612 Shares 9942 views

Rewizor: obowiązki w pracy, cechy i recenzje

W każdym przedsiębiorstwie jest bardzo ważna kontrola ekonomiczna i gospodarcza. Odpowiedzialność za to spoczywa na pracy Kontrolera Finansowego. Na obowiązki, funkcje i cechy zawodu i zostaną omówione w tym artykule.

zawód

Kontroler Finansowy – to specjalista, który zajmuje się utrzymaniem strukturę informacji firmy, przeprowadza różne kontrole, stanowiących kontroli zgodności z normami i robić wiele innych rzeczy do zrobienia w dziedzinie finansów i ekonomii. Każde przedsiębiorstwo musi być kontrolerem finansowym. Dlatego zawód jest uważany za tak ważne.

Kontroler finansowy nie będzie tak łatwo. Musisz dokładnie wykonywać swoje czynności. Po tym wszystkim, głównym zadaniem przedstawiciela zawodu pod uwagę to, aby znaleźć wady i błędy w sektorze przedsiębiorstw. Jednakże, jeśli kontroler finansowy działa płynnie i poprawnie, a następnie w przyszłości ma potencjał, aby stać się dyrektor finansowy.

Obowiązki Kontrolera

Każdy pracownik ma swoje role i obowiązki. Nie jest wyjątkiem i kontrolera finansowego. Obowiązki przedstawiciel uważane zawodu, muszę powiedzieć, jest bardzo obszerna. Oto niektóre z nich:

 • Kompilacja, analiza i kontrola budżetu przedsiębiorstwa.
 • Sporządzenie sprawozdania finansowego zgodnie z ustalonymi standardami.
 • Udział w pracach w celu osiągnięcia wskaźników efektywności przedsiębiorstwa.
 • Pracować na zminimalizowanie strat firmy.
 • Przygotowywanie prognoz finansowych.
 • Ocena efektywności finansowej.

Kontroler finansowy ma wiele innych obowiązków. Jednak, aby wymienić je wszystkie zabrać się do pracy. Wystarczy dodać tylko jedno: uznać za zawód – to bardzo trudne i w jakiś sposób twardy. Ale na tym polega jego prestiż.

Cechy funkcjonalne Kontrolera

Wszystkich obowiązków wykonawcy stosuje się tylko do niektórych urzędników w tej dziedzinie. Tak więc, przedstawiciel badanym zawodu wyłącznie odpowiedzialny za niektóre z funkcji przedsiębiorstwa. Że może to być dla funkcji?

Po pierwsze, to, oczywiście, różne rodzaje relacji z instytucjami finansowymi, bankami, agencjami rządowymi, i tak dalej. D. Po drugie, jest to organizacja rachunkowości zarządczej, jego przygotowania. Trzeci jest wsparcie dla różnego rodzaju decyzji.

Nad nim został nazwany najbardziej ważnych i podstawowych funkcji. Ale tutaj można przypisać do innego organu. To, na przykład, wykonanie operacji kontroli wewnętrznej, wsparcie dla projektów biznesowych, i tak dalej. D.

wymagane wykształcenie

Tylko dlatego, że nie można uzyskać żadnych jedną dobrą wiadomość. Kontroler finansowy musi być wykształcony człowiek. O tym, gdzie jest to możliwe, aby nauczyć się pracować na powyższych zawodach zostaną omówione później.

Eksperci w dziedzinie gospodarki powinien mieć dyplom z ekonomii. To samo odnosi się do kontrolera finansowego. Ale, między innymi, osoba musi mieć dobrą wiedzę w dziedzinie rachunkowości. Po prostu, na stanowisko w kwestii nadal trzeba dorosnąć: za jakiś czas będą musieli pracować prosty księgowego.

Jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie, trzeba otrzymać specjalny certyfikat (CIPA, MSSF). Ponadto, należy znać przynajmniej dwa języki obce (jeden z nich – Wielka Brytania).

Zatem, kontroler finansowy – specjalista, który może mieć bardzo szerokie spektrum wiedzy.

Na odpowiedzialność Kontrolera

W badanym zawodzie istnieje specjalny opis pracy. Kontroler finansowy, zgodnie z tym dokumentem, jest obdarzony pewnymi prawami i obowiązkami. Jest to odcinek, a obowiązkiem pracownika. Co tam jest napisane?

 • Kontroler finansowy musi ponosić odpowiedzialność za zgodność z warunkami wykonywania ich funkcji.
 • Specjalista powinien być odpowiedzialny za zgodność z zasadami, na których rachunkowość. Należy bezwzględnie przestrzegać zasady rachunkowości w przedsiębiorstwie, a także ściśle monitorować realizację przepisów podatkowych.
 • Kontroler finansowy jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszystkich istniejących aktywów przedsiębiorstwa.

