267 Shares 8006 views

Odtwarzacze Blu-ray: opinie klientów, cechy, najbardziej popularne modele różnych producentów

Starsze odtwarzacze DVD nie są w stanie poradzić sobie ze standardem HD-Video. W ich miejsce przychodzą do odtwarzaczy Blu-ray, które oferują funkcje i jakość, które spełniają wymagania najlepszych telewizorów. Większość z nich jest w stanie łatwo zintegrować z innymi urządzeniami, takimi jak system dźwięku przestrzennego. Mogą one być idealnym uzupełnieniem telewizora HDTV i obrócić salonu do kina domowego.


Najlepszy model odtwarzacze obsługują szeroką gamę formatów audio, w tym 3D oraz 4K i wideo. Poniżej znajduje się lista funkcji odtwarzacza Blu-ray, przeglądy właścicieli wymaganych dla niego, aby stać się godnym elementem systemu rozrywki.

Jakość i użyteczność

Jako składników graczy kina domowego Blu-ray, według opinii użytkowników, więc nie wymagający na wydajność, jak smartfony czy tablety. Jednak łatwość obsługi odgrywa istotną rolę. Największą uwagę właściciele płacą przejrzystość interfejsu i szybkość załadunku. Aby dostosować ustawienia, takie jak źródła dźwięku i napisów, to jest niewygodne, aby przełączyć się do innego podmenu. Podobnie, prędkość pobierania jest ważne, a gracz po włączeniu. Wiele modeli posiada szybkie ustawienia Launch, które zapewniają im natychmiastowej aktywacji.

Ponadto, użytkownicy powinni wziąć pod uwagę konstrukcję i jakość odtwarzacza i jego akcesoriów. Chociaż te cechy są drugorzędne pod względem wydajności gracza w codziennym użytkowaniu go do odegrania ważną rolę. Źle zaprojektowany pilot zdalnego sterowania lub niskiej jakości obudowa może być źródłem stałego dyskomfortu.

łączność

Konfigurowanie kina domowego może być często skomplikowana plątanina kabli z różnych urządzeń, ale najlepsze modele odtwarzaczy Blu-ray pozwala obejść ten problem. Przed dokonaniem zakupu, konieczne jest, aby ocenić możliwości istniejących typów telewizorów w domu i kablowych, które mogą być wymagane. Przeznaczenie złączy składowych lub HDMI związku? Co standardowe audio obsługuje zestaw kina domowego i jeśli żadnych dodatkowych źródeł dźwięku? Jeśli planujesz używać odtwarzacza jako wyspecjalizowanej piasty mediów, czy istnieje zapotrzebowanie na port USB?

Ponadto, dla większości użytkowników domowych zdolność do łączenia się z Internetem jest bardzo ważną funkcję. Wraz z szerokim potencjałem strumieniowe łączność sieciowa umożliwia stosowanie płyt Blu-ray, jak wymagane w celu pobrania aktualizacji. Większość budżetu jest tylko gracze złącze Ethernet do połączeń fizycznych, ale droższe modele obsługują także Wi-Fi.

Funkcje 3D i 4K

Dla większości użytkowników domowych wystarczająco Blu-ray-osobowymi, które zapewniają podstawową zdolność do odegrania rozdzielczość HD. Niemniej jednak model wyższej klasy średniej i coraz częściej oferują funkcje, które wcześniej były dostępne tylko w urządzeniach premium.

4K – standardowa rozdzielczość odtwarzania obrazu 3840 x 2160 pikseli. Zapewnia wyższą jakość niż tradycyjne standardzie HD. UHD-telewizory są w stanie transmitować zawartość w niższej rozdzielczości. Odtwarzacze Blu-ray Disc-4K produkowane w dwóch formatach: można odtworzyć domyślne 4K, podczas gdy inni są w stanie przeskalować obraz standardowego źródła wysokiej rozdzielczości. W tym przypadku może to być oglądane na telewizorach UHD, ale jakość nie jest porównywalna z oryginalnym 4K zawartości. Wsparcie 3D jest również wspólną cechą większości Blu-ray odtwarzacze, których poziom jest wyższy niż początkowego. Aby skorzystać z tych możliwości, trzeba będzie z 3D HDTV lub 4K.

aplikacje strumieniowej

użytkowników kina domowego nie chce zaśmiecać szafie TV niepotrzebnych urządzeń peryferyjnych lub dodatki. W rezultacie, większość odtwarzaczy Blu-ray to popularne aplikacje dla usług strumieniowych, takich jak Netflix i Hulu na przykład, które łączą w sobie wszystkie usługi treści na jednym urządzeniu.

