81 Shares 1663 views

„Kukurydza” (An-2): prędkość obrotowa silnika i zdjęcia

Nie ma człowieka, który nie wie o tej płaszczyźnie i podziwiał jego osiągnięć. W tym artykule omówimy trochę o jej historii, cech urządzeń i aplikacji. „Kukurydza” (An-2) jest usztywnione z dwupłatowiec skrzydło samolotu transportowego światło. "Colt", "colt" Colt – jego nazwa na kodyfikacji NATO. W całej historii świata samolotu An-24 jest największym dwupłatowy jednosilnikowy. Zmieniło się to dopiero po pojawieniu się jego modyfikacji – AN-3. Samolot ma pojemność silnika Shvetsov jeden tysiąc koni mechanicznych. Waga na start – 5250 kg.

Trochę historii

Pomysł stworzenia tej maszyny został uruchomiony w 1940 roku, O. K. Antonovym. Potrzebowaliśmy uniwersalnego Awionetka, która ma pojemność jeden do jednego i pół tony do stosowania w rolnictwie, wojskowego samolotu transportowego, odległych obszarach Związku Radzieckiego, w stanie zdjąć z małych witryn bez problemu. Wkrótce po rozpoczęciu wojny, ze względu na to, co znaczenie ustanowienia takiej maszyny rolniczej upadł w tle. Ale jeśli chodzi o terytorium wyzwolenia i odbudowy gospodarki narodowej, kwestia gospodarki przyszedł ponownie wśród priorytetu. "Kukurydza" (An-2), opracowany w OKB-153 Antonov i pierwszego lotu jest wykonany w 1947, 31 sierpnia, Volodinym P. N. – badanie pilotażowe. Jego popularna nazwa pochodzi od PO-2. Wraz z innymi osiągnięcia i rekordy, An-2 – jedyny samolotów na świecie, które produkują więcej niż 60 lat. Obecnie odbywa się to w Chinach. Na samym ZSRR zakończył produkcję seryjną w 1960 roku, zbudowany ponad 5000 dwupłatowca. Po tym, kwestia kontynuowane na podstawie licencji w Polsce i Chinach. Pierwsze – 12 000 samochodów od 1957 do 1992 roku, drugi – 950 w tym samym czasie. 10440 zostały dostarczone do ZSRR, a następnie – w CIS. Nasz survivor „kukurydza” – samolot, zdjęcia widać – była eksportowana do 26 krajów.

Działanie an-2

Samolot był eksploatowany w Związku Radzieckim w wielu dziedzinach. Bardzo dobrze – na napowietrznych liniach niewielkim stopniu do celów przewozu towarów i pasażerów. „Kaczan” również (AN-2) są spełnione, zgodnie z planem, różne zadania gospodarcze, w tym chemicznym prac lotniczych. Przejął od W-2 do wysiewu pola kukurydzy. Jest to bardzo prosta operacja, dwupłatowiec nadaje się do pracy z małymi nieprzygotowanych terenów nieutwardzonych, ponieważ ma niski przebieg i startu. An-2 jest niezbędna w słabo rozwiniętych obszarach Azji Środkowej, Syberii i Dalekim Północnej, gdzie rozpowszechnione i stosowane. Rosyjskie Ministerstwo Transportu w 2012 roku wprowadziła na rynek w 2015 roku głębokiej modernizacji około 800 kawałków samolotu przed nami, w której wymiana powietrza urządzenia nawigacyjne oraz silniki będą produkowane.

Modyfikacja „kukurydza”

„Kukurydza” – AN-2 – ma wiele modyfikacji. Oto niektóre z nich:

 1. An-2M – Single zmodernizowany samolot rolniczy.
 2. En-2nn – pożar, cywila, z wypuszczonym pływak lądowania.
 3. En-2SKH – cywilne rolnicze.
 4. En-2C – sanitarnych.
 5. En-2-TP – Ruch pasażerski.
 6. An-2T – transport.
 7. En-2TD – transport desantowych.
 8. An-2F – samolot fotografii lotniczej. Z konwencjonalnego autopilota i kadłuba w wersji cywilnej.
 9. An-2F – noc artyleryjski rekonesans i zdjęcia rozpoznawczy. To przeszklone sekcji ogon i dwa kil. Uzbrojony – UBT karabin lub pistolet automatyczny NS-23. Pilot testowy Pashkevich pierwszy lot został wykonany w kwietniu 1949 r. Nie produkowane komercyjnie.
 10. An-2 o nazwie „sniffer” w 1960 roku została przeprowadzona z wyróżnionym i podwójny karabinu maszynowego wieżyczki do przechwycenia wroga rozpoznawczych balonów.
 11. AN-3 – płaszczyznę z HPT-20 – turbośmigłowego.
 12. AN-4 – woda, z podwoziem pływającym.
 13. AN-6 – echosonda atmosfera, pogoda rozpoznawczy, o kil w podstawie dodatkowego kabiny.

