626 Shares 7142 views

Co zrobić, gdy kot belches żółtą ciecz?

Często właściciele zwierząt są zmuszeni do oglądania bezstronnego obrazu: Kot beka żółtą ciecz. Oczywiście, dlatego nie powinno się zdarzyć. Jednak organizm „Barsika” jest umieszczony tak, aby wymiociny wystają na zewnątrz często.


przyczyny

Jeśli widzisz, że twój kot belches żółtą ciecz, ale jesteś przekonany, że ma doskonałe zdrowie – to chyba znak, że on po prostu pereel. W kompozycji wymiocin będą obecne cząstki niestrawione „Whiskas” (lub innej żywności). W niektórych przypadkach, Moustached drapieżne specyficznie wywołuje odruch wymiotny, aby usunąć żołądka wełny zgromadzonego w nim.

Jednak, gdy zauważysz, że twój kot belches żółtą ciecz – „poważne” okazją do zwrócenia uwagi na zdrowie zwierzęcia.

Niebezpieczne postacie chorób

Jest możliwe, że wymiociny ma pomarańczowy odcień, ponieważ wycieku żółci. Takie objawy mogą również odzwierciedlać fakt, że kot był chory i wymaga pomocy wykwalifikowanego lekarza weterynarii. Żółć w wymiocinach może oznaczać tylko jedno: zwierzę ma zaburzenia wątroby lub pęcherzyka żółciowego. I patologia może być różna, w tym tych, które prowadzą do śmierci.

w niewydolności wątroby często prowadzi do schorzeń trzustki, jelit, nerek i innych narządów.

Jeśli kot belches żółtą ciecz, to jest prawdopodobne, że rozpoznano takich chorób jak zapalenie wątroby, niewydolności wątroby, stłuszczenia i więcej.

Zapalenie wątroby nieodłączne cechy takie jak zmniejszenie apetytu, niekontrolowany wymioty, luźne stolce. Mocz staje ciemnych odcieniach, błony śluzowe – żółty, i stolca – bezbarwne. Wielkość wątroby wzrosła i wzrost temperatury ciała. Patologia ta może być wynikiem zdolności do życia drobnoustrojów, pasożytów długotrwałe stosowanie leków, zatrucia pokarmowe. W razie zaobserwowania powyższych objawów, a na tle swojego kota zieje żółty – natychmiast skontaktować się z kliniką weterynaryjną.

Jak można pomóc zwierzę do weterynarza przed zastosowaniem?

Oczywiście, nie są w żadnym wypadku nie powinny angażować się w siebie – w takich przypadkach trzeba pomóc się z wykwalifikowanym technikiem.

będzie pisać nie tylko niezbędne do leczenia preparatów farmaceutycznych, ale również polecić najlepszą dietę dla swojego zwierzaka do swojego przewodu pokarmowego przez pewien czas działał w trybie oszczędzania energii. Przed udaniem się do lekarza, można złagodzić cierpienia zwierzęcia, jeśli przygotowany dla niego naparów ziół (rumianek, dziurawiec, dzika róża, nagietek).

Bądź gotowy na wszystko

Bądź przygotowany na to, że wspomniana choroba może trwać skomplikowany kształt, w tym przypadku kot belches żółtą pianę na kilka miesięcy. I na zwierzę będzie miało wysoką temperaturę ciała i nie będzie brak apetytu. niewydolność wątroby może nawet prowokować nikogo.

Zwierzę może wystąpić żółtaczka, która znów może potrwać kilka miesięcy.

Tak szybko, jak można zauważyć, kot zieje żółty płyn i błon śluzowych i twardówki że nabył pomarańczowy odcień, natychmiast zmienić system zasilania, a lepiej jest iść prosto do weterynarza o poradę.

To jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia zwierząt z zapaleniem pęcherzyka żółciowego – zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Choroba ta często towarzyszy biegunka, gorączka i ból w wątrobie. W tym przypadku również, jak najszybciej, aby poprosić o pomoc weterynarza. To nie jest zbędny w celu włączenia do diety łatwo strawnej żywności, a do wątroby do stosowania elementu grzejnego.

Prawidłowe odżywianie – klucz do zdrowia

Nie zapominaj, że Twój zwierzak powinien otrzymać pełną i zbilansowaną dietę, która jest bogata w minerały, witaminy, pierwiastki śladowe, białek, tłuszczów i węglowodanów.

Nie zaleca się połączyć system dostarczania gotowej paszy z potraw przygotowanych przez siebie w domu.

profilaktyka

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powyższych patologii powinni być świadomi środków zapobiegawczych. Potrzeba regularnie pokazują swoje zwierzę do weterynarza, czy wszystkie zalecane szczepienia przez ekspertów i nie zapomnieć o tak ważnej procedury jak odrobaczanie zwierząt. Szczególną uwagę należy zwrócić na systemie pożywienia kota. Tak szybko, jak drapieżnik wąsy się niedobrze – szybko biegać z nim do weterynarza

Jeśli gag reflex w zwierzę występuje dość często, a ty jesteś absolutnie pewien, że w ten sposób stara się oczyścić żołądek z wełny, nie bądź leniwy i uzyskać specjalne pasty do niego. Pomoże to, aby usunąć cząstki wełny od zwierzęcia z kałem.