589 Shares 5350 views

Dotykając tajemnicy lub jak wygląda syrena

Jeśli wierzymy w różne mitów, legend i tradycji starożytnych, nasz świat jest zamieszkany nie tylko przez ludzi, ale także przez różne esencje. Wszyscy słyszeli o domu, diabście, bagnie, kikimorah, ale niewiele ich widziało. Jednym z najciekawszych postaci w folklorze jest syrena. To stworzenie jest wspomniane zarówno w tekstach słowiańskich, jak iw tekstach europejskich. Kim jest? Jak wygląda syrena?

Różne i tajemnicze

Nazwiska tej dziewicy są dużo. Nasi przodkowie nazywali ją strój kąpielowy, leworęczny, skorupiak, żeński policjant, paczkę, płaszcz. W każdym regionie Rosji były w imię ich nazwisk, aw Europie często nazywano ją marynarką. Słowianie wierzyli, że kobiecy lider w duchu zbiorników wodnych i pola, zależał również od tego, jak wygląda syrena.

Tradycyjna rosyjska płaszcz wyglądała na zewnątrz jak zwykła ludzka dziewczyna, z której można było prześledzić różnicę między długimi i niewątpliwie luźnymi brązowymi włosami (związek między słowami "fair-haired" i "syrenką"). Faktem jest, że w tamtych czasach dziewczyna lub kobieta wydawała się prostoludna, bez warkoczy, była uważana za wstydliwą i niedopuszczalną.

Mieszkańcy północnej części kraju mieli inny pomysł, jak wygląda prawdziwa syrena. Ich zdaniem jest to kobieta o obrzydliwym wyglądzie, szorstka, niechlujna, z pewnością z ogromnym popiersiem, tu i tam na Ukrainie te stworzenia wyglądały na bladożółte dziewczyny lub nastolatki z włosami koloru błota.

Niezamierzone spotkania

Sposób, w jaki syrena wygląda, jest bezpośrednio uzależniona od jego pochodzenia, a wraz z nim sytuacja jest niejasna. Utonęła kobieta może stać się zatopioną kobietą, gdy świadomie skróciła życie, a także ofiarę wodną, a także dziecko, cholerną kobietę, która zmarła przed chrztem. W tym samym czasie Celts początkowo uznał te dziewice za niezależne stwory – wróżek, hodowców i bereguin zbiorników i studni. Przeważnie nasi przodkowie trzymali syreny dla złośliwych i niebezpiecznych osób, ale nie boją się. Zdawało się, że mogą doprowadzić smoka, spin, potknąć się o podróżnika, łaskotać go na śmierć.

Te dziewczyny uwielbiają tańczyć i śpiewać piosenki (najczęściej smutne) o ich gorzkim udziale i zrujnowanym życiu, szczególnie często przychodzą do ich oczu w dni tygodnia syrena. To opowieści o takich spotkaniach, które dają nam okazję wyobrazić sobie, jak wygląda syrena. Obawiają się oznak ojca chrzestnego, jako rzeczywiście, większości istot podobnych do nich, ponieważ należą do świata nieczystości. Inny strach na wróble dla nich służył jako trawa-Czernobyl (piołun).

Często, w kontakcie z ludźmi, syrena zgadywała tradycyjną zagadkę: "Piołun lub pietruszka?" Ten, kto wybrał pietruszkę, groził, że się łaskocze. Większość ludzi, którzy rzekomo spotkają kwiaty, twierdzą, że na nich nie ma odzieży, czy są, ale są zupełnie zniszczone, podarte, o imieniu niż odzieży. Dlatego spotkanie z przedstawicielem subtelnych światów uznano za konieczne, aby dać jej kawałek tkaniny. Może to być chusteczka, fartuch. Gdyby nic nie było, trzeba było oderwać resztki jego ubrania.

Oczywiście ludzie z epoki technologicznej, którzy utracili wiarę w cuda, nie są w stanie zobaczyć, jak wygląda syrena. W życiu, które składa się z pośpiechu i pragmatyki, nie ma miejsca na magiczne stworzenia, ale być może gdzieś indziej są przezroczyste zimne jeziora, w których pod nędzną i kuszącą księżycą piękne piekne rozkosze …