Kilka ciekawych faktów

Dwupłatowiec cechuje długowieczność, zgromadził wiele ciekawych rzeczy w swojej historii. Oto kilka faktów:

 1. Pierwszy model samolotu U-2 oblatana 07 stycznia 1928. Powstał pod kierunkiem Polikarpova Nikolaya.
 2. W Związku Radzieckim na U-2 szkolono pilotów. Dzięki niemu, droga do nieba otworzył tysiące pilotów.
 3. W 1932 roku, na pokładzie U 2Vs może pomieścić sześć bomby vosmikilogrammovyh w specjalnych uchwytach, a w tylnej kabinie było strzelca punkt, pistolet wyposażony PV-1.
 4. Jak ciężki start dwupłatowiec, mamy już wspomniano, pusty Szkolenia – tylko 656 kg. Maksymalna prędkość „kukurydza” – 135-150 km / h, nie więcej niż 15 metrów, że musi biec i biec.
 5. W wojnie 1941-1945, Niemcy są bardzo boi U-2 Radzieckiego, nazwał je „maszyna do szycia” i „Młynek”. Szczególnie podczas nocnych bombardowań.
 6. W czasie wojny, zaczęliśmy dzwonić kobiety, które następnie stały się pilot na dwupłatowca. 23 z nich otrzymało tytuł Bohatera.
 7. Na ultra-niskich wysokościach, były one całkowicie niewidoczne dla systemów obrony powietrznej. z tego powodu, że były one bardzo trudne, aby obniżyć.
 8. Piloci testowi z Ukrainy zdobyli biegun południowy na tej płaszczyźnie.

„Serce” naszego samolotu

W Związku Radzieckim wszystko nowa budowa została przeprowadzona pod hasłem „wyżej, dalej, szybciej.” To samo można powiedzieć o tej części samolotu jako „kukurydza” silnika. Chociaż nie był ogólny entuzjazm dla silników turbinowych, więc w latach 50. ubiegłego wieku zaczął rozwijać turbinowego silnika spalinowego dla An-2. Ale wtedy nikt tego przedsięwzięcia udało. Dopiero po dziesięciu latach opracowane TMD-10. Zrobiliśmy pod kierunkiem Glushenkova VA w Omsku ICD. Kolejnym rozwiązaniem było mieć-3. Stało się to w 1971 roku. I TV2-117S silnik zainstalowany w kokpicie. Następnie samolot pojawił się z dwóch 850-TMD, które znajdowały się w łuk i obracany przez wspólną przekładni śmigła. W 1979 roku stworzył turbinę HPT-20, zgodnie z którym i zmodernizowany An-2.

"Kukurydza" (An-2), przy czym charakterystyka

Ten dwupłatowiec ma następujące właściwości użytkowe:

 1. 5500 kg – maksymalna masa startowa.
 2. 3400-3900 kg – Masę dwupłatu.
 3. 5250 kg – maksymalna waga docelowa.
 4. 1240 litrów – waga paliwa.
 5. 155-190 km / h – prędkość przelotową.
 6. 990 km – Pasmo, wykonane z obciążeniem.
 7. 4,5 km – wysokość sufitu.
 8. 12,4 m – długość dwupłatowca.
 9. 5,35 m – wysokość.
 10. 8, 425 – odchylić górną skrzydła.
 11. 5795 – dolne skrzydło wymiata.
 12. 71.52 metrów kwadratowych – Strefa skrzydłami.
 13. Dwie osoby – załoga.
 14. 12 – liczba osób w modyfikacji An-2TD może pomieścić spadochroniarzy – 10.

Sprzętem-2

Co można zobaczyć, jeśli dziś zajrzeć do „kaczan kukurydzy”? Płaszczyzna, zdjęcie z najnowszych modeli potwierdza, wyposażony w wystarczającą nowoczesnego sprzętu Radio kompas ark-9, A-037 radiowysokościomierz kierunkowa żyroskop HPA-48, odbiornik znacznik MRP-56P, ESP połączony GIK-1. Sprzęt komunikacyjny zawierający: SW-7 – interkomu, radiowych stacji RS-6102 Zakres Mw i odległość R-DM 842.

wniosek

Niewytłumaczalny rysunek „kukurydzy” i prawa własności intelektualnej w samolocie były własnością firmy Airbus Military polskiego. W maju 2014 roku okazało się, że już od ponad dwóch lat, ukraiński Antonow Biuro projektowe nie podał żadnych dokumentów do strony rosyjskiej, które mogłyby potwierdzić prawo dwupłatowca. Z tego powodu nie ma możliwości, aby rozwijać się na bazie samolotu „kaczan kukurydzy” (An-2), nowego samolotu regionalnego. Po jakimś dochodzeniu okazało się, że prawa zostały sprzedane w czasach sowieckich. A ponieważ dzisiaj musi być ograniczona do modernizacji istniejących modeli. Ale oni są w języku rosyjskim jest dostępny w danym momencie ma więcej niż 1500 sztuk, tak że zostaną przywrócone flota lotnictwa z AN-2 różnych wersjach.