835 Shares 7881 views

Mardi Gras lalka. Lalka Carnival – klasa mistrz

Mardi Gras Doll – jest ważnym atrybutem wiosennego festiwalu o tej samej nazwie. Nagrać go w ostatnią niedzielę karnawału, aby spędzić zimę i wiosnę spotkać, aby oczyścić duszę przed Postu. Obecnie istnieje kilka rodzajów lalek, które czynią to święto.

Opcja dla masowych uroczystościach

Na szerokie uroczystości lalka dokonywania dużych (ponad metr). Zasada tworzenia jest prosty: zrobić „szkielet” i zwiększyć ciało. Przygotować uroczysty jasne ubrania dla lalek, słomy, patyków, białą poduszkę przypadku i farby. Teraz, do procesu twórczego:

1. Przygotuj dwa długie pałeczki (1,5 i 1,8 M), poprzecznie są prostopadłe do siebie, a następnie dobrze zamocować za pomocą gwoździ lub liny. Patyczki służyć jako szkielet, na którym zbuduje za broń, ciało i głowę.

2. poziomej drążek z dwoma bokami słomki stosowane i owinięte liny. Grubość ramion zdefiniować siebie. Na przykład, w miejscach, w których powinny być tuleja latarka, słoma ułożone więcej.

3. Na pionowej kij zamontować słomę i małe gałązki, tworząc ciała. Mardi Gras Doll – to nie jest krucha dziewczyna, a więc ciało musi być mocny. Pierś robi osobno piłek angle poduszkę nabijania słomy lub szmat, tworząc kulę i jest przymocowany do słupa. Tak samo drugą piłkę.

Ubierz lalkę na wakacje

Jak tylko kija GROW słomę i gałęzie do pożądanej objętości, ubrać lalkę. Dla nadziewane może podjąć każdą sukienkę, sweter, szalik. Jeśli lalka zapusty uczestniczy w masowych spektakli, rajdy, a następnie znaleźć jasne stroje ludowe i sundresses.

Po umieścić na strój, działa na głowie. Wpisuje się w białą poszewkę ze słomy lub szmaty, tworząc owalną. Nie pozwól wygląd niektórych wzgórz i pagórkowatym twarzy. Nie powinny świecić tak otrzymany materiał może być wprowadzony do drugiego balonu poduszce.

Zamocować głowicę do kija. Końce szmat ukryć pod ubranie. Zawiązać chustę na wierzchu. Jeśli istnieje hak, potem zrobiła jej warkocze i dołączyć do głowy, a na górze povyazhite chusteczką. Teraz można narysować oczy, brwi, nos, usta i piegi. Jeśli chcesz, możesz zrobić nos jako kulę i szyć w twarz.

Podczas gdy farba wyschnie, działa poprzez swoje ręce. Można nosić rękawice, nadziewane je słomą. Często do głowy lub sukienki szyte różnokolorowych wstążek.

Jak zrobić lalkę na Ostatki dla dzieci?

Dzieci w wieku przedszkolnym instytucji w celu nawiązania znajomości z wakacji jasnych niezwykłych lalek. Idą w grupach, śpiewając piosenki, brać udział w konkursach, zapoznanie się ze zwyczajami. Do produkcji lalek, podjąć następujące czynności:

 • dwóch pałeczek lub listwy do podstawy;
 • ubrać albo jasne tkaniny;
 • słomy lub konopi;
 • kolorowe wstążki;
 • biały poszewkę;
 • nieco syntepon;
 • tektura;
 • malować;
 • nożyczki.

Przymocować kije przekroczyć: szyna pozioma ręce, musi być ustalona blisko głowy. Teraz można umieścić na sukienkę. Jeśli uszyć strój, a następnie postępować w następujący sposób:

 • Szyć długie rękawy i umieścić na poziomej kij. Powinny one zwisają do 30 centymetrów. Końce rękawów ozdobić frędzle lub frędzlami.
 • Następnie załóż spódnicę. Aby stworzyć wspaniałe postacie wziąć gazetę, przekręć je w rulon, złożyć na pół i dołączyć do kija. Papier Bond potrzebne tak, że podczas zginania rolki wybrzuszenia i zachować kształt.
 • Teraz szyć górną część stroju. W dolnej części wspólnych plisami ozdobić.

Złóż głowę lalki

Teraz idziemy do produkcji głowy. Będziemy mieć niezwykłą lalkę zapusty. Będzie siekać wiosną natury, zabawy i dziarski kucyk i piegi należnych.

 • Na tekturze, narysować okrąg z dziewięciu trójkątów (jak słońce). Nie zapomnij zarys szyi, narysuj prostokąt na dole.
 • Teraz wklej kręgu tkaniny wielkim kole, farsz syntetyczna wyściółka.
 • Kolory do malowania twarzy. Tone zrobić Żółty (kolor złotymi cieście). Narysować wielkie usta, jak klaun. Umieścić piegi pod oczami i nosem. Nosa zwrócić ziemniaki lub z tkanki.
 • Aby odwrócić trójkąty o bokach dołączyć kępki słomy lub konopi i dekorowania wstążek przednich bocznych.
 • Teraz załączyć głowę na patyku. wyciąć okrąg, zamknij spód głowy kartonu lub szmatką. Nawiasem mówiąc, dno może być dołączony do długich kolczyków. Szyjki (prostokąt) tkaniny obkleyte lub szycia kołnierz.

