670 Shares 8344 views

Jak wybrać rower ścieżki?

rowerowy tor jest przeznaczony przede wszystkim dla sportowej jazdy. Najpoważniejsza konkurencja, słynny wyścig rowerowy dniach tego transportu dwukołowy.

Jaka jest ścieżka rowerowa? Zdjęcia przedstawione w materiale, pomoże określić pojazdów dwukołowych w tej kategorii.

Niska lądowanie, specjalna geometria ramy, zastosowanie określonych kół, przesunięcie i komponentów hamulcowych – wszystko, co odróżnia rower wyścigowy tor od zwykłych modeli dla każdego z nas. To dlatego, że trudno będzie zawężenie zaczynają korzystać rowerzyści rower dla konwencjonalnego, powolne spacery.

Jaka jest ścieżka rowerowa?

Jak już wspomniano, modele różnią się od toru turystycznych, górskich i miejskich rowerach, przeznaczonych dojazdy. Spójrzmy na cechach rowerach sportowych:

  • lekkiej ramy, koło, lekkie składniki Masa rdzenia;
  • koła, korzystnie w postaci sonotrody barana;
  • wąskie obrzeże koła i opony;
  • Widelec wykonany z materiałów kompozytowych;
  • brak ruchome zawieszenie.

Tor rama roweru

Podczas jazdy do modeli sportowych zawodników musiał wyciągnąć ciało wzdłuż ramy ciała, co poprawia aerodynamikę. W takiej sytuacji zwiększa odpowiedzialność za zarządzanie roweru. Do tego dochodzi czynnik prędkości.

Nowoczesne modele low-end mają głównie ramek aluminiowych. Jednakże rozwiązania takie muszą być połączone z przednim widelcem karboksylowego, który ma wpływ na ogólne zmniejszenie ciężaru roweru.

rowerowy tor z ramą z włókien węglowych pozwala komfortowo amortyzująca czuć podczas przenoszenia. Ze względu na wysokie koszty pracy w produkcji takich modeli droższych niż aluminium. Poziom komfortu podczas jazdy tutaj w dużej mierze zależy od konstrukcji ramy i zwyczajów danego lądowania. Więc nie rób pochopnych decyzji i bezwarunkowo dać pierwszeństwo włókna węglowego.

Jeśli chodzi o tytanowe, które łączą w sobie wytrzymałość stali i lekkości węgla, materiał jest nadal uważane egzotycznych. Gdyby nie wysoki współczynnik kosztów, producenci na pewno miały go na pokładzie. Jednakże, w oparciu o cenę, ramki tytanu są nadal dostępne tylko dla wybranych klientów.

W ogóle, jeśli chcesz, aby zmaksymalizować lekką trwałą ścieżka rowerowa, zaleca się, aby dać pierwszeństwo karboksylowego ramce. Kiedy trzeba uzyskać do dyspozycji szybki rower, aby utrzymać dobrą kondycję i jechać w swojej własnej przyjemności, wystarczy wydać pieniądze na ramie wykonanej z aluminium.

koła

Podobnie, rama, koła śledzić na przejażdżkę rowerem i określić jakość doznań podczas ruchu. Wybór najbardziej lekkich felg daje impuls prędkości. Lekka opona zapewnia dobrą obsługę i wrażliwość na torze.

Poprzez zakup pierwszego utworu rower, należy dać pierwszeństwo do modelu, w którym najwyższe kół jakości. Ich wartość jest w kategorii rowerowej jest imponująca część całkowitej ceny roweru. Dlatego ponownie zainstalować lepsze koła z czasem może kosztować nawet więcej.

rozmiar

Wybór ustawień rowerowych według ciała jest bardzo ważne przy wyborze modelu toru. W żadnym wypadku nie należy kupować rower zbyt ogólny petite ramki, koncentrując się na bardziej rozsądną cenę. Tylko odpowiednio dobrany rozmiar pozwoli czuć się komfortowo podczas jazdy i dokładnie cieszyć się nowym hobby.

parametry ramki mierzy się w cm. Jednak niektórzy producenci mogą oferować różne opcje pomiarów. Jako wytyczne, wystarczy użyć specjalnych tabele, które określa zgodność anatomicznych parametrów układu korpusu. Idealnie, to lepiej, aby móc rower osobisty przykład poprzez przyjęcie właściwego dopasowania.

składniki

Obecnie rynek jest zdominowany przez kilku producentów części przesyłowych i systemów hamulcowych dla rowerów torowych. To przede wszystkim SRAM, Shimano i Campagnolo.

Początkujący powinni skupić się na rowerach, które ukończyły z marką budżetu produkcji Shimano. W przypadku części SRAM oraz Campagnolo można uzyskać lepsze parametry pracy i ułatwienia rower dla atrakcyjnej cenie.

gwiazdki

W kolarstwie torowym jest najczęstszą System parowy gwiazd na 34 i 50 zębów. Ta opcja sprawia, że łatwiej jest przezwyciężyć tę ziemię, gdy ścieżka idzie ostro pod górę. Doświadczeni zawodnicy preferują system z zębatkami 53 i 39 zębów, które pozwalają rozwinąć większą prędkość.

Na torze modele są często instalowane trzy gwiazdki. Ale coraz częściej są one zastąpione przez mniejszych i lżejszych systemów, które dają w przybliżeniu ten sam zakres prędkości, a jednocześnie łatwy w użyciu.

W rezultacie,

Po wybraniu roweru toru najważniejsze – nie spieszyć się z zakupem najbardziej skomplikowanych modeli. Większość funkcji będzie bezużyteczny w trakcie jazdy na trasach krajowych.

Rozwija swój własny styl jazdy pozwala na późniejsze bardziej szczegółowe podejście do kwestii wyboru odpowiedniego modelu. W niektórych kolarzy etapowych doświadczony zakupione części oddzielnie, co pozwala na zebranie dokładnie rower, który pomoże osiągnąć te cele.