303 Shares 1134 views

Lokalny obraz samochodu z rękami. Lokalna malowanie samochodu: ceny, opinie

W życiu kierowców zdarza sporo kłopotów. Czasami po nieudanym manewrze na parkingu konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Ale jeśli „złapać” rysę na plecach swojego przyjaciela żelaza, nie tak bardzo zdenerwowany. malowanie lokalny – jest to rodzaj naprawy, które pozwalają uniknąć ogromnych kosztów finansowych. Jednak nie zajmie Ci dużo czasu. Lokalna malowanie samochodu – co to jest i co jest istotą tych prac? Na tym i nie tylko w naszym dzisiejszym artykule.

cecha

Lokalna malowanie samochodu – jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów wyeliminowania farby obciążenie na różnych częściach ciała. Ta usługa dostarcza większość rosyjskich sklepach za bardzo rozsądną kwotę. Do tej pory, miejscowy lakier samochodowy jest wysokiej jakości i wysokiej jakości naprawy plastikowych i metalowych części nadwozia pojazdu z oryginalnej farby i specjalnego sprzętu.

Gdzie korzystać z tego rodzaju renowacji LCP? malowanie lokalny wystawiony tylko te części ciała, gdzie uszkodzony obszar LPC jest stosunkowo niewielka, a które mogą być rozkładane jakościowo materiałów malarskich, przy minimalnym użyciu szpachli. To może być każdy z odcinków, na przykład, zderzaki, błotniki, drzwi bocznych, pokrywy bagażnika, maski, progi i tak dalej.

W niektórych przypadkach nie można korzystać z tego rodzaju naprawy?

Lokalny obraz pojazd jest skuteczna tylko wtedy, gdy powierzchnia części szkody jest mniejsza niż 30 procent. W przeciwnym razie element jest poddawany pełnej odbudowy. Oznacza to, że wszystkie szczegóły obszaru ponownie malowane i lakierowane w tonie z resztą koloru karoserii. Sposób naprawy lokalny jest najczęściej potrzebne podczas usuwania drobnych uszkodzeń, tobish zadrapania, frytki lub małe wgniecenia. W tym ostatnim przypadku, master wykorzystuje specjalną warstwą kitu (nie mylić z budową), co pozwala na niezakłócony odkształcenia i przywracania uszkodzonej części pierwszej, pierwotnej postaci fabrycznie.

Tak więc, lokalny malowanie karoserii – metoda naprawy, w którym większość szczegółów pozostaje do fabrycznego lakieru i tylko 30 procent jego powierzchni jest poddany dodatkowemu malowaniu.

Technologia pracy

Warto zauważyć, że tego typu renowacji obejmuje te same czynności, jak w pełnym farbą ciała. Różnica polega na tym, że być może w skali podjętych prac. Tak, lokalne malowanie części samochodowych składa się z następujących etapów:

  • Przygotowanie. Przede wszystkim część jest poddawana czyszczenia mechanicznego i odtłuszczania. Pierwszy element powierzchniowy dokładnie przemywa się wodą z mydłem, a następnie wdmuchiwane pod ciśnieniem, a na koniec otrzymywany odtłuszczającego chemiczną (spirytus mineralny, na przykład). Na tym etapie produkt jest całkowicie uwolniona od cząstek brudu, pyłu, różne sole tłuszczowych plam.
  • Uszczelnianie. Pre-polerowany kawałek za pomocą grubych i drobnoziarnistym papierem ściernym. Następnie master generuje strumień powietrza i ponownie odtłuszczania powierzchni. Jest to konieczne do oczyszczenia powierzchni elementu z małych zadziorów metalu. Często szpachlowane udział w kilku warstwach. Ale to wszystko zależy od głębokości wgniecenia. Na przykład, w przypadku rozszczepianie żwirowych wystarczy nałożyć cienką warstwę.
  • Dopasowanie i poziomowanie powierzchni. Suszone szczegółowo kit leczonych ścierne (papier ścierny), polerowane i ostrożnie blown.
  • Primer. Po zamocowaniu część powierzchni są poddawane obróbce w kilku warstwach gleby. Najczęściej przedmiot jest objęty 3 warstw. W ten sposób każda z nich jest suszona przed naniesieniem następnej.
  • Leczenie zagruntowane obszarze. Tutaj, podobnie jak w poprzednich przypadkach, element jest czyszczone i ponownie odtłuścić. Czasami specjaliści używać materiałów ściernych dla lepszego dopasowania i wygładzania.
  • Malowanie. Jest to ostatni etap prac. Po wykonaniu wszystkich tych działań część ulega kolor. W większości przypadków stosuje się w warstwie 2-3, a następnie suszy się i lakier. Jeśli farba została wybrana prawidłowo (to wyraźnie na numer seryjny), w miejscu ciała nie będzie miał żadnych śladów renowacji, wgniecenia, plamy i ostrymi krawędziami.