Oprogramowanie do strumieniowego przesyłania muzyki i radia są również czasami w Blu-ray menu odtwarzacza lub App Store. Mimo, że ich system menu mogą się różnić od wyspecjalizowanych urządzeń strumieniowych, często są one proste w obsłudze i pobrać. Jednak gracze budżetowe Blu-ray, według opinii z właścicieli, te aplikacje są ładowane powoli.

zalecenia

Najlepsze odtwarzacze Blu-ray mają obiecujące możliwości i wysoką wydajność. Samsung UBD-K8500 jest zdolny do odtwarzania 4K i oferuje pełną gamę standardów audio, wideo i połączeń sieciowych, co sprawia, że jest to najlepszy wybór dla entuzjastów i użytkowników domowych. Odtwarzacz Blu-ray Sony BDP-S6700, na przykład, jest łatwy w montażu do systemu kina domowego Dzięki niskiemu profilowi i szerokich możliwości połączeń. Ponadto zapewnia połączenie przez Wi-Fi i Bluetooth. Mimo, że Blu-ray Sony BDP-player-S6500 wsparcie dla Bluetooth nie jest dostępna, gracz zapewnia wyjątkową wydajność i wiele cech S6700. Inne użyteczne alternatywy są LG BP350 i Seiki SR4KP1. Oba modele Blu-ray opinii graczy zauważyć brak wielu cech urządzeń premium, takie jak wsparcie dla 3D, ale każdy z nich jest tani i będzie odwoływać się do tych, którzy potrzebują jedynie podstawową funkcjonalność. Obecność tylko Seiki podstawowe funkcje mogą stać się przeszkodą dla większości użytkowników domowych, ale bez ograniczeń regionalnych daje przewagę tym, którzy często oglądać filmy zagraniczne.

Samsung UBD-K8500

Zdaniem właścicieli, jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy Blu-ray. Na Samsung UBD-K8500 jakości obrazu i dźwięku świetnie. Chociaż zakrzywiona konstrukcja nie jest do potrzeb każdego człowieka, model jest pełen funkcji i posiada intuicyjny interfejs użytkownika. Wadą – na przednim panelu nie wyświetla. Odtwarzacz w pełni obsługuje 4K, posiada wbudowany sklep z aplikacjami oraz dostęp do wielu usług strumieniowych. Aby połączyć się z Internetem posiada gniazdo Ethernet, można też korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu. Samsung jest kilka preinstalowanych programów, w tym Netflix, YouTube, przeglądarkę internetową i Spotify dla muzyki. Odtwarzacz Blu-ray jest kompatybilny z DLNA, dzięki czemu można ściągać muzykę i filmy wideo w chmurze i dostęp do plików za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Informacje zwrotne od użytkowników do menu głównego można dojechać w 6,6 sekundy, który jest szybszy średnio 12 sekund. Są to 2-portowy HDMI. One – HDMI 2.0 z HDCP 2.2 z najnowszym standardem ochrony praw autorskich do podłączenia do wyświetlacza, AV-Receiver lub Soundbar. Inne zastosowania HDCP 1.4. Istnieje również cyfrowe wyjście optyczne audio i USB port, który można podłączyć zewnętrzny dysk twardy lub dysk flash, aby zobaczyć filmy i zdjęcia, a także słuchać muzyki. Pilot jest mały, ale wygodny. Według opinii użytkowników, brakuje w nim podświetlenie, a nawet gorzej, to jest zasilany przez 3-V baterii typu „tablet” zamiast standardowych elementów AA lub AAA. Odtwarzacz Blu-ray Samsung UBD-K8500 wyposażona jest w DTS-HD wbudowanym dekoderem Master Audio i Dolby TrueHD. Bitstream PCM, jest również możliwe. Odtwarzacz jest kompatybilny z kolumnami Dolby Atmos.

Sony BDP-S6700

Gracz ma imponujący zestaw funkcji, wielkiego projektu i jest stosunkowo niedrogi. Zapewnia doskonałą jakość obrazu i umożliwia podgląd 3D dyski i setki usługi streamingu wideo. Wagi odtwarzacz HD-zawartość, odtwarzając go w formacie blisko 4K. Ale pełnoprawnym wsparcie dla Ultra HD nie jest. Niemniej jednak, Sony zrobił dobrą robotę zapewniając wyraźny obraz z bardzo głęboką czerń i żywe kolory, zwłaszcza w telewizji 4K. Odtwarzacz posiada również funkcję HDMI Deep Color. Ładowanie 14,8 sekundy.

