuszne minusovat całego dokumentu. Operacja ta zapewnia, że więcej nie zostaną utracone rachunków korespondencyjnych , które mogą powstawać w wyniku oryginalnego dokumentu.