516 Shares 995 views

Okapy w kuchni bez powietrza: formularze, opinie, zdjęcia

Wybierając okap do kuchni – jest to poważna sprawa. Do tej kwestii należy podchodzić ze szczególną uwagą. Przed odwiedzenia sklepu i dokonać zakupu, powinny być określone z góry z widokiem na kapturze. Pozwoli to uniknąć wielu problemów. To nie zawsze jest możliwe ustalenie klasyczny kaptur. W niektórych przypadkach jest to po prostu niemożliwe, aby wyposażyć kanału. Oczywiście, jest to problem. Ale zawsze istnieje. W takich kuchni, zazwyczaj zainstalowane bez kanałem wyciągowym.


Główne rodzaje rozciąganie i ich cechy

W chwili obecnej istnieje kilka odmian okapów kuchennych. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Ale główna różnica polega na zasadzie działania.

kaptury przepływowe

Działają one na zasadzie powietrze. Takie wydechowy jest wystawiony na działanie powietrza i pary z kuchni, a następnie przez otwory rzucić to wszystko we wspólnym kanale wentylacyjnym budynku lub na ulicy. Pozwala to na bardziej skuteczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Jednocześnie świeże powietrze wchodzi z ulicy przez okna szczelnie zamknięte. Należy zauważyć, że takie systemy są najbardziej skuteczne. Osiąga się to dlatego, że wyciąg, ciągnąc zanieczyszczonego powietrza, uwalnia wystarczającą przestrzeń dla czystości. Jednak główną wadą takiego systemu wentylacyjnego – jest konieczność odpowietrzenia sprzętu. Jest to konieczne dla wycofania zanieczyszczonego powietrza.

układ recyrkulacji

Ich zasada działania jest znacznie różni się od poprzedniej. Kaptur bez kuchni powietrza, zdjęcie które zostały przedstawione w artykule, rysować par i zanieczyszczone powietrze w zbiorniku. Odbywa się to za pomocą potężnego silnika. Raz w systemie, powietrze jest oczyszczone. W tym samym przepływ przechodzi przez specjalne filtry. Już oczyszczone powietrze przepływa z powrotem do pomieszczenia. Warto zauważyć, że kaptur bez powietrza zazwyczaj wyposażone w dwukierunkowy system filtrowania. To sprawia, że bardziej wydajne topników czyszczących. W ten sposób, pierwszy filtr może oczyszczania powietrza o dostatecznie grube cząstki koksu i sadzy i tłuszczu, natomiast druga wykonuje się dokładne czyszczenie, usuwanie tych cząstek, które wytwarzają nieprzyjemny zapach.

Rodzaje okapów do kuchni bez powietrza

W tej chwili, wielu producentów nie wytwarzają kanału wylotowego zaledwie kilka modyfikacji. można kupić mieszkanie lub wbudowanego systemu, jeśli jest to pożądane. Każdy model ma swoje własne cechy.

Płaski ekstraktor to urządzenie składające się z wentylatora, filtrów i panelu ciała. Jednostki te pochodzą zarówno w poziomie i pionie. Należy zauważyć, że takie osłony do kuchni bez kanału mieć wystarczająco niewielkie wymiary. Modele te doskonale pasują niemal każdego wnętrza. Bardziej nowoczesny i estetyczny wygląd chrom rysunek, jak również te, które są wykonane ze szkła lub aluminium.

Wbudowany w kuchni bez kanału są urządzeniami, które są zamykane przez specjalne połówce lub obudowy. Takie modele można łatwo ukryć przed wzrokiem ciekawskich. Bardzo popularny system teleskopowy, który ma zastosowanie również do wbudowanego. Jeśli to konieczne, kaptur można wyciągnąć, a następnie usuwa się poprzez przekręcenie w trybie bezczynności.

Ekstrakcja bez kanału: główną zaletą

Bardzo często systemy recyrkulacji powodować odpust. Ktoś całkowicie zadowolony z kapturem bez powietrza, a inni ich nie spełniają. Jednak wielu z nich nie wie nawet, co pozytywne cechy mają podobne systemy.

Gdy praca kanał wyciąg, w zasadzie wszystko jest w porządku. Pokój jest zawsze czyste powietrze. Ale co się stanie, jeśli wyłączyć system? Jeśli okap przepływu nie działa, pokój nie jest to naruszenie naturalnej wentylacji. W efekcie jakość pogarsza odpowietrzania w przybliżeniu dwukrotnie. Jest to spowodowane tym, że główny kanał zamkniętej rury.

Ekstrakcja bez kanału działa zupełnie na innej zasadzie. Po uruchomieniu system recyrkulacji powietrza. Po wyłączeniu okapu nie ma naruszenia naturalnej wentylacji. Po tym wszystkim, głównym kanałem na blokadzie. To jest główną zaletą systemu. Innymi słowy, bez kanału okapu nie uniemożliwia naturalną wymianę powietrza w pomieszczeniu.