Rezultatem jest wynikiem wysokiej jakości – samochód wygląda znów jak dawniej, bez wgnieceń i frytki.

Który ma zalety lokalnej lakieru samochodowego?

Opinie kierowców powiedzieć, że ten rodzaj prac remontowych ma wiele zalet w porównaniu z całym obrazie, a tym bardziej z wykorzystaniem tak zwanego „ołówek usuwania zarysowań”. Po pierwsze, jest to prędkość pracy. Jeżeli pełny obraz jest podana minimum 4-5 dni, lokalny może być wykonane w ciągu 2-3 godzin, w zależności od skali szczepu LCP. Po drugie, jest to wysokiej jakości pracy. Jeżeli po użyciu ołówka uszkodzenia powierzchni i jest szorstka i gruba w dotyku i wyglądzie, zdeformowane w lokalnej malarstwa i nie dadzą powód do takiego zatwierdzenia. W rzeczywistości, zdeformowany obszar poddawany jest gruntownej renowacji, oraz odróżnienie go od fabryki jest praktycznie niemożliwe. Po trzecie, jest koszt naprawy. W przeciwieństwie do pełnego, ten rodzaj malarstwa jest dziesięć razy tańsze, które pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nawiasem mówiąc, lokalne przywrócenie niektórych częściach ciała w studiu czasami nawet tańsze niż paczki ołówków do usuwania zarysowań. Ale koszt pracy zostaną omówione później, a wreszcie o korzyściach, możemy zauważyć, że ta metoda malowania pozwala na zachowanie fabrycznego lakieru na elementach nadwozia. Ponadto sprzedaż samochodów nie musisz udowodnić, że ta maszyna wcześniej uczestniczył w wypadku.

Jak to miejscowy samochód malowanie rękami?

Częściowe farbowania własnymi rękami – zadania, które nie wymagają wielu malwersacji finansowych. Ale jednocześnie trzeba mieć cierpliwość i ostrożność. Powyżej omówiliśmy wszystkie etapy tych prac, tak, że realizacja tej operacji, nie powinieneś mieć żadnych poważnych problemów. Teraz jesteś gotowy do pracy.

Miejscowy samochód malowanie rękami – wizja lokalna

Pierwszą rzeczą, dobry wygląd wokół uszkodzonego miejsca na ciele. Należy również zauważyć, że oprócz zera, można znaleźć wiele innych szczepów w postaci wiórów, mikropęknięcia, etc. Oczywiście, nie będą one skoncentrowane w jednym miejscu. Wszystkie z nich są równomiernie rozproszone po całym ciele, ale najczęściej są one dostępne na wyciągnięcie ręki i przednim zderzaku (zwłaszcza dolna część). Są to najbardziej narażone na miejscu uszkodzenia. W związku z tym dokładna kontrola korpusu na obwodzie, spełnia wszystkie odkształconych części. Usuń wszystkie żetony i zadrapania, nie będziesz już myśleć o tym, jak jeszcze można przywrócić resztę szkód. Ponadto wygląd swojego samochodu jak najbliżej nietknięta, ale jest to bardzo korzystne.

