483 Shares 7110 views

Dlaczego gorchat ogórki i jak temu zapobiec?

Miłe po mroźnej zimy i nie mniej niż długi wiosny do uzupełnienia witamin chrupiące ogórek. duma specjalny może być testowany, jeśli to warzywo uprawiane własnymi rękami. Jednak bardzo często radość chałupników może być zepsute – ogórek nie spełnia oczekiwań, ciało jest daleki od nazywany słodkie. W takiej sytuacji zawsze pojawia się pytanie: „Dlaczego gorchat ogórki”

Przyczyny goryczy

W rzeczywistości przyczyną goryczy w tych warzyw jest jeden: obecność kukurbitatsin substancji, które dają nieprzyjemnego smaku warzyw. Ten materiał został historycznie zaprojektowane do odparcia szkodników. Dzięki tej rośliny było okazją do pełnej dojrzałości nasion, a zatem pełne reprodukcji.

Kukurbitatsin zwykle panuje w młodych owoców. Dziś hodowcy osiągnięty że we współczesnych hybryd taka substancja była liczba minimalna, a więc gorycz przejawia się w mniejszym stopniu. Obecność genu w ogórka, zwany Bi, może zagwarantować, brak goryczy. W tym pozornie niemożliwe do rozróżnienia między gorzkich roślin ogórka, na których starsze, ich słodkich odpowiedniki.

Podstawowym powodem, dla którego smak gorzki ogórek, jest zrozumiałe. Jednak ta właściwość może przejawiać się w różnym stopniu.

Następujące czynniki mogą doprowadzić do tego, że lato turysta znajdzie że gorchat ogórki:

  1. Obfity bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  2. Niedostatecznie obfitego podlewania.
  3. Nadmierne lub niedostateczne wilgotność otoczenia.
  4. Przegrzanie roślin w ciepłej, suchej pogody.
  5. Źle równowagi nawozy (szczególnie potas i fosfor).
  6. choroby roślin.

Jest to również powód, ogórki są gorzkie, może stać się ostra różnica temperatur dziennych i nocnych.

Jak zapobiegać powstawaniu goryczy

Ojczyzna ogórek – lasów tropikalnych w południowo-wschodniej Azji. Klimat jest ciepły i wilgotny, brak bezpośredniego nasłonecznienia. Na ogórki domowych skręcone drzew. Ważne jest, aby stworzyć warunki podobne do zakładu, natomiast kwestia, dlaczego gorzki smak ogórków, po prostu nie istnieje.

Podlewania ogórki muszą być w godzinach wieczornych z ciepłą wodą tak, że gleba jest zwilżoną całkowicie. W gorących i suchych dni dodatkowo dominował spryskiwania. Do tego celu nadaje się konewka z drobnymi otworami. Takie podlewanie ułatwia mycie kurz z liści, aby stworzyć korzystne wilgoci. co dodatkowo roślina wchłania wilgoć poprzez liści i pędów. Dobry podlewanie jest szczególnie ważne podczas tworzenia jajników.

Pożądane jest, aby obserwować temperaturę. Idealnie, to jest około 28 stopni w ciągu dnia i 16 w nocy. Z ostrym zimne przystawki ogórki powinny być przykryte. Dodatkowo, pojawienie się goryczy w ogórkach powinny karmić azotowo-potasowego mineralne: najlepiej kompleksu lub azotan potasu. W celu uniknięcia pytanie dlaczego gorchat ogórki mogą być uprawiane odmiany mieszańcowe odporne na wyglądzie kukurbitatsina. Jednak nawet w przypadku na łóżku gorzkie ogórki, nie powinien być zdenerwowany. Te warzywa powinny być natychmiast po zbiorach i skórki odciąć ogony. Ogórki, które gorzki smak, może być używany do trawienia, gdyż w procesie konserwacji kukurbitatsin zniszczonego i gorzkich liści.

Pomimo faktu, że kukurbitatsin może popsuć jakość smaku ogórka, substancja jest przydatna. Posiada on właściwości przeciwnowotworowych. Dlatego nie należy dążyć do uprawy odmian w której jest nieobecny. Jest o wiele lepiej, aby stworzyć optymalne warunki do prowadzenia roślinom technik uprawy rolne.