790 Shares 8707 views

Ciąża u kotów – czas trwania i przepływ

Instynkt prokreacji jest na wszystkich żyjących istot. I te zwierzęta jak koty też są wśród nich. Zawsze przychodzi czas, kiedy młody kot zwykłej zabawy kotka zamienia się w dorosłego. U kotów, przychodzi moment, w 7-9 miesięcy po urodzeniu. Staje się natychmiast widoczne w jej zachowaniu. Samica zaczyna domagać się od właściciela więcej niż uczuciem, a staje się zaciąg miauczy żałośnie. Zaczyna też chodzić ze zgiętymi kolanami i natrzeć na ludzi i przedmiotów. I tych, którzy są zaznajomieni z przyzwyczajenia kotów, rozumie, że samica osiąga dojrzałość płciową i chce zostać matką.

Ale nie od razu zacząć szukać jego kot „oczyszczenie”. Trzeba dać ciała matki, aby uzyskać silniejszy, a pierwsze spotkanie z mężczyzną przełożone na późniejszy okres. A gdy samica będzie rok i dwa miesiące, będzie ona gotowa spełnić obowiązek matki. A następnie po udanym „kontakt” ciąża występuje u kotów. Jednak w takich wczesnych etapach zewnętrznych oznak ciąży nie widać. Ale „ciekawa pozycja” samica kota mogą być łatwo zidentyfikowane przez jego zachowanie.

Kot w tym okresie staje się bardziej zrelaksowany, zaczyna się spać więcej i mniej jeść. W godzinach porannych to jest słaby i leniwy jak kot ciągle pyta gospodarzem jej pieszczotę. A jeśli dom jest zamieszkany przez innych czworonogów, zaczyna się nimi zająć. Ale czasami agresja przejawia się w jej zachowaniu. Takie zachowanie jest nieodłączną samic na początku okresu. I wtedy pojawia się pytanie – jaki okres ciąży u kotów?

Z wielką precyzją, aby odpowiedzieć na to pytanie jest niemożliwa. Przeciętny ciąża u kotów trwa około dziewięciu tygodni. Jednakże określenie to nie jest standard. Okoth może wystąpić już w tydzień lub tydzień później. Jednak kocięta rodzą się wcześniaki słaby i rzadko przetrwać. Również w tym okresie ras krótko i długowłosy też jest trochę inna. Ras z krótkimi włosami zazwyczaj rodzą kociąt na 4-5 dni wcześniej niż długowłosych kotów. Więcej na wiek ciążowy wpływa na wysokość przyszłego potomstwa. Jeśli kobieta jest więcej niż pięć kociąt, to może być na początku pracy. A jeśli młody mniej natomiast Lambing może być opóźnione.

Jednak w celu ustalenia dokładnego czasu ocieleniu, nie wystarczy wiedzieć, ile ostatniej ciąży u kotów. Po tym wszystkim, nie wszystkie koty są wystarczająco „wykształcony” i nie zawsze można kontrolować moment kociąt w ciążę. I pierwsze oznaki ciąży niedoświadczonych ailurophile mogą być przypisane do kota „złe samopoczucie” lub innych powodów. Ale po 20-30 dniach, gdy samica zaokrąglone i zaczynają się odklejać sutek, staje się jasne, że wkrótce stać się matką. Można to sprawdzić, jeśli zawrócić. Ponadto we wczesnych stadiach ciąży samicy pojawia wymiotów. Jest to zupełnie normalne i nie ma potrzeby podnoszenia paniki.

I gdzieś w połowie okresu zarodki rosnąć do takiego rozmiaru, że może być już odczuwalne. Odbywa się to w delikatny dotyk na brzuchu samicy. Ostrożność należy zachować najwyższą, inaczej ostry i ciężka depresja może prowadzić do poronienia. Ale ta metoda jest odpowiednia tylko w celu potwierdzenia ciąży u kotów. I dowiedzieć się, ile będzie musiał kociąt to metoda trudna.

A kiedy to szósty tygodniu ciąży brzuch staje się bardzo istotne, zwłaszcza jeśli jest kilka dzieci. Następny kot ciąża trwa dłużej aktywny. Zarodek zaczyna się intensywnie rozwijać, a po siedmiu tygodniach są one już zaczynają się mieszać. W tej chwili już badane głowami. Tak, i „matka” również staje się niespokojny. Kot zaczyna szukać miejsca, gdzie może ona bezpiecznie Lambing. A na dziewiątym tygodniu ciąży piersi rosną w takim stopniu, że sutki ustawy. To staje się nieaktywny i indywidualny. Wtedy właśnie już jest jasne, że wkrótce kot przyniesie potomstwo.