185 Shares 1923 views

Brąz Turcja: przegląd rasy

Wielu rolników są zainteresowani ptaków, które hodowane, miał dobre cechy. Indyków rasy brązu jest najlepiej dostosowane do warunków środowiskowych w Rosji, a także szybko. O tej rasy przeczytać artykuł.

Ogólna charakterystyka

Uważa się, że kolebką indyków jest Ameryka Północna i Środkowa. Indianie zaczynałem oswajania tych ptaków, a następnie zostały one przywiezione do Europy.

Mówiąc o postaci indyków ogólnie, ważne jest, aby pamiętać, że należą do rodziny, w której ptaki takie jak bażanta, przepiórki i perliczki. Są one jednak bardzo różni się od tych przedstawicieli danych zewnętrznych.

Spośród wszystkich gatunków ptactwa Turcja jest największym. Szczególnie wybitni przedstawiciele torsem iglaste – mogą ważyć dwadzieścia kilogramów. Wiadomym jest, że wśród tych ptaków są mistrzami: niektóre osoby zostały osiągnięte nie tylko trzydzieści ale czterdziestu kilogramów. Jednak, aby rosną tak duże indyków nieopłacalne: są one zbyt duże spożycie pokarmu.

Klasyfikacja skał

Te ptaki są powszechne w wielu krajach, takich jak Francja i Rosja. Bronze indyka rasy jest popularny wśród rolników. Istnieje kilka odmian tego, z których każda ma swoje zalety. Wśród nich:

  • Północna kaukaska brąz indyka.
  • Brąz pierś indyka.
  • Moskwa brąz indyka.

Północna kaukaska brąz indyka. opis

Rasa ta została stworzona w 1956 roku. W tym celu szerokie torsem brąz indyka skrzyżowano z indyka, który żył w regionie Stawropol. To jest, gdzie jego praca doprowadziła hodowców.

Te ptaki są doskonale dostosowane do środowiska, mają również żywotności na wysokim poziomie. W wieku od dziewięciu miesięcy, są w stanie złożyć jaja. Są one dość produktywny: jeden z indyka na sezon może przewozić około ośmiu tuzin jaj, które jest uważane za wysokie.

W odniesieniu do cech zewnętrznych, ich organizm ma wydłużony kształt. Mają głęboko w piersi, ale jest wąski. Pióra te ptaki mają brązową barwę i połysk zielony kolor. Pióra ogona i tylnym urządzonych brązu taśmy. średnie wagi indyka czternaście kilogramów, podczas gdy masa kobiety osiągnie tylko siedem.

Moskwa brąz indyka

Przedstawiciele tej rasy są podobne do Moskwy białych indyków. Mają te same cechy konstytucji i produktywność. Wszystkie leżą różnice w wyglądzie.

Brąz Turcja zawdzięcza swoją nazwę ze względu na kolor, który obsadził czarnych piór. Białe paski, umieszczone na ogonie, otoczone ciemnych piór. Biały indyk jest najwyraźniej odpowiadają nazwy rasy. Ich waga osiąga dolne indeksy i ciało wydaje się być bardziej zwarta i zaokrąglona. Dziób i paznokcie pomalowane na różowo białe indyki, w przeciwieństwie do indyków z brązu.

W odniesieniu do wydajności, oba jaja rasy mają dużą pojemność – każdy z indyka może przewozić od 100 do 110 jaj rocznie. Ich mięso ma doskonały smak, dla których te skały otrzymaliśmy dużą popularnością wśród hodowców drobiu.

Szerokim klatce indyki brązu. Opis gatunków

Te ptaki są uważane za największe przedstawiciele swoim rodzaju. Przeciętnie ich waga wynosi około dziewięciu jedenaście kilogramów u kobiet. mężczyzna Waga mierzy piętnaście lub nawet osiemnaście kilogramów. W przypadku prawidłowego składu diety tego gatunku, Bronze Turcja może osiągnąć masę trzydzieści kilo.

Ptaki te mogą przenosić 120 jaj rocznie. Kobiety mają wyraźny instynkt macierzyński, dzięki czemu mogą one wylęgu jaj przedstawicieli innych ptaków. Nie zdziw się, jeśli rolnik widzi, że pierś indyka właz jajka brąz kaczki, gęsi lub kurczaka.

Rasa ta została opracowana przez naukowców w Stanach Zjednoczonych, za który otrzymał swoją drugą nazwę – amerykański Turcji. W tym celu przedstawiciele czarnych brytyjskich ras krzyżowano z amerykańskiego dzikiego indyka. Teraz hodowcy używać go do wprowadzenia nowych ras ptaków.

cechy zewnętrzne

Bronze indyka, opis fizyczny jest podane w tym artykule, jest majestatyczny i dumny ptak. Przedstawiciele tej rasy torsem ptaków lekko wydłużone ciało owalnym kształcie. Ich silne nogi szeroko rozstawione, a jego klatka piersiowa jest naprawdę szeroki.

