134 Shares 5986 views

Drewniane miecze i tarcze do szkolenia. Jak zrobić drewniany miecz?

Pomimo faktu, że powszechnie stosowane broni palnej w dzisiejszym świecie, zimno jest nadal używany – w postaci noży, sztyletów i noży bagnetem. W tym formalnego zastosowania bojowego końcach broni białej. Szable, miecze i sztylety stały się częścią strojów historycznych i narodowych. Roleviki i rekonstruktorzy entuzjastycznie walczyć, wykorzystując swoje walki drewniane miecze i plastik ze stali motoryzacyjnej i innych materiałów.

Prawie każda szkoła sztuk walki można znaleźć w kierunku walki z kijami i miecze szkolenia. Ponieważ ogrodzenie rozwijać równowagę ciała, orientację, szybkość i elastyczność mięśni. Człowiek, który wie, jak płot stalowy miecz z łatwością być w stanie zrobić to samo z każdym patyku.

Jakie rodzaje mieczy są

Istnieje kilka typów mieczy. Najbardziej proste i łatwe do produkcji – jest bezpośrednim, półtora i dwoma rękami. Różnią się one ciężarem, rodzaj walki z nimi.

Bezpośredni lub słowiańskie – najmniejsza i wygodna obsługa jedną ręką. W drugiej ręce zazwyczaj tarczy lub innego tego samego miecza. Rękojeść pistoletu jest przeznaczony dla jednej strony. Aby wybrać rozmiar, brać na pusty w dłoni – końcówka ostrza powinny dotykać ziemi.

Drań miecz pośredni bezpośrednich i dwoma rękami. Walcz z byciem albo obu rąk lub jednym i małą tarczę, więc zawsze można pomóc drugą ręką. W szkołach sztuk walki, ten rodzaj miecza jest bardzo popularny, ponieważ pozwala rozwinąć górną część ciała, wzmacnia stawy.

Dwuręczny miecz – najbardziej trudny i długi, jeśli oprzeć ją na ziemię, uchwyt powinien dotrzeć do podbródka. Obsługiwany tylko z dwóch możliwych rękach. Szkolenie jest dobre dla rozwoju mięśni.

Wszystkie miecze, taki czy inny sposób, rozwijają koordynację ruchową, szczególnie jeśli idzie walka przeciwko kilku przeciwników.

Dokonywanie drewniany miecz: jaki materiał wybrać?

Drewniany miecz może być wykonane z różnych rodzajów materiałów. Niektórzy powinni wziąć martwego drewna desek lub brzoza, leszczyna, dąb, osika. Jest ona odpowiednia, jeśli potrzebujesz drewniane miecze do treningu, że nie było przykro złamać. Jeśli przygotowanie do spektaklu rola i chciałby mieć imponującą, trwały miecz, z którym można pokazać i konieczne jest, aby podnieść świeże młode drzewo. Grubość zależy od rodzaju tarczy. Można wziąć drzewo i grubsze, ale wtedy trzeba wybrać rdzeń jak najbardziej stałej części.

Uwagę na dobór materiałów, drewniane miecze z węzłów, gnicie drewna i błędów nie trwają długo. Wybrany namoczyć przedmiot musi najpierw aż całkowicie nasycone wilgocią, a następnie wysuszyć bardzo powoli, aby uniknąć drzewo ma pęknięcie. Z zastrzeżeniem technologii suszenia drewna, można uzyskać bardzo trwałą i lekką miecz.

Miecz w domu: jak zrobić?

Drewniany miecz, pomimo degradacji materiału, wymaga cierpliwości i umiejętności pracy z narzędzi ślusarskich. Z kory samolot pusty remove usunięcie nieprawidłowości, a jednocześnie czyni lufę celniej. Pare beczki po obu stronach noża okazało od 3 cm do 0,5 cm. Rozetrzeć drzewo ma żadnego sensu, ponieważ wytrzymałość materiału. Wszelkie ostre krawędzie muszą być usunięte, aby ostrze owalny. Nie rób okrągły uchwyt lub podczas miecz bitwa będzie się przewijał w ręku, to lepiej wybrać jako formę prostokąta z zaokrąglonymi krawędziami. Między ostrzem a uchwytem wykroić miejsce dla straży. Gard mogą być wykonane z drewna, metalu lub z nylonu. Czynimy dwie równe i symetryczne części przymocowane taśmą izolacyjną.

Uchwyt jest owinięty taśmą izolacyjną lub też mokra skóra. Saldo miecza powinien znajdować się w odległości jednego lub dwóch rąk na osłonie tarczy, gdyby nie można było obserwować produkcję miecza tym momencie, gdy uchwyt do nawijania uzwojenia mogą być ukryte ołowiu wkładanie. Sam drzewa polepszać związek impregnowanie, takich jak żywica epoksydowa. Broń potrwa dłużej cię i nie bój się wilgoci. Drewniane miecze, też mogą być piękne. Dlatego w ostatnim etapie pozostało tylko ozdobić miecz do własnych upodobań.

Nadal myślisz, jak zrobić drewniany miecz? Ten prosty produkt. Ale do drukowania umiejętności, można uruchomić za pomocą noża lub łodzi.

