702 Shares 7122 views

Armen Gasparyan: jeśli historia jest we krwi

Armen Gasparian – słynny rosyjski historyk, dziennikarz, pisarz i dziennikarz, prezenter radiowy i działacz społeczny. Jego popularność zyskał dzięki serii książek historycznych poświęconych przeszłości Rosji. Laureat wielu konkursów dziennikarzy i pisarzy, a także laureatem «Patriot Rosji – 2013» nagrody.

Historia jest w mojej krwi

Armen Sumbatovich Gasparyan urodzony w Moskwie dnia 4 lipca 1975 r. Szczegółowe dane na temat jego rodziny nie tylko wiedzieć, co jego dzieciństwo spędził w stolicy. Od najmłodszych lat lubił historii ojczyzny i kraju. Szczególnie ważne wydarzenia chłopiec zainteresowane ubiegłego wieku, ponieważ mają określoną losy Rosji.

Jednak pomimo swojej miłości do historii, Armen Gasparyan pracę na wydziale Dziennikarstwa MNU im. Łomonosowa. Wybór ten nie był przypadkowy. Chodzi o to, że tożsamość dziennikarza może pomóc otworzyć te drzwi, gdzie normalne „śmiertelny” po prostu nie rozumiem. Rzeczywiście, ukończył Uniwersytet Moskiewski w 1996 Armen Gasparyan odbyła się wnikliwej analizy archiwów historycznych.

I całkowicie pochłonęła go praca. Każdego dnia coraz bardziej zanurza się w otchłani przeszłości, znajdując tam odpowiedzi na swoje liczne pytania. To było jak narkotyk, do którego podpięty głowa Armen Gasparyan. Historyk wiedział, że zdobyta wiedza może nie tylko zachować je dla siebie. Więc postanawia stać się głos z przeszłości, niosąc prawdę o historii ojczyzny.

zdobywania popularność

aktywności zawodowej Armen Gasparyan rozpoczęła się w 1999 roku w stacji radiowej „Młodzież”. Tu prowadzi program, takich jak „współczesnej historii” i „ostatecznego ataku”. Dla młodego dziennikarza, to praca staje się doskonałą okazją do wyrażania siebie jako zawodowego historyka. I wkrótce jego oczekiwania zostały spełnione.

W połowie 2000 Gasparyan zaproszony do radia „Mayak”. Tu mówi jako specjalista do spraw projektów związanych z II wojną światową. To Armen szukał najbardziej istotnych tematów eteru i dostarczał im informacji. Ponadto był ołów w programach takich jak „wielkiej bitwy Wielkiej Wojny” i „rosyjskiej poza Rosją”.

Z tymi dwiema stacjami Armen Gasparyan współpracował do 2008 roku. W tym czasie dostaje chwałę dobrze wykształcony historyk, zdolny do odparcia każdego, kto odważy się położyć o przeszłości Rosji.

nowy etap

Rok 2008 był punktem zwrotnym dla Gasparyan. Przede wszystkim wynika to z faktu, że świat jest z jego debiutanckiej książki „OGPU przeciwko EMRO. Tajna wojna w Paryżu. 1924-1939 roku „i” operacja „Trust”. Sowiecki wywiad przeciwko rosyjskiej emigracji. 1921-1937 gg. „I chociaż jego praca nie może spowodować większą furorę, ale zaprezentowali dziennikarza w nowej roli.

Nie mniej ważnym wydarzeniem był fakt, że Arsen Gasparyan przeniesiony do pracy w stacji radiowej „Głos Rosji”. Tu kontynuował swoją historię, uwalniając coraz to nowe projekty związane z tematem. Na początku 2012 roku został awansowany do redaktora naczelnego serwisu rosyjskiego radia „Głos Rosji”. Nieco ponad rok, Armen Gasparyan i wszystko objął stanowisko kierownika projektów specjalnych.

Początek kariery literackiej

Po raz pierwszy jako pisarza Gasparyan ogłosił się na łamach swojego bloga. Był nazywany "Armen Gasparyan Blog". To publicysta materiały regularnie dydaktyczną na Biali. Wkrótce dziennikarz zasób zaczęli używać bezprecedensową popularnością, jednak, jak sam Armen Gasparyan. Zdjęcia pisarz coraz częściej zaczęły pojawiać się w tytułach artykułów związanych z problematyką historii.

Pierwsza książka pisarza urodziły się w 2008 roku. Niestety, gdy tylko niewielu czytelników zwrócić uwagę na nich swoją uwagę. Jednak młody autor nie jest zdezorientowany: on wciąż chciał nieść światło wiedzy dla mas. A więc w przyszłości nie porzucił historyczną dochodzenie.

Armen Gasparyan: książka, świat do góry nogami

W okresie od 2008 do 2017 z piórem pisarza został wydany dziesięć książek. Wszystkie z nich – wynik długiej i ciężkiej pracy związanej z długoterminowych badań archiwalnych i raportów historycznych. Jednak wśród nich są niewątpliwie trzej przywódcy, który w pełni wyświetla wszystkie umiejętności autora:

  1. „Upadek wielkiego imperium” (2016). W tej książce autor opowiedział o tym, dlaczego upadku carskiej Rosji. Tam są pomalowane wszystkie relacje przyczynowe, które doprowadziły do rewolucji październikowej.
  2. „Rosja w ogniu wojny domowej” (2016). Jeśli poprzednia książka rozmawialiśmy o tym, dlaczego wojna między „czerwony” i „białe”, to dzieło opowiada, jak szła.
  3. „Wojna po zwycięstwie. Bandera i Własow zdanie bez przedawnienia „(2017). Ostatnia księga Armen Gasparyan poświęcona problemom nacjonalizmu na Ukrainie. W nim, opowiada szczegółowo o tym, kto jest Stepan Bandera i dlaczego jego czyny powinny być traktowane haniebne.

Należy zauważyć, że dzisiaj, autor pozostaje wierny swoim przekonaniom. Tak jak poprzednio, Armen Gasparyan poświęca cały swój czas na badanie historii i wkrótce on przygotowuje się do wydania kolejnej książki. A ponieważ wszyscy jego fanów i tylko fanów kondygnacji w niedalekiej przyszłości będzie miała nowy motyw dla refleksji.