Łatwość projektowania

Inną zaletą właściwości produktu bez kanału, – lekkiej konstrukcji. Takie systemy nie są wyposażone w masywne kominy. Oprócz montażu okapu nie wymaga dodatkowych połączeń do rysowania wentylacja w całym pomieszczeniu. Bez systemu kanałów jest dostatecznie zwarta i płaską powierzchnię, która może być umieszczona poziomo w stosunku do podłoża. Ponadto, projekt nie stwarza nacisk na ścianach, i nie psują ogólny wystrój kuchni.

Łatwy w instalacji

Ekstrakcja nie kanału jest łatwe do zainstalowania. System może być zainstalowany na dowolnej płaskiej powierzchni za pomocą konwencjonalnych narzędzi budowlanych, które istnieją w każdym domu. Będzie miał tylko podłączyć okap do sieci elektrycznej. Nie wymaga dodatkowych adapterów. Po instalacji system jest gotowy do użycia.

Kolejną zaletą, która ma wyciąg powietrza – jest łatwość konserwacji. Filtry taki system jest bardzo łatwo zmienić i czyste. Ekstrakcje kuchni bez kanału wyposażonego w różnych poziomach oczyszczenia. Przy czym każdy filtr ma swoje własne cechy. Są one wykonane z różnych materiałów. Na przykład w przypadku filtra zgrubnego wykonane z metalu. Najnowsze modele zostały zainstalowane kilka średnich produktów. W tym przypadku, duży filtr po prostu wymienić. Troska o produktach jest bardzo prosta – filtry mogą być usunięte i dokładnie oczyszczone. Do tych celów można skorzystać z płynem do mycia. Umyć filtry nie tylko ręcznie, ale także w zmywarce. Jest to o wiele bardziej wygodne. Jeśli chodzi o filtry węglowe, należy je wymienić.

Główną wadą

wentylator w kuchni bez powietrza ma pewne wady. Przede wszystkim – Regularna wymiana filtrów węglowych. Wymaga to dodatkowych kosztów. Oczywiście, wiele osób interesuje się, ile są filtry węglowe i jak często należy je zmienić? Odpowiedź na te pytania jest dość trudne. Wskaźniki te są bezpośrednio zależne od częstotliwości i intensywności użytkowania okapu. Warto zauważyć, że od stanu filtra wpływa również obecność dymu w ludzi mieszkalnych.

Jak opinie, ze średnią jednego artykułu wystarcza na 3-6 miesięcy. Nie należy zapominać, że wiele modeli nowoczesnych okapów przepływowych są również wyposażone w filtry, które należy wymienić po pewnym okresie czasu.

Ponadto, wielu konsumentów wierzy, że nie każdy nadaje się do okapu bez powietrza. Daleko od niego. Systemy takie zapewniają oczyszczania powietrza na odpowiednim poziomie. Ale to nie jest główną zaletą ekstraktów bez kanału. Po urządzeń recyrkulacji nie są w stanie zakłócić równowagę systemu wentylacyjnego budynku, w przeciwieństwie do przepływu.

Projekt jest również ważna

Popyt na produkt bez kanału nie jest tak wielka. W tym tempie zależy od wielu czynników, w tym pojawienie się urządzeń. Dostępne w kanale wydechowym kuchnia bez projektu na mniejsze odmiany. Oczywiście, całe systemy są zwięźle i prostota formy. Jednak w przeciwieństwie do okapów przepływowych, recyrkulacją wygląda o wiele bardziej skromne.

Jak wybrać okap do kuchni bez powietrza

Zanim kupisz produkt bez kanału, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Pozwoli to uniknąć poważnych problemów w przyszłości. Pierwszym krokiem jest określenie wydajności urządzenia. W tym celu, wysokość ścian kuchennych pomnożone przez obszar pomieszczenia zrobić, a następnie pomnożyć przez 12. tego numeru, który jest otrzymywany w reakcji, i jest podstawowym miernikiem wydajności. Wybór kaptury elektryczne do kuchni bez powietrza niezbędnego w danym segmencie.

Warto również zwrócić szczególną uwagę na wielkość urządzenia. Wielu zdecyduje się na zasadzie: okap jest więcej, tym lepiej. Jednak tak nie jest. Należy pamiętać, że zbyt dużo urządzenia są wyposażone w silniki o odpowiednich wymiarach. W rezultacie takie systemy po włączeniu tworzy dużo hałasu. Nie jest konieczne, aby zainstalować duży kaptur w małym pomieszczeniu.

Konkludując

Przy wyborze systemu należy zwrócić szczególną uwagę na poziom hałasu. Liczba ta jest wielu producentów wskazują w specyfikacji dla produktu. Ponieważ reakcje konsumentów, najlepiej jest wybrać produkt bez powietrza ze wskaźnikiem poziomu hałasu o 40 dB. Urządzenia te emitują stosunkowo ciche dźwięki.

Jaka powinna być okap do kuchni bez powietrza? opinie klientów wskazują, że konieczne jest, aby wybrać urządzenie o szerokim zakresie regulacji. Im więcej, tym lepiej. Pozwoli to optymalną dostrojenie systemu.