850 Shares 3131 views

Ile szynszyli mieszka w domu?

W wielu krajach świata jako zwierzęta domowe ludzi rodzić do niego szynszyli. Te małe zwierzęta są bezpretensjonalne zabawy w opiece, są bardzo piękne, stała krzątanina i opiekuńczy rozweselić każdy. Zanim kupisz zwierzę, wielu zastanawia się, ilu szynszyle żyć, bo to puszysta kulka z pierwszych dniach staje się członkiem rodziny, więc ma to być w pobliżu tak długo, jak to możliwe.

W domu i przy odpowiedniej konserwacji, te zwierzęta mogą żyć dłużej niż 10 lat. Co do zasady, długość życia wynosi 15 lat, ale były długowieczne, obchodzi swoje 20-lecie.

Szynszyle są pochodzi z Andów, gdzie żyją na wysokości 2-4 tysięcy metrów. W naturze, te piękne cipki nie ma tak wiele, przyczyną ich masowej eksterminacji stały cenne futro. Zasadniczo całej małych cząstek do 500 g

Chinchilla futro jest bardzo gruba i miękka, nie rozpocznie się pasożytów. Dlatego wiele z nich zajmuje się hodowlą tych zwierząt dla ich skór futerkowych produktów szycia. Że, jak szynszyle żyją, zależy wyłącznie od warunków ich środowiska, opieki i karmienia. Jeśli będą żyć w małej brudnej komórce, można go łatwo złapać infekcję i umierają.

Optymalna temperatura szynszyle zawartość – w zakresie od 20 ° C, jeśli więcej, to leżą na jednej stronie i sapanie. W temperaturze 30 – 32 ° C, mogą umrzeć szoku termicznego. Cage jest najlepszy, aby nie umieszczać w bezpośrednim świetle słonecznym, w czasie upałów, możliwe jest, aby umieścić butelkę wody lub mrożonego granitowym kamieniu.

Ile żywo szynszyle, to zależy od diety. Kanał powinien być wyważony, aby wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Jak traktuje zwierzęta pozostawiono do uzyskania minimalnej ilości suszonego owocu, siano. Ważne jest, aby nie objadać szynszyle do roku wystarczy dla jednej łyżki paszy dziennie. Dużo uwagi należy zwrócić na zęby zwierzęcia.

W szynszyli 16 trzonowców, rosną przez całe życie, więc komórka musi być jedzenie, aby pomóc im szlifować. może on być wysuszony jabłkowy gałęzi drzewa lub brzozy, kamień soli mineralnych, które wzbogaca także mikroelementów ciała. Nie można również drastycznie zmienić dietę, ponieważ zwierzę może cierpieć z powodu kolki, zaparcia lub biegunki. Jeśli szynszyli biegunki, dzień musiała głodować, aby siedzieć na krakersy. Zaparcia powinny głaskać brzuch i dać zwierzaka sok z marchwi lub wywar z suszonych śliwek.

Ile żywo szynszyle, to zależy od hodowcy. Jeśli kupujesz zwierzęta w przedszkolu, gdzie wszystkie warunki przetrzymywania, stanowi pełne posiłki, wykonane wszystkie szczepienia zostały dostarczone, wydaje się bardziej prawdopodobne, aby uzyskać zdrowe puszyste. Jeśli mamy dokonać zakupu na rynku, są szanse, że zachoruje szynszyli. Home zwierzę może żyć tylko kilka miesięcy, a następnie zmarł na nieznaną chorobę.

Chinchilla zachwyci swoją obecność na wiele lat, jeśli ona jest zapewnienie zrównoważonej diety, odpowiedniej opieki, wyposażyć komórki różnych urządzeń w postaci kół, tuneli i slajdy do ulubionych nie przegapić.