444 Shares 5266 views

Główne objawy raka macicy

Diagnoza „rak” zawsze niespodziewanie dźwięki. Oczywiście, jeśli kobieta przyszła do badania w szpitalu, która specjalizuje się w onkologii, boi się, że będzie ona znaleźć najbardziej straszliwą chorobę, ale dopiero niedawno, w nadziei, że jej podejrzenia nie są prawdziwe. Ale z drugiej strony, dobrze, jeśli nowotwór zostanie wykryty we wczesnym stadium, w czasie, gdy jest on jeszcze całkiem możliwe do wyleczenia.


Aby nie przegapić początek choroby, konieczne jest, aby znać objawy raka macicy i regularnie, co najmniej 1 raz w roku odwiedzić ginekologa. Jeżeli jakiekolwiek objawy, to nie zwracają uwagi, lekarz na pewno zauważyć nawet najmniejsze zmiany, a twoja historia o pogarszającym się stanie zdrowia może być punktem wyjścia w celu dalszego zbadania. Ponadto, w przypadku podejrzenia, nawet niewielkiego, diagnoza raka szyjki macicy jest wykonywana.

Ale nie panikuj, jeśli umieścić tę straszną diagnozę. Według statystyk, 70% guza rozciąga się tylko na ciele macicy, więc terminowe i odpowiednie leczenie może być wyeliminowane. Najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na wczesnych objawów raka szyjki macicy i natychmiast skonsultować się z właściwym lekarzem.

Tak, najbardziej oczywistym objawem uważane plamienia. Nawet jeśli miał niewielkie krwawienie, najlepiej jest grać bezpiecznie i odwiedzić ginekologa. Oprócz opisuje to bardziej obfite śluzowej wyładowania i ból w dole brzucha. W tym wypadku, choroby we wczesnych etapach na ogólny stan zdrowia jest zwykle nie wpływa, więc kobiety, które ignorowane te objawy raka macicy i nie udać się do lekarza w odpowiednim czasie, choroba może być wykryty zbyt późno. Najbardziej paradoksalne w tej sytuacji jest to, że wiele osób wie o tych objawów, należy zrozumieć, co to znaczy, ale boją się iść do ginekologa na wizytę, nie chce słyszeć straszną diagnozę.

Ponadto, wszystkie kobiety powinny wiedzieć, że ryzyko wzrasta po 40 roku życia. Tylko 5% przypadków wykrycia choroby w wieku młodszym niż 40. Od 75% kobiet, które znalazły się w nowotwór macicy, były starsze niż 50 lat. Poza wiekiem, czynnikiem ryzyka jest masa: im wyższa dodatkowych kilogramów, tym większa szansa na uzyskanie raka. Ponadto niebezpieczeństwo stanowią choroby endokrynologiczne i długotrwałe stosowanie estrogenów. Jeśli znajdziesz się na ryzyko, nie należy zaniedbywać coroczne badania lekarskie. Co więcej, to lepiej, aby odwiedzić to co najmniej 2 razy w roku. To pomoże zidentyfikować chorobę w 1. lub 2. etapie, gdy uderzony przez organ macicy i ewentualnie szyjki macicy.

W żadnym wypadku nie słuchać tych, którzy oferują alternatywne leczenie raka – wszystkie popularne metody po prostu nie może zatrzymać wzrost komórek nowotworowych lub zapobiec powstawaniu nowych przerzutów. Próbując pokonać chorobę z pomocą zaklęcia i mikstury, dostaniesz tylko postęp choroby i może doprowadzić go do punktu, w którym nawet najlepsi specjaliści będą bezsilni. Dlatego nawet niewielkie, Twoim zdaniem, objawy raka szyjki macicy powinny ostrzegać. Pamiętaj, aby zobaczyć się z lekarzem, nie bój się, że podejrzenia wydają mu się śmieszne. Po raka macicy jest 4. najczęstszą wszystkich nowotworów u kobiet.