281 Shares 4630 views

leczenie gardła podczas karmienia piersią: wykorzystanie farmaceutycznych i ludowych sposobów

Stosowanie leków w okresie karmienia piersią nie zawsze jest dopuszczalne i uzasadnione, ale dlatego, że matka nie jest odporny na przeziębienia, trzeba wiedzieć, jak leczyć gardło w sposób bezpieczny. Leczenie gardła piersią zależy od diagnozy i ogólnego stanu mamą.

Jakie choroby powodują ból gardła?

Najczęstszą chorobą, która wpływa na gardło – ból gardła, zapalenie gardła, zapalenie krtani i kandydoza błony śluzowej. Aby samodzielnie określić co choroba jest przyczyną bólu gardła, trzeba znać objawy związane. Leczenie gardła piersią zależy od diagnozy.

Dusznica towarzyszy wysokiej temperaturze (38 °), zapalenie migdałków (jeśli kontrola może wykryć obecność kapsułek ropne lub smug na zaczerwienione migdałków). Angina wymaga obowiązkową wizytę do lekarza, który będzie w stanie wybrać odpowiednie leczenie. Jednak w większości przypadków wymaga to przebieg odbioru antybiotyków. Kiedy zapalenie migdałków jest konieczne, aby odwiedzić lekarza i przekazać niezbędne testy.

Ból gardła piersią

Zapalenie krtani – ból gardła, który występuje z przeziębieniem. Zlokalizowane w gardle, krtani i strun głosowych. Występuje z powodu hipotermii, w niektórych przypadkach może być spowodowane przez infekcje wirusowe. Z klęsce tchawicy pojawia się suchy kaszel.

Zapalenie gardła – choroba, w której stan zapalny jest zlokalizowana w tylnej części gardła; To może towarzyszyć niewielki katar, katar i suchy kaszel. Czynnikiem wywołującym zakażenie lub wirus może działać. Leczenie gardła piersią opiera się na wykorzystaniu środków ludowej. Zapalenie gardła i krtani nie są niebezpieczne choroby, jeśli czas, aby rozpocząć leczenie.

Leczenie chorób grzybiczych śluzowej gardła

Kandydoza charakteryzuje się obecnością pęcherzyków, tandetna wytrąca ciężką świąd i nadżerki na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła. Sprawcze mikroorganizmy są grzybicze. Dla celów leczenia kandydozy jest konieczne przeprowadzenie diagnostycznych badań laboratoryjnych.

Leczenie bólu gardła w czasie karmienia piersią wykonywane płukanie za pomocą aerozolu lub przeciwgrzybiczą, a również oznacza, podawanie doustne (tabletki).

Preparaty farmaceutyczne do leczenia gardła

Fundusze są wykorzystywane, aby wyeliminować ból w gardle, można podzielić na kilka grup – pastylki, spraye i pastylek do ssania. Większość z tych leków jest przeciwwskazane grupę dla matek karmiących. W celu bezpiecznego przeprowadzenia leczenia gardła podczas karmienia piersią, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do takich leków:

  • „Ingalipt” – spray do gardła, aby zapewnić skuteczne działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwbakteryjne. Przed nawadniania gardła zaleca się spłukać go ciepłą wodą. Zwiększy to efekt terapeutyczny aerozolu.
  • „Geksoral” – spray, ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Leczenie gardła piersią z tego leku jest bezpieczne i skuteczne.
  • „Furatsilinom” – tabletek, stosowany do płukania gardła. Wystarczy, aby rozpuścić dwóch kawałków szkła w ciepłej wodzie. Ta metoda jest najbardziej optymalne i bezpieczne dla matek karmiących.
  • „Miramistin” jest furatsilina analogowego. Używany do płukania i nawadnianie nosowych.
  • „Lizobakt” – pastylki do leczenia gardła. Dozwolone piersią a dokładnie do dawki terapeutycznej leku.

Przed zastosowaniem każdego leku należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ każdy indywidualny przypadek może mieć szczególne okoliczności, takie jak alergie lub skazą w dzieciństwie lub problemów zdrowotnych matek, które wymagają starannego doboru leków.

gardła Folk recepty treat

Nie ma innego sposobu, aby wyeliminować ból w gardle podczas karmienia piersią. tradycyjne zabiegi powinny być wykonywane dopiero po konsultacji z lekarzem i wybór optymalnych ziół leczniczych.

Jest on powszechnie stosowany w medycynie ludowej wywar z ziół płukania (rumianek, szałwia, nagietek). Może być również stosowany do płukania roztworem sody z dodatkiem kilku kropli jodu.

Inną metodą leczenia jest inhalacja. Można użyć „Ingalipt”, gotowanymi ziemniakami lub roztworem sody. Najprostszym sposobem radzenia sobie z bólem w gardle jest wykorzystanie ciepłego mleka z miodem i masłem (jeśli dziecko jest małe, w celu zapobiegania alergii miodu nie można umieścić).

Leczenia gardła i kaszel podczas karmienia piersią będzie skuteczna tylko wtedy, gdy prawidłowa diagnoza. W przeciwnym razie, w ten sposób może być tylko więcej szkody dla ich zdrowia.