BDP-S6700 jest lekki i wystarczająco małe, aby zmieścić się w centrum rozrywki. To wygląda trochę tanie, ponieważ jest wykonana z tworzywa sztucznego. Ale drukuje na czarnym ciele jest prawie nie było. Na przednim panelu znajdują się tylko 2 przyciski – włącznik zasilania i przedłużenie w szufladzie. Wyświetlacz nie zaszkodzi, ale, niestety, staje się powszechną tendencją w dzisiejszych Blu-ray odtwarzacze. Podczas odtwarzania, trochę usłyszał jakiś hałas, ale widok nie przeszkadzają.

Model ten obsługuje połączenia bezprzewodowego Bluetooth z LDAC, dzięki której można oglądać filmy z bezprzewodowych słuchawek. Podobnie jak większość innych graczy, może łączyć się z Internetem za pomocą Wi-Fi lub Ethernet. Dwukierunkowa komunikacja bezprzewodowa, a więc ma dwukrotnie większą przepustowość. Istnieje jeden łącznik HDMI i jedno wyjście audio współosiowe. Pod przyciskiem zasilania na panelu przednim znajduje się port USB, który można podłączyć zewnętrzny dysk twardy do odtwarzania nagrań wideo lub zdjęć.

Można też pobrać aplikację mobilną, która pozwala zastąpić zdalnego sterowania smartphone. Pełna kontrola jest zbyt mała, więc niewygodne. Na szczęście, przyciski są umieszczone prawidłowo i można go używać w ciemności. Ponadto pilot posiada przycisk parowania Bluetooth i rozpocząć Netflix.

BDP-S6700 obsługuje 24p na VUDU, Amazon i Netflix. Niektóre pokazy Netflix są dostępne w 4K. Ponadto, program może być wybrany więcej niż 300 innych. Sony sklepu jest szeroki i obejmuje aplikacje audio, takich jak Pandora i Spotify. Jednak dla większości usług strumieniowych wymagają miesięczny abonament.

Panasonic BDP-460

Ten odtwarzacz high-end z takimi cechami jak najlepsze wsparcie dla 4K i 3D. Jego „metaliczny” ciało wygląda lepiej niż inne odtwarzacze 3D, ale w rzeczywistości jest ona wykonana z tworzywa sztucznego. Informacje zwrotne od użytkowników, a jego głównym atutem jest zaawansowany zestaw funkcji, w Vol. H. Konwersja 2D / 3D i skalowanie 4K. Ekran główny jest ładowany przez długi czas – aż 20,2 sekundy. Odtwarzacz Blu-ray BDP-460 Panasonic posiada cyfrowe audio optyczne i wyjście HDMI zapewnia pełny dźwięk przestrzenny 7.1-kanałowy. Wsparcie dla Dolby TrueHD i DTS-HD jest wbudowany w BDT, dzięki czemu entuzjaści używać najnowszych głośników kina domowego Atmos.

BDT460 jest ośrodkiem nośnika. Jest wyposażony w Wi-Fi, Ethernet, port USB i czytnik kart SD. Na małej i niewygodnej przycisk zdalnego startu Netflix. Można pobrać inne aplikacje, takie jak Hulu, Vudu i YouTube. Ponieważ odtwarzacz może wyświetlać wyświetlacza telefonu lub tabletu na ekranie HDTV.

Philips BDP7501

Ten 4K UHD-player z obsługą HDR. Jakość obrazu jest absolutna. Odtwarzacz Blu-ray Philips jest podobny do Apple TV. Jest to czarny „kostka”, którego wymiary są znacznie mniejsze niż w innych modelach. Jednakże, waży prawie 2 razy więcej – 1,6 kg. Odtwarza konwencjonalną i 3D Blu-ray, DVD i CD, a także oryginalne 4K-wideo i skaluje zawartość w innym formacie. To w połączeniu z szerokim zakresem dynamiki sprawia, że kolory są niezwykle żywe i szczegółowe, a czarny – głęboka.

Odtwarzacz Blu-ray Philips BDP7501 obsługuje Dolby TrueHD i najnowsze dynamiki Atmos pionu. 2,0 Robimy HDMI i HDCP 2.2 portów HDMI oznacza, że odtwarzacz jest kompatybilny z najnowszymi i nadchodzących telewizorów wysokiej rozdzielczości, AV-odbiorników i Blu-ray-płyt.

