784 Shares 2076 views

Idziemy do Afryki: że sprowadzone z Tunezji?

Kiedy ponad ramiona były podróże po Europie i Azji, nadszedł czas, aby przejść do nowych doświadczeń w Afryce. Kup egzotyczne pamiątki może być na rynkach lokalnych – Medina, gdzie wszystko jest na sprzedaż: od żywności do odzieży i artykułów gospodarstwa domowego. Dokonując zakupów tu być bardzo ostrożny. Często kupowane zawyżać ceny dla turystów w 4 lub nawet 5 razy. Z tego powodu, nie wahaj się targować i obniżyć koszty.

Zaczynamy naszą dyskusję o tym, co pamiątki przywieźć z Tunezji, z małymi drobiazgami. Nieoficjalny symbol kraju są drzwi. Wiąże się to z długiej tradycji zdobienia wejście do ich domu. Bogatszy wygląd drzwi, tym większe bogactwo i status właściciela domu. Dziś na półkach można znaleźć magnesy i breloczki z ich wizerunku.

Jeśli chcesz wnieść do wnętrza Twojego domu kilka jasnych nuty etnicznej, możliwe jest, aby przynieść tunezyjskiej ceramiki. Talerze, dzbanki, popielniczki, doniczki malowane ręcznie, uzupełnione grawerowania. Nie mniej interesujące elementy sytuacji może stać się przepalone wyroby ze szkła: zastawy stołowe, świeczniki, wazony i tak dalej.

Łamanie głowy nad co zabrać ze sobą z Tunezji dziewczyn, sióstr i innych przedstawicieli płci pięknej, szukać złota biżuteria i srebra. Wśród mieszkańców bardzo popularny amulet przeciwko złym okiem „ręka Fatimy” – symbol cierpliwości i wierności. Nazwał na cześć córki proroka Mahometa. Kiedy jej mąż przyniósł do domu drugą żonę, ona miesza się gorący posiłek w dłoni, mimo bólu.

Przechadzając się po rynku, jesteś pewny, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, co zabrać ze sobą z Tunezji. Bardzo oryginalny prezent jest tzw Desert Rose. Ten kryształ powstaje w Sahary piasku i soli w kształcie kwiatu pączek o tej samej nazwie.

buty skórzane – które przynoszą Tunezja jest koniecznością. Doskonała jakość i przystępna cena nie wszystkie zalety lokalnie wytwarzanych towarów. Prawie każdy sklep warsztat pracy, dzięki czemu buty na zamówienie. Należy zwrócić uwagę na etnicznych pantofle z zaostrzonymi palcach i haftu.

Lista pamiątek gastronomicznych należą: oliwa z oliwek, słodycze i ciasta z różnymi nadzieniami, owoców. Koniecznie spróbuj odmian terminach „deglet-ennur”. Można je rozpoznać przez przezroczystą skórę, przez które można zobaczyć kości. Egzotyczny przysmak dla turystów – kaktus owoce. Wewnątrz są fioletowe, jak słodkie ziemniaki. Jeśli chodzi o napoje, radzimy spróbować herbatę miętową.

W odniesieniu do alkoholu, nie jest produkowany doskonałe wino „Mago”, a to kosztuje bardzo tanie. W dodatku, jeśli jesteś dręczony pytanie, co przynieść z Tunezji niezwykłym, wziąć wódkę: brzoskwinia „Buch” lub „alkohol” Tibarin, wykonany z datami. Ten ostatni ma specyficzny smak, więc lepiej jest spróbować wcześniej, zanim kogoś innego, aby dać.

W lokalnych sklepach można znaleźć sziszę, pachnące olejki, wysokiej jakości odzież. Tunezja – prawdziwy raj dla tych, którzy lubią zakupy podczas podróży. Niezapomnianym przeżyciem i dobre zakupy!