769 Shares 9574 views

Wzory na drutach: konfekcja własnymi rękami

Tych, którzy lubią robić na drutach, wiedzą jak ozdobić produktu kolorystyka , wykonany w technice żakardowej. Może to być cały obraz historia vyvyazannye. I można korzystać z wzorów na drutach.

żakardowe wzory nigdy nie wychodzą z mody

Zespół składający się z powtarzających się identycznych segmentów – ozdoby mogą znajdować się w swetry kołnierz czy sukienki, klatkę piersiową, w dolnej części urządzenia, na rękawie. Upowszechnienie stosowania kolorowych rysunków w produkcji pończochy, skarpety, legginsy, spodnie, czapki dla dzieci. Jest również często wykonywane rękawiczki dziewiarskich z ornamentem.

Czasem mistrzowie korzystać z tej metody. Pozwolono szereg różnych pasm poprzecznych oraz w każdym indywidualnym ozdoby vyvyazyvayut. Dziewiarskich takich układów dopasowania prostych kształtów geometrycznych i ich kombinacji. To może być kwadraty, romby, trójkąty i krzyże. może warto wziąć z nich kwiaty, gwiazdy.

Często mistrzami używać norweskie ozdób. Druty są odpowiednie kwiaty geometrycznym kształcie rombu płatków i jelenie, jod.

Technika dzianiny żakardowe wzory

Do odpowiednich wzorów wybranych do dziania. Najlepiej jest wziąć te, które wiążą się z użyciem dwóch kolorach: tło główny i dodatkowy – dla spełnienia samego wzorca.

Po pierwsze, mistrz dzianiny wątek tła. Następnie w odpowiednim miejscu w pracach wchodzi dopełniający kolor. Dlatego też gwint innego koloru głównego i Tie provyazyvayut wymaganej liczby pętli. Główny wątek w tej chwili jest naciągnięta niewłaściwej stronie produktu.

Wykonywanie wielu pętli, jak pokazano na rysunku lub instrukcji podanych na rysunku, zmiana koloru. Aby to zrobić, gwint kolor uzupełniający w lewo po niewłaściwej stronie, a także w pracach podjąć podstawowe tło.

Jak na drutach rękawiczki z ornamentem?

Istnieją dwie opcje do wykorzystania w żakard wzór dzianiny rękawicach. Jeden układ polega na wzór gruntowych na odwrocie rękawic. W tym przypadku, jedna połowa rękawic, który znajduje się na dłoni, ozdobione dość prosty: albo wieloetapowe kolorowe oczka lub komórki lub paski lub w ogóle pozostaje monofoniczne.

Druga opcja oferuje wszystkie rękawica dzianiny ten sam wzór w kształcie koła. W tym przypadku, to najlepiej zrobić wokół dość wąskiego kręgu barwnych zespołów, które zaczynają się i prostych wzorów geometrycznych.

Więc jeśli trzeba pracować schemat ozdoby?

naiwni ludzie mogą tylko przypuszczać, że obraz może być wykonywana bez jakiegokolwiek systemu. To niemożliwe! Nawet jeśli w oczach oglądających ktoś nie szuka wszędzie, niesie druty ozdoby, diagramy tych danych po ich zostały już zbadane.

Niektórzy mistrzowie utalentowane może „tworzyć wzór głowy”, to prawda. Ale w tym przypadku to nie spontanicznie i przypadkowo wykonywane druty ozdoby – wzór obwód utworzony i utrzymywany w szwaczka pamięci. Prezentując je w swoim umyśle, mistrz i wykonuje wzór.

Gdzie wziąć wzory żakardowe schemat?

Wiele wzorców rozwojowych drukowane w czasopismach dla wygodnych ludzi. Powszechnie przedstawiono rysunki i systemów na stronach na drutach.

I nie jest też opcja, na przykład, wzór dla dzieci na drutach można podjąć gotowego produktu, które dokładnie rozważyć to.

Ale dla wygody nadal zaleca, aby przenieść rysunek na papierze, wykładaną w klatce. Bo inaczej będziesz musiał trzymać w przedniej części urządzenia z przyjemnej konstrukcji.

Pomóc tym, których hobby – schemat ozdoby szprychy dziewiarskich dzieci do haftu. Można nawet trochę pracy do zrobienia. Wybierz swój ulubiony segment w druku, kapitan sam może tworzyć z nim własnej wersji dekoracyjnego.

Czy to możliwe, aby stworzyć wzór na drutach?

Odpowiedź jest prosta: oczywiście jest to możliwe! Twórczy mistrz wystarczy tylko ołówek i zeszyt w klatce. Papier będzie symulować obszar dziania w skali. W związku z tym konieczne jest, aby alokować część, która odpowiada części wyrobu objętego dekoracyjnego. Na przykład, master zamierza utworzyć pas 10, wiersze wysokości, szerokość segmentu wynosi 12 pętli. W rezultacie, na arkuszu tetrad należy przydzielić prostokąta o bokach 12 i 10 pętli.

Teraz artystka maluje całkowicie pewne komórki lub umieszcza je w krzyż, umieszczając je w określonej kolejności. I jak to zrobić – powiedzieć fantazję.

Ale jeśli taka opcja dla pana jest dość skomplikowane, to jest możliwe, aby przejść łatwiejszy sposób. Wybór najbardziej prosty wzór, na przykład liści lub kotka, jego sylwetka na papierze milimetrowym powinny zostać przeniesione albo wszystko jedno notorycznie arkusz tetrada. Teraz musimy malować te komórki, które są pół hit obiekt. Te komórki, które zawiera mniej części nie są zamalowane.

Tak więc możliwe jest, aby nie tylko wzór dwukolorowy, ale także tricolor, a nawet czterech kolorów. Jednak później pracować na wielokolorowych wzorów jest znacznie trudniejsze. Z drugiej strony, a wynik jest interesujący.

Ozdoby można wykonać nie tylko w ręcznym na drutach, ale także na maszynie. Aktualne modele już wcześniej dostarczyć taką funkcję. Na starszych (podstawowa) modeli maszyn dziewiarskich wykonywać parzeniem ozdoba w dwóch etapach. Pierwszy przedstawione w pozycji spoczynkowej haków, które będą komplementarne nici provyazyvat kolor i liczbę nici provyazyvaetsya tła. Kolejny etap polega na zmianie położenia wszystkich haków na przeciwległej. Numer Provyazyvaetsya z innym kolorem.