Ładowanie w 16 sekund. Jego menu jest proste w obsłudze i wygląda na ekranie głównym PlayStation 4. Jest możliwe, aby transmitować 4K treści Netflix i YouTube, ponieważ gracz ma wbudowane Wi-Fi, lub muzyki lub filmów – z bezprzewodowym serwerem multimediów DLNA lub portami USB z tyłu panel. Aplikacja do pobrania innych usług strumieniowej nie robić, więc muzyka z Pandora czy Spotify nie będzie dostępna. Zawiera pilota zdalnego sterowania oraz kabel HDMI. Pilot jest łatwy do przechowywania i używać w ciemności, choć nie ma podświetlenia. Ale są dedykowane przyciski do rozpoczęcia Netflix i YouTube.

Pioneer BDP-LX58

Być może tu zobaczyć odtwarzacz Blu-ray „Pioneer BDP-LX58» nietypowe, ale stosunek jakości do kosztów trudno jest pokonać. Inni gracze mogą być technicznie lepsze, ale w opinii użytkowników, żaden z nich nie oferuje to w tym przedziale cenowym. Główną zaletą jest fantastyczna jakość obrazu. Zbliżanie jest również godne uwagi, nawet stare napędy DVD-wyglądać zupełnie inaczej. Mimo, że gracz ma wbudowane WiFi, ma wielki potencjał, w tym obsługa 3D. Pilot zdalnego sterowania może być nieco lepiej, a gracz nie pasuje do wartości 1000 $.

Odtwarzanie Blu-ray na komputerze PC

Można to zrobić na dwa sposoby: za pomocą oprogramowania odtwarzacza Blu-ray dla sprzętu komputerowego i oprogramowania. W przypadku odpowiedniego oprogramowania, można dowolnie otwierać filmy w rozdzielczości 4K na komputerze, a następnie przesłać je do UHDTV. Jeśli komputer jest wyposażony w wymagany sprzęt, jedyną rzeczą, która będzie potrzebne – z odpowiednim oprogramowaniem. Poniżej znajdują się najbardziej popularne rozwiązania.

UFUSoft 4K

W pełni funkcjonalny odtwarzacz multimedialny z odtwarzaczem darmo UFUSoft 4K Blu-ray i możliwości dźwiękowych i odtwarzania ISO. Przy wsparciu nowoczesnych standardów dekodowania dźwięku, takich jak Dolby, DTS, AAC, TrueHD, DTS-HD, i tak dalej. E. Aplikacja odtwarza zapisy w rozdzielczości UHD bez utraty jakości. Dodatkowo, oprogramowanie do odtwarzania dysków Blu-Ray- oraz napęd DVD-ROM, 4K UHD-video i plików ISO-obrazów, można użyć darmowy kodek audio FLAC. Odtwarzacz Blu-ray dla systemów Windows 10 / 8,1 / 8/7 / Vista / XP. Opcja dostępna jest również dla Mac, który działa na OS X 10.6 i nowszych.

CyberLink PowerDVD 17 Ultra

Jest to z pewnością jeden z najlepszych programów do odtwarzania filmów Blu-ray, 4k, 3D, HD i inne formaty. Występuje w kilku wersjach, z których każdy sprawia, że zdolność, aby włączyć dowolne urządzenie z Androidem w pilota zdalnego sterowania dla systemu DVD. Dodatkowo oprogramowanie obsługuje systemu wirtualnej rzeczywistości. To kosztuje około 80 $ i można go również zakupić online.

TotalMedia Theatre

Firma aplikacja Arcsoft obsługuje pliki wideo w formacie 4K, HD, 3D, DVD i innych standardowych plików bez pogorszenia jakości dźwięku i obrazu. Program zmienia regionalnego systemu kodu pasujące płytę, ale tylko 5 razy. Poza tym wszystkim, oprogramowanie zapewnia możliwość konwersji wideo 2D iw 3D. Ten ekskluzywny Blu-ray Player for Windows 7, 8 i wcześniejsze wersje dostępne do pobrania w Internecie są również dostępne.

odtwarzacz VLC

Skuteczne oprogramowanie do przeglądania UHD-video z dźwiękiem o doskonałej jakości. Nakłada ono minimalne wymogi dotyczące wydajności komputera i oferuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak naturalny kolor, napisy do filmów, wielościeżkowy audio / wideo, itd. D. Program można pobrać ze strony internetowej videolan.org. W przeciwieństwie do oficjalnie licencjonowanych zawodników, nieformalne gracze jak VLC z biblioteką kodowania AACS powinny być otwarte, ale aplikacja jest uruchomiona na wszystkich platformach i za darmo.