Co kołysze koloru, większość upierzenia jest ciemno, ale miesza się z pióra, miedziano-brązowego cienia na plecach i klatce piersiowej. Mężczyzna ogon jak wentylator, ozdobione ciemna linia, lub odwrotnie, shimmer brązujący. U kobiet, ogon nie jest tak piękny, ale pochwalić się białe plamy na krawędzi i piór, znajdujących się w szyi i plecach, podczas gdy mężczyźni są nieobecne lub pomalowane na czarno.

Konserwacja i pielęgnacja

Bronze indyka, którego zdjęcie jest prezentowane w tym artykule, w małym wieku jest bardzo kapryśny. Jednak, jak na potrzeby swoich zmniejszona, a wkrótce może on łatwo przystosować się do każdych warunkach środowiskowych (oprócz temperatury, pozostawiając wartość ujemną). Od jak zajmie indyków w pierwszych tygodniach ich życia, wpływając na ich rozwoju, zdrowia, hodowla.

Pisklęta są bardzo ciepłolubne. Jest to konieczne w celu utrzymania stałej temperatury w miejscu, w którym żyją w obszarze 33 °, zmniejsza się stopniowo do 30 (dziesięć dni życia), a następnie do 22 ° (do miesiąca życia).

Na jednodniowych piskląt indyczych musi być przechowywany w dużym zbiorniku, ustanowione przez słoma, siano lub trociny. Na gazety, papieru i tektury byłoby bardzo trudno się poruszać, ponieważ jest śliski, a nogi ich rozproszy. Małe indyki są bardzo wrażliwe na przeciągi. Jest to konieczne, aby zapobiec powiew wiatru, jeśli dana osoba chce utrzymać cały inwentarz żywy.

Ważne jest, aby zachować pisklęta w dużych zbiorników i budynków: do prawidłowego rozwoju ich nogi muszą przejść wiele. Ponadto silniejsze indyki mogą deptać słabe sąsiadów. Idealny gęstość – czterdziestu pięćdziesiąt piskląt na metr kwadratowy. Kiedy dorastałem, konieczne jest zwiększenie przestrzeni lub posadzić je. Konieczne jest, aby umyć swoje miejsce zamieszkania, aby oczyścić go z miotu, a także pozostałości żywności.

Konieczne jest, aby upewnić się, że zachowania piskląt. Jeśli któryś z nich pozostają w tyle w rozwoju i po prostu chorują, muszą przesadzić do innego miejsca, karmić je trochę lepiej i, oczywiście, być traktowani. Ważne jest, że pisklęta dieta zawiera produkty takie jak twaróg bez tłuszczu, jajka, groch i fasola, produkty mleczne oraz ryby. Pamiętaj, aby dać im świeże zioła.

Brąz indyki, które zwrotne jest zawsze dobre, muszą być karmione dwa razy dziennie, aby dzień. Jednak małe pisklęta nie może być ograniczone: zawsze powinni mieć dostęp do wody i żywności, aby prawidłowo się rozwijać i być zdrowym. Aby mieć pewność, że nie chorują, trzeba zrobić im liczbę szczepień ochronnych w wieku poniżej dwóch tygodni.

Zalety i wady rasy

Zanim powiesz nam o korzyściach indyków rasy, trzeba wspomnieć o jego braku. Bronze indyka, mianowicie szeroki torsem, został wyhodowany przez hodowców do konserwacji przemysłowej. Dlatego rolnicy zdecydowali się hodować te ptaki musi zapewnić, że przedstawiciele tego gatunku mieszka w klatkach lub stajni. Należy je przechowywać wypasu sposób w każdym razie niemożliwe.

Wyliczanie korzyści z tych przedstawicieli ptaka na początku, mają wysoki wskaźnik produkcji jaj, aż do 120 jaj rocznie. Ich poziom witalności jest bardzo dobra. Są one łatwo dostosować do każdych warunkach środowiskowych. Są ciche, gwałtownie rośnie. Ponadto, są one bardzo duże indyki i indyki. Są one również wyróżnia piękno piór i są wysoko cenione za właściwości dekoracyjnych.

Ich mięso – dieta. Prawie połowa tuszy mięśniowej części. Osiemdziesiąt procent ich masy ciała – przetargu mięsa, a tylko osiem – tłuszcz. jaja indycze są łatwe do rozpoznania: oni dotrzeć do dużej wielkości, malowane w ciemnym odcieniu kremu z plamkami.

Wszystkie cechy tej rasy są powszechnie stosowane w hodowli nowych gatunków i poprawa istniejących ras indyków.