578 Shares 5475 views

Co jest najbardziej szanowany zawód w dzisiejszej Rosji?

Od dawna coś, co ludzie robią dla życia, uznano za część swojego świata, istotnym elementem statusu i pozycji w społeczeństwie. Sesja określa wewnętrzny świat człowieka. Jest to możliwe, co jest najbardziej szanowany zawód jasno powiedzieć? Wiele zależy od stanu społeczeństwa, od wiodącej ideologii. W jaki sposób edukacja jest ceniony i szanowany.

Na przykład, co było najbardziej szanowany zawód w ZSRR? Inżynier, lekarz, nauczyciel … intelektualiści, szczególnie naukowa i techniczna, choć nie zarabiają dużo, ale bardzo zadowoleni prestiż. W naszych czasach, priorytety się zmieniły i bardzo niewielu ludzi szczerze i świadomie idzie do nauczania lub na uczelni technicznej. W Europie było trochę inaczej. Adwokat, notariusz, przedsiębiorca – najbardziej szanowany zawód w społeczeństwie pozwala postburzhuaznom przede wszystkim zrobić dobre pieniądze. Teraz, niestety, jesteśmy tak bardzo różni się od Europy i USA, gdzie będącego pracownikiem naukowym lub medycznych – jest prestiżowe. Gdzie lekarze w praktyce prywatnej i szpitale w budżecie można zarobić, jeśli nie wiele, wystarczy do normalnego życia.

Co jest najbardziej szanowany zawód dla Rosjan dzisiaj? Kto aspiruje do roli młodzieży? Wraz z rozwojem kapitalizmu coraz bardziej cenione umiejętności i przedsiębiorczości zawody, pozwalające na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Jednocześnie nie jest tak ważne dla powstawania dużo przenikliwości, zrozumiały, do przodu myślenia, umiejętności negocjacyjnych. Aw szkołach nie uczą. Według statystyk dochodów i konkursach na uniwersytetach i instytucjach trudno powiedzieć z całą pewnością, co zawód największym popycie. Można włączyć do europejskiego doświadczenia. Na przykład w Niemczech, Wielkiej Brytanii, wysoko wykwalifikowani programiści są wymagane Dania. W związku z tym, najbardziej szanowany zawód w tym widoku jest związana z technologii informacyjnej. Popyt jako lekarzy i pielęgniarek. W Rosji, pielęgniarki lub pielęgniarki zarabiają kilka razy mniej niż ich odpowiedniki w Europie. Podobna sytuacja jest z naukowcami. Z jednej strony, kult wiedzy i edukacji zawsze była silna w Rosji. Ale z drugiej strony, młodzi ludzie, biorąc pod uwagę to, co zawód jest i co robić w przyszłości, z uwzględnieniem perspektywy zarobków. I są w Rosji dla kadry naukowej są znikome. Nawet profesorowie i naczelnicy wydziałów walczyć, aby zapewnić istnienie jego rodziny.

Jakie są właściwości najbardziej szanowany zawód być różne, należy traktować jako takie? Przede wszystkim statusu. Oznacza to, że osoby zaangażowane w pewnych działaniach, często postrzegany i oceniany przez pryzmat swojego zawodu. rosyjskie społeczeństwo jest nadal uważane za prestiżowe, takie jak prawa. Po drugie, jest to niezwykle ważne korzyści społeczne i możliwości zarabiania. I tu też widać pewien postęp. Na przykład, jeżeli przed żołnierzy lub funkcjonariuszy FSB zostały dostarczone z materiału z powodu różnego rodzaju korzyści, zamiast wyższych zarobków, ale teraz sytuacja się zmieniła. Ale zawód „biznesmen”, który w czasach sowieckich był uważany za coś niemal obsceniczny, a na pewno nie do końca uzasadniony, dziś zwraca jego status. Ludzie już nie liczyć na wsparcie państwa i coraz częściej poszukują dla siebie i swojej siły.