Ważnym punktem: Przed do kontroli urządzenia do innych szczepów dokładnie przemyć. Więc masz dobrą okazję zobaczyć ukryte pod warstwą kurzu i mikropęknięć, aby zamknąć swój czas.

demontaż

Jeżeli deformacja wystąpiła w trudnych do naprawy miejscach, takich jak klamki lub na obszarach położonych blisko emblematów, etykiet i kształtek, zaleca się, aby je usunąć, gdy obrabiany. Wklejając te sekcje taśmy nie zawsze zapisać jako po ostatnim akordzie malowania pozostawia wyraźny Lane, wybitny kawałek barwienie. Dlatego, jeśli to możliwe, usunąć te elementy, aby nie być rozczarowany w efekcie końcowym.

wyrównanie

Następnie trzeba wyrównać część. To nie jest obowiązkowe krok, i to tylko w takim przypadku, jeśli strona jest bardzo zdeformowana. Po obróbce metalu z papieru ściernego powinna zadośćuczynić powierzchni warstwą kitu. Następny jest przetworzony papier ścierny. Ale to powinno być wykonane dopiero po całkowitym wyschnięciu tynku, czyli po 30-60 minut. Nie zapomnij o sekwencji – pierwsza grubego, a następnie drobnoziarnisty papier. Gdy starter jest stosowana w jednej lub kilku warstwach.

malarstwo

Farba szczegółów na dwa sposoby – za pomocą pistolet do i farba akrylowa lub spryskać z nitroemalyu. W tym drugim przypadku ważne jest, aby nie stracić numeru cieniu. Dokładna ilość farby kod jest wybity na tylnym siedzeniu samochodu. Zgodnie z nią, i powinny być wybierane Emalie nitrocelulozowa. Jeśli chodzi o wybór lakieru, może być dowolny. Najważniejsze – przeznaczony do powierzchni ciała i bez cienia.

polski

Po końcowym etapie zaleca jednorazowego polerowania ściernego. Najważniejsze – aby czekać na moment, kiedy farba jest całkowicie sucha. W przeciwnym razie trzeba powtarzać wszystko od nowa. Często nitropaints wysycha w ciągu 1 godziny, akryl 3-4 godziny. Następnie zaleca się zastosowanie warstwy ochronnej polerowania które dają szczegółów połysku i wygładzić przejścia między fabryką a przywróconej LPC własnych.

montaż

Na końcu pracy należy zamontować zdemontowane elementy. Co do listwy, w przypadku opóźnień fabryka kleju, można użyć dwustronnej taśmy lub użyć narzędzia takie jak „moment” lub „Płynny gwóźdź”.

Koszt prac w studiu

Ile jest malowanie miejscowego samochodu w Kijowie? Średnio przywrócenie części ciała zaczyna się od znaku 200-250 hrywien. Najdroższe zwrot kosztów pokrywy bagażnika, maski i dachu. Tutaj, cena może osiągnąć do 500 hrywien. W Moskwie, za taką samą pracę trwać nawet kilka razy więcej. Na przykład, miejscowy samochód malowanie YUZAO (w południowo-zachodniej powiatu) będzie kosztować 2.8-12 tys. Koszt zależy od reputacji SRT i skali podjętych prac.

wniosek

Tak, okazało się, co w lokalnym lakier. Cena za to, w przeciwieństwie do pełnych szczegółów obrazu o 40-50 procent niższe. Jednocześnie przeprowadzić tę operację własnymi rękami jest całkiem realne. Najważniejsze – aby posiadać wiedzę teoretyczną oraz zestaw niezbędnych materiałów, z których głównym – to farba. Ich liczba musi koniecznie pokrywać się z kodem na etykiecie z tyłu samochodu. W przeciwnym wypadku istnieje duże ryzyko malować rozstrojony z fabrycznego lakieru.