239 Shares 6987 views

Co jest absolutnym czujnik ciśnienia i dlatego przerywa?

Czujnik ciśnienia absolutnego – jest integralną częścią elektronicznego systemu sterowania silnikiem. To właśnie on reaguje na najmniejsze zmiany ciśnienia w przewodzie dolotowym. Jednostka sterująca, prowadzony przez odczyty z czujnika i zapewnia prawidłowe działanie uruchomienia silnika spalinowego wewnętrznego spalania w obszarach miejskich i podmiejskich.

Co to jest ta część?

Zasilanie ciśnieniem bezwzględnym (WHA) składa się z kilku części. Należą retransmisji obwód przetwarzania sygnału, konwertera, który jest wyposażony w specjalny czujnik, a także wiele części obudowy. Generalnie rzecz sama w sobie jest bardzo wytrzymały, jednak mogą być złamane tylko w skrajnych przypadkach. Poniżej przyjrzymy się tych samych sytuacjach, z powodu których ta część zamienna nie powiedzie się.

Czujnik ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym i jej awarii

W zależności od tego, jak działa system zarządzania silnikiem elektronicznym (czy to ma masowy czujnik przepływu powietrza , czy nie), ten element może przyjść w nieprzydatności z różnych powodów, które doprowadziły do przełączania trybu pracy silnika spalinowego do awaryjnych. W najgorszym przypadku, ze względu na winy szczegółach silnik nie zostanie uruchomiony. Generalnie, głównym źródłem tych kłopotów jest słabe połączenie między czujnikiem i złączki wlotowej.

Często zdarza się, że silnik przełącza się w tryb awaryjny z powodu zakoshennogo rurociągu. Ostatni zapasowa ma bardzo elastyczną konstrukcję. Dlatego też, jeśli czujnik ciśnienia jest uszkodzony, należy dokładnie sprawdzić stan rurociągu.

Dodatkowo jedną z przyczyn usterek tej części jest uszkodzony czujnik temperatury. Jest on silnie skorelowany z jednostką ciśnienia bezwzględnego (oba mogą być połączone w jedną całość), tak, że pęknięcia mogą pojawić się po obu części.

Najrzadziej występują przypadki, w których czujnik samo ciśnienie dochodzi do winy, ze wszystkie inne części elektronicznej jednostki sterującej silnika nadal działa. W tym przypadku, trzeba wysłać samochód do diagnozowania i sprawdzić stan elementu. Nawiasem mówiąc, proces ten może odbywać się bez uciekania się do stacji serwisowej. Wystarczy, aby połączyć przewód do dyszy, a następnie, gdy sygnał sterujący wyjściowego czujnika silnika.

Dlatego może wystąpić awaria?

Częściej niż nie z winy części wystąpić z powodu rozprężyć przewód podciśnieniowy, który może być albo nie podłączony do czujnika MAP, lub po prostu uszkodzony. Bardziej pęknięcia mogą pojawić się z powodu zwarcia, to wystąpił w układzie elektronicznego sygnału z czujnika. Ponadto, problem może być w masie urwiska. A największy powód – to jest to wina wszystkich elektronicznej jednostki sterującej silnika. W tym przypadku konieczne jest, aby zrobić wszystko, z pomocą specjalistów, a w każdym razie nie do naprawy systemu własnymi rękami (oczywiście, jeśli nie jesteś doświadczonym mechanikiem). To zdarza się bardzo rzadko, ale jednak ryzyko pęknięcia jest obecny w każdym samochodzie.