685 Shares 2457 views

Port WAN: Cechy i Konfiguracja

Dzisiaj mówimy o tym, co port WAN routera, jak go skonfigurować i czym różni się od sieci LAN. Rozwiązanie to służy do podłączenia routera i router do internetu. Właściwa konfiguracja kanału zapewnia stabilną pracę urządzenia w sieci.

Procedura działania

Przede wszystkim omówimy sposób konfigurowania portu WAN. Więc podłączyć router do sieci. Za pomocą kabla sieciowego (najczęściej zawarte w powyższym urządzeń) połączyć port LAN routera i karty sieciowej, komputera lub laptopa. Przechodząc na obu urządzeniach. Oczekujemy zakończeniu pobierania, komputer osobisty. Otwórz przeglądarkę internetową. Mamy wprowadzić adres IP routera. Wartość ta może być określona w instrukcji obsługi urządzenia. Naciśnij klawisz Enter. Zakończenie prac przewidziano wyposażenia pobieranie web-interfejs.

Pracować w Twojej przeglądarce

Obok skonfigurować port WAN, wprowadź nazwę użytkownika i hasło. Ta akcja otworzy dostęp do możliwości, aby skonfigurować ustawienia routera. Otwórz menu WAN. W niektórych przypadkach może być nazywany Internet lub Ustawienia. Wypełnij proponowanej tabeli. Wybierz typ protokołu do przesyłania danych, na przykład, PPTP lub L2TP. Wskazuje typ szyfrowania w przypadku, gdy funkcja jest obsługiwana przez wybranego dostawcy. Wprowadź punkt dostępu lub serwer internetowy IP. Wypełnić „Hasło” i „Hasło”. Dane dostarczone przez ISP. Ustawić znak przed pozycji automatycznego uzyskania adresu DNS serwera. Jeśli statyczny adres IP należy wprowadzić do routera uzupełnia pola Static IP.

Zapisywanie ustawień

Uaktywnić funkcję firewall, NAT oraz DHCP. Aby to zrobić, należy ustawić pola wyboru obok odpowiednich pozycji. Niektóre parametry mogą nie mieć zastosowania, jeśli nie zamierzasz podłączać do urządzeń z więcej niż jednym komputerze osobistym. Aby w pełni skonfigurować port WAN, należy nacisnąć przycisk „Zapisz”. Zrestartować router. W tym celu można skorzystać z funkcji menu lub wyłączyć urządzenie na kilka sekund i ponownego startu. Połącz z operatorem sieci kablowej z siecią WAN. Możemy sprawdzić działanie routera. Aby to zrobić, należy uruchomić przeglądarkę i otworzyć go na kilku stronach.

różnica

Przy ustawieniu, zorientowaliśmy się, teraz przyjrzymy się różnicy pomiędzy WAN z LAN. Neutralny Router ma tylko jeden port pierwszego typu i kilka sekund. Zewnętrznie, wszystkie są takie same, ale w celu zapewnienia prawidłowego działania urządzenia jest niedopuszczalne pomieszanie. WAN – koncepcję, co oznacza globalną sieć komputerową, która obejmuje i integruje ogromną liczbę systemów komputerowych na całym świecie. LAN – jest zjawiskiem lokalnym, z udziałem niewielkiej liczby komputerów w małym obszarze. Różnica pomiędzy tymi pojęciami polega na wyznaczeniu sieci. WAN – Związek zewnętrznych łączących grup lokalnych, jak i poszczególne komputery. Uczestnicy sieci są w stanie współdziałać z szybkością transmisji danych.

Internet – jest najbardziej znanym, ale nie jedyna sieć WAN komunikatu. Dlatego routery wspólny port o odpowiedni skrót. Jest przeznaczony do podłączenia do internetu kablowego. LAN służy do podłączenia do sieci LAN. Powłoka ta może rozprzestrzeniać się do kilku kilometrów. Sieć WAN nie jest ograniczone do terytorium, a nawet linie telefoniczne mogą być stosowane do jego organizacji. Kiedy topologia sieci LAN służy bezpośredni. Sieć WAN oparte na mieszanym hierarchiczne. Ponadto, opisane są różne kanały stosowane protokoły transmisji danych. Liczba klientów w sieci LAN jest ograniczona. Teraz wiesz, co port WAN, i jak go skonfigurować.