Lalka jest gotowa na święta!

Home Doll Carnival: Master Class

Lalki nie tylko na uroczystości, ale również do domu. Homemade karnawał cały rok, nie tylko zdobią dom, ale także chronić dom od losu. Lalki te zostały podane do nowożeńców, bezdzietnych par, rodziców.

Charm wykonane na dwa sposoby: z naleśnik bez niego. Rozważmy pierwszy przykład. Potrzebujemy:

 • Oddział w postaci proca;
 • Butelki ze szkła;
 • jasne tkaniny do stroju;
 • czerwony taśmy;
 • żółtego lub czerwonego materiału blin;
 • białe płótno na twarz;
 • Sintepon;
 • igły i nici.

Oddział dołączyć do butelki, która musi być stabilna i wytrzymać ciężar lalki. Jeśli wziąć kopię z postrzępionymi końcami, lalka zmieni zabawy. Biała łata umieścić dopełnienie poliestru i tworzą piłkę. Zawiązać nić, obróć głowę. W ten sam sposób, aby dwie kule w pierś jasnych kolorowych tkanin.

Teraz przejdź do rąk. Patyczki mogą strugane jak ołówek lub owinąć je białą szmatą, ręce formowania. Weź kolorowe szmatki, po przekątnej rozpocząć nawijanie laski, wiązany na dnie swoich wątków. Teraz z pomocą nici wiążą głową.

montaż lalek

Aby spódnicę. Aby to zrobić, wziąć długą klapę, owinąć wokół drążka i przesunąć go, tworząc falbany. Związać wątku prawo pachy. Następnie przymocować skrzynię z dwóch kul. Końce kształcie tkaniny jak plisami na sukience.

Nieprawidłowości dekoriruete fartuch i pasek. Aby to wykonać, ma małą płytkę fartucha, opierając się na korpusie, szeroki pasek (czerwony dziób) związać pod biustem i związać za pomocą czerwonego łuku.

Następnie przejdź do ozdoby głowy. Związany czerwoną wstążkę, to ochipok. Na górze i krawat szyi chusteczka dekoriruete. Należy pamiętać, że Carnival – lalka (zdjęcie z naleśnik przedstawionej powyżej) utworzona bez nożyczek i igły. Tkanina jest rozdarty ręce na strzępy i poddano wątek.

Naleśnik będzie musiał zszyć dwa okręgi. Jego krawędzie traktować zygzak. Wielkość naleśnik powinien dopasować zakres rąk. Po niewłaściwej stronie uszyć dwie pętle, w które wpycha swoje pacynki. Osoba nie muszą być wyciągnięte.

Druga wersja domu dla lalek

Rag doll zapusty domu można powiesić na ścianie. To jest takie samo jak poprzednie, ale niewielką ilość (nie więcej niż 25 cm). Lalki te nie są spalone, a powstały na prezenty dla bliskich. Na przykład, młode rodziny z ofertą, aby przejść do jego matki na naleśniki lub dostał tę rzecz jako talizman.

Na tej bazie lalka jest wykonana z gałązek brzozowych. Po pierwsze, należy utworzyć klapę białego głowy i związać nici. Następnie dołączyć go do kija. Następnym krokiem jest określenie punktu przecięcia z innym kijem, i połączyć je z taśmy lub liny.

Teraz Pancake ubierać się w eleganckiej sukni. Rękawy mogą być wykonane z ciemnego sukna, aby wziąć halkę klapę śnieżnobiałe, a na górze umieścić na eleganckim haftowanej koszuli. Udekorować głowicy skośnej i szalik.

W tym rozwiązaniu, muszą być obecne w czerwonym pasem ubrań, fartuch (jako charakterze obronnym). Ramię przesuwa taśmę, dla których lalki przymocowany do ściany. Ale jeśli to była ciężka, a następnie przymocować tylną pętlę i powiesił na gwoździu.

Funkcje robienia lalek

W Rosji tak różne rodzaje lalek: niektóre z nich zostały spalone, a inne były trzymane w domu. Oddziały nie wyrzucać, były przekazywane w drodze dziedziczenia. Dla każdego lalka ma swoje tajemnice produkcyjne.

Duża lalka zapusty (zdjęcia festiwale widać powyżej) powinien zawierać trzy elementy: brzoza „szkielet”, słomy i trociny w głowie. Jest wykonany żyzność i produktywność. Przed nagraniem lud życzenia i przywiązany do ramion biurokracji lalki. Wraz z nadziewane zniszczone wszystkie stare rzeczy.

W wdzięki krajowych ręka musi być wywyższony, przytrzymaj naleśnik i mają barwę czerwoną w sukni. Taka mała rzecz może zrobić z gałązek brzozy, słomy lub szmaty, ale bez igły, nożyczki, klej.

Innym rodzajem domowej karnawał z czerwonymi wstążkami. Podczas kłótni rodzinnych kobieta powiedziała Lalka jego przestępstwa i wiążąc węzeł w sukience lub taśmie. W przebaczenia niedziela jest lalka z bólu i żalu spalony na stosie. Te amulety były utrzymane w czerwonej rogu domu i stanąć w oknach tylko Zapusty uroczystości.