392 Shares 6353 views

Jeśli obciążenie CPU 100

Jeśli zapytasz dobrze znaną wyszukiwarkę o tym, dlaczego może być użycie procesora w 100 procentach, wtedy lewicowy udział odpowiedzi w ten czy inny sposób będzie związany z działaniami wirusów komputerowych. Niestety jest tak w rzeczywistości. Choć lista powodów, z powodu których pobiera się CPU 100, nie jest wyczerpana.

Pamiętajmy, co to jest procesor (CPU)? Ten węzeł systemu komputerowego to jednostka przetwarzająca dane cyfrowe. Czasami jest porównywany z ludzkim mózgiem, co w ogóle jest do przyjęcia. Jeśli pójdziesz do sklepu sprzedającego sprzęt komputerowy, to w sklepach i na listach cen możesz zobaczyć wiele różnych procesorów. Różnica między modelem a innym jest reprezentowana przez wydajność lub moc obliczeniową. Innymi słowy, tym szybciej procesor pracuje, tym mniej czasu zajmuje wynik obliczeń.

Powyższe jest o wiele łatwiejsze do zrozumienia na przykładzie porównania. Ponadto staje się jasne, dlaczego czasami pobiera się CPU 100. Wyobraźmy sobie dwa procesory – nowoczesny, wydajny i niedrogi model budżetu. Podobnie jak w pierwszym, aw drugim zawiera miliony tranzystorów pracujących z dużą częstotliwością. Im wyższa jest, tym więcej procesora jest bardziej wydajne (z innymi równymi parametrami). Co trzeba wiedzieć?

Kiedy mówią, że "pobieranie CPU 100", oznacza to, że wszystkie bloki obliczeniowe procesora są używane do wykonania części kodu programu. To zwiększa alokację zużycia ciepła i energii elektrycznej. Jednym z powodów, dla których 100% jest wykorzystanie procesora, jest wykonanie wymaganego obliczeniowo programu na procesorze o niskim współczynniku sprawności. Wyobraź sobie, że dziecko i dorosły są poinstruowane, aby nosić worek 20 kg. Oczywiście pierwsza będzie wyczerpana, a druga wykona zadanie "żartuje". Wnioski: "ciężkie" aplikacje są bardziej wydajne, aby działać na potężnych procesorach.

Aby systemy Windows mogły znać obciążenie, naciśnij klawisze Ctrl + Alt + Delete i wybierz "Menedżer zadań". Tutaj kolumna "CPU" wyświetla obciążenie generowane przez każdy aktualnie uruchomiony program. Czasami można zobaczyć numer 100. Ładowanie CPU tej wartości nie pozwala normalnie pracować dla innych programów. Wyjątkiem jest proces zwany "Inaktywnością systemu".

Dla niego ładunek jest 98-99% normalny. W tym przypadku komenda HLT jest cyklowana lub włączony jest mechanizm SpeedStep, mający na celu zmniejszenie zużycia energii. W tym przypadku inne aplikacje mają pełny dostęp do pełnej mocy obliczeniowej.

Jeśli program firm trzecich stale tworzy maksymalne obciążenie, najpierw musisz sprawdzić jego zawartość w poszukiwaniu wirusów. Aby to zrobić, w Menedżerze zadań kliknij żądaną aplikację (z 100% obciążeniem), otwórz jej właściwości, znajdź ścieżkę do pliku. Teraz należy otworzyć witrynę internetową skanowania antywirusowego i sprawdzić "podejrzany".

Jeśli wszystko jest w porządku, musisz wyszukać w internecie informacje, na które potrzebujesz uruchomionego procesu. Na przykład może to być moduł sterownika urządzenia, który działa nieprawidłowo. W takim przypadku należy ją zaktualizować do nowej wersji.