Deski Scandinavian

tarcze okrągłe zwane skandynawskie, słowiańskie oddziały chociaż były one powszechnie stosowane jako okrągłe tarcze łatwe do wykonania. Ich średnica wynosi zazwyczaj od 65 do 90 cm. Skandynawii wyprodukowali popiołu, dąb i klon. Szczególnie cenione wykonany z lipy – na jego lekkość. Grubość tych płyt ma od 6 do 12 mm. Deski okovyvalis blach stalowych, podczas gdy oni sami były malowane w różnych kolorach i urządzone. Czasami konfekcja i zdobione produkty stają się droższe prezent.

Produkcja drewnianym pokładzie

W oparciu o uprzywilejowane skandynawskich i zaawansowanych materiałów, najbardziej prosty – produkują sklejki o grubości 6 mm. Zaznaczając kółko wycięte żądaną średnicę. W środku wyciąć otwory na pięści. Z nożem do drewna lub farby mogą być symulowane deski. Na trwałość i lepsze pokrycie wygląd tarczy plamy.

W zależności od wielkości dłoni produkować metalową umbo, do zamykania otworów. Tarcza uchwyt jest przymocowany do dwóch taśm, które są przyłączone do całej średnicy produktu. Rękojeść wykonana jest z dębu, brzozy i jesionu. Mocowane za pomocą gwoździ, a wystające elementy są usuwane przez szczypce tnące i ściska.

Na następnym etapie tarcza taping skórę lub zwolnieniu w kleju. Po tym zamontowanym umbo. Kute tarcza wykonana lub metalu lub skóry. Grubość metalu od 1 do 1,5 mm, a skóra pod produkcji powinny być grubsze od 5 mm.

Dla wygody noszenia skórzany pasek musi być zrobione. Ten dodatek będzie nosił tarczę na ramieniu lub na plecach rzucać nad głową.

Końcowy etap – dekoracja – od lewej do własnego uznania. Tarcza jest często przedstawiany herb, znak oderwania lub po prostu rysunek, mające na celu zastraszenie wroga.

Trening z drewnianym mieczem

W szkołach sztuk walki w klasie często organizuje szkolenia dla walki z mieczami. Jest doskonale rozwija koordynację, reakcja, dystans. Bolesny cios pozwala uwierzyć w rzeczywistość walki. Drewniane miecze i tarcze – doskonała broń dla takiego szkolenia. Istnieją oddzielne szkoły dla walki z mieczami, gdzie ciężki ochrony używać, a walka jest bardziej jak show. Ale takie szkolenie jest minus: wojownik, przyzwyczaić się do mocnego pancerza zaczyna być podstawiony w ataku, aw przypadku ulicy Walki z deskami, prowadzi to do powstania szkody.

Ale spróbuj usunąć zabezpieczenie, każdy cios pozostawia siniaków. Po kilku sesjach uczniowie zaczynają unik ciosy. Walcząc z silnym przeciwnikiem, nie nauczyć się cios twardy, i przekierować go. W walce z wieloma przeciwnikami rozwijać koordynację, szybkość poruszania się, myślenia i intuicji. Te umiejętności będą przydatne w życiu, a nie tylko w ringu.

Drewniany miecz jest tańsze i łatwiejsze w produkcji, więc jest ona wykorzystywana do szkolenia. To może pomóc wypracować większość ruchów, ale przejście do innych materiałów musieli ponownie nauczyć się dużo jak waga waha. Niektórzy trenerzy używać bardzo ciężkie i niezgrabne drewniane miecze, że studenci mają rozwinięte mięśnie i ruch i spędzić dłużej na metal.

Dodatkowa ochrona

Biorąc pod uwagę photo drewniane miecze i produkcji własnej, nie zapomnij o obronie. W ferworze walki szkolenia jest łatwo stracić panowanie nad sobą i zaczynają bić w pełni sił. Aby uniknąć pęknięć, należy zastosować dodatkową ochronę rąk, stóp i głowy. Pierwsza obrona – jego własny miecz, a następnie – strażnik miecza. Zagrożone są palców, nadgarstków, przedramion. W bitwach masowych w strefie ryzyka staje się resztą. Dlatego zaleca się, aby chronić rękawiczki dłoni, nadgarstka i przedramienia – ramię falbany. Obudowa blisko napięty skórzane kurtki lub przeszywanicy. Na głowie powinni nosić grube dzianiny kapelusz, w przypadku braku będzie złagodzić cios i rozpowszechniać. Aby chronić Twoje zęby nie zapomnij ustnik. Nogi od stóp do kolan i powinny obejmować wysokie buty lub buty z nakolanniki.

rycerzy

W naszym świecie popularnej rolevikov ruchu i rekonstruktorów. Niektóre z nich są wykorzystywane do ich gier książek fantasy, historia, inni zrekonstruowany bitwę o naszej historii. Jeśli pierwszy nie można pozbyć się zbyt aktywnej roli i zaangażowania się w ogromnych bitwach, to drugi jest lepiej mieć umiejętności szermierki, dobrego przygotowania fizycznego i umiejętności, a także, aby móc walczyć w szeregach.

Zawsze jest łatwiej kupić miecz w specjalnym warsztacie, wśród roleplayers znaleźć to łatwe, ale jeśli zdecydujesz się zrobić drewniany miecz z rąk, a potem być cierpliwy.