448 Shares 5508 views

Co kupić opony na lato? pomocnych wskazówek

Często wielu kierowców przy wyborze opony wedlug wszelkiego rodzaju testów, zaleceniami producenta i oczywiście koszty. Jednak w pierwszej kolejności zaufać wynikom bardzo niebezpieczne, ponieważ różne klasyfikacje gumy mogą być tam wykorzystywane. Ale nawet jeśli etykietowania opon w sklepie zbiega się z magistrali danych, to wciąż tylko polegać na testach nie jest konieczne – często producent zmienia skład części wraz z projektem i bieżnika (raz do roku lub nawet częściej). Jeszcze co kupić opony na lato? W tym artykule przyjrzymy się wszystkich kryteriów wyboru i pamiętać, najlepszych producentów.

Położenie i warunki pracy

Głównym kryterium wyboru tej części zależy od działania siedzeń samochodowych. Nie powinniśmy zapominać o strefie klimatycznej. Na przykład, jeśli mieszkasz w mieście lub miasta, jadąc głównie na utwardzonych dróg, najlepsze opony letnie dla ciebie będzie miał rzadką bieżnik, a jej profil zostanie nieznacznie zaniżone. Te cechy pozwalają samochód pewnie stać zarówno na suchej i mokrej drodze, i głośno w kabinie będzie znacznie niższa niż w maszynach z kołami (czyli nie niskoprofilowych).

Jeśli – właściciel dużego SUV, który porusza się w każdy weekend do gruntowania nowych doświadczeń, zdobywanie drogach jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o jakie opony kupić na lato będzie dobór opon z najbardziej bieżnika wymawiane i na pewno nie o niskim profilu. W przeciwnym razie, twój przyjaciel żelaza jest podatny nawet na mokrej trawie. Ale to nie jest wiele warte, aby skupić się na dużą liczbę występów w bieżniku – nie powinny one być bardzo dużo, jak na terenach bagiennych, są one po prostu zapchane brudem.

Dla tych, którzy nie będą często pozostawiają na drogach, ale kocha jechać do kraju, idealnym rozwiązaniem byłoby opony o wysokim profilu, a część bieżnika. Również te opony się przydać dla kierowców, którzy jeżdżą głównie w wilgotnym klimacie, lub po prostu dla tych, którzy mieszkają na wsi z całkowitym brakiem nawierzchni asfaltowej.

Co kupić opony na lato? Wybór producenta

Niestety, prawie wszystkie opony krajowe nie są zgodne z międzynarodowymi standardami jakości, więc one wypaść z naszej listy. Pozostawiając tylko opcje importu. Jak pokazuje praktyka, najlepszych opon letnich – „Bridgestone” oraz „Michelin”. Opony te są bardzo pożądane nie tylko w domu, ale również w języku rosyjskim, więc problemy z wyborem i wahają się po prostu nie powstają. kategorie cenowe tutaj, że to koniec, inaczej, ale jeśli porównać je z innymi producentami, możemy zobaczyć nieznaczne różnice w 10-15 procent za. Pomimo tego wzrostu kosztów „Bridgestone” oraz „Michelin” pozostaje najlepszym i najbardziej istotne dla producentów dzisiaj samochodowych części zamiennych.

Przestrzegając tych zasad, będziesz wiedzieć dokładnie, co kupić opony na lato do swojego przyjaciela żelaza.