Prawo rewizor za:

 • Płatności bloku.
 • Interakcja z rządowych agencji, władz i statystyk.
 • Interakcja z firm audytorskich i banków.
 • Decyzję w sprawie kosztów (zgodnie z przepisami – do określonej kwoty).

Niezbędne dla jakości i umiejętności

Jak w każdej innej pracy, przedstawiciele uważane zawód wymaga pewnych cech, umiejętności, cechy, i tak dalej. D. Cały zakres uprawnień i praw przysługuje kontrolera finansowego. Obowiązki niego z tego powodu niezwykle szeroki. Oczywiście, warto prestiżową kontroler pozycja nie może każdy. Dlatego osoba, która chce uzyskać to do pracy, trzeba mieć pewne cechy. Należą do nich: dbałość o szczegóły, zdolność do prawidłowego priorytetów, umiejętności komunikacyjne, stres i wiele więcej.

Są niezbędne do Kontrolera i pewnych umiejętności. Ta implementacja systemu SAP, ERP, Sage i innych. Musimy mieć doskonałą wiedzę na temat restrukturyzacji przedsiębiorstw, a także „M & A”.

Tylko z wyżej wymienionych cech, wiedzy i umiejętności, można się spodziewać, aby uzyskać pożądane post.

osobisty rozwój kariery

Oczywiście, nic o rozwoju kariery opisem specjalista pracy nie mówi. Kontroler finansowy jest jednak ogromna szansa, aby poprawić swoje umiejętności, wiedzę i umiejętności, przynosząc do poruszania się po drabinie kariery nawet wyższe. Jakie możliwości mają za reprezentatywne z zawodu?

Rozwój nowych systemów eksperckich (np MBA) pomoże to znacząco zwiększyć potencjał, aby stać się dyrektor finansowy. Dzięki ciężkiej pracy ma szansę dorosnąć i do CEO. Wymaga to jednak, oczywiście, uczyć się nowych umiejętności, zdolności, nabywają cenne doświadczenie i wprowadzić więcej systemów operacyjnych, i tak dalej. D.

Mówi się, że wiele kontrolerów finansowych pozostają zadowoleni ze swojej pracy, a zwłaszcza nie dąży do zajmowania wyższych stanowisk. Po całym badanym podporządkowanej przedstawiciela tego zawodu, a więc nie ma dużo ludzi. To wszelkiego rodzaju ekspertów, asystent działu finansowego i innych pracowników firmy.

Na wady i zalety tego zawodu. Recenzje zawodu

Godność zawodu pod uwagę są oczywiste: wyższe zarobki i prestiż, a także możliwość szybkiego rozwoju zawodowego. Może to również obejmować pracę podwładnych, zwierzchnictwo nad całym zakresie rachunkowości, a także pewną swobodę.

Wadą jest atrakcją, oczywiście, nadmiernie wysoki poziom odpowiedzialności. Po tym wszystkim, kontroler finansowy jest utrzymywane niemal cały budżet przedsiębiorstwa. Jest to również trudne rozwój różnych systemów specjalnych, jak również trudności w pracy z nimi. Interakcje z podwładnymi mogą być przypisane zarówno do godności zawodu i niedociągnięć. Tutaj wszystko będzie zależeć przede wszystkim od samego kontrolera.

I to, co mówią i piszą o ich samych kontrolerów finansowych zawodu? Być może, warto wiedzieć, przecież z nich można uzyskać najbardziej dokładne informacje na temat tego zawodu. Oto niektóre opinie:

„Najważniejsze – .. Czy aby pokazać prawdziwe zainteresowanie dzienną do firmy, w której praca powinna być naprawdę kibicowania dla niej, być może nawet żyć tylko wtedy praca będzie naprawdę kochał i cenne.”

„W mojej pracy najważniejsze – to jedyna dyscyplina planując każdy szczegół z góry, będzie to możliwe do osiągnięcia sukcesu w pracy Kontrolera ma żadnej pomyłki miejscu …”

„Mój zawód jest bardzo skomplikowana. Śledzić wszystko jest możliwe. Jednak dobre planowanie pomaga aktywność. Ważne jest, aby zrozumieć, że masz ogromną odpowiedzialność. Często, rozumiejąc ten stymuluje skuteczną pracę.”

Dumny ze swego zawodu niemal każdego kontrolera finansowego. Recenzje pracy jest zazwyczaj pozytywne. I to jest w pełni uzasadnione.