425 Shares 3900 views

Małe pryszcze na twarzy: główne przyczyny i leczenie

Czysta zdrowa skóra – marzeniem prawie każdej nowoczesnej kobiety. Ale, niestety, nikt nie jest odporny na pojawiające się na twarzy małych wad. Może być zmarszczki, wszelkie nieprawidłowości oraz, oczywiście, małe wypustki, które są i będą opisane w tym artykule.


Różne wysypki skórne, zwykle pojawiają się w okresie dojrzewania. Czasami problem ten przeszkadza paniom przez wiele lat. Jednak w celu rozpoczęcia leczenia i pozbyć się trądziku, trzeba ustalić przyczyny ich występowania. Rozważmy niektóre z nich:

  • Zachwianie równowagi hormonalnej. W tym przypadku, małe pryszcze na twarzy może być spowodowany zwiększonym podziału tłuszczu i zwiększenie porów na twarzy w młodzieży. Te zmiany związane z wiekiem mają miejsce w odpowiednim czasie. Jednakże, jeśli problem nie zostanie rozwiązany i bardziej dojrzały wiek, warto pomyśleć o niewydolności hormonalnej w organizmie. Małe pryszcze na twarzy może pojawić się u kobiet w trakcie miesiączki lub menopauzy, jak również podczas stosowania środków antykoncepcyjnych.
  • Dziedziczność. Często występowanie wysypki na skórze jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Powodem tego może być, i chorób dziedzicznych.

  • Niewłaściwa dieta. Prowadzi to do nadmiaru lub odwrotnie, brak witamin. Skóra jest bardzo wrażliwa na zmiany, i dlaczego są małe pryszcze na twarzy. Powodem może być, i przyjmowania leków.
  • Obecność pasożytów w organizmie. Oprócz wysypki, mogą powodować inne choroby.
  • Małe czerwone guzki na twarzy może być objawem alergii lub wynikiem stanu zapalnego w organizmie. Zwykle powoduje to choroby żołądka lub skazy;
  • Małe białe pryszcze na twarzy są najbardziej prawdopodobne, aby być Whitehead. Wynikać z łoju zatykanie porów. Nie powodują stan zapalny, ale usunąć je w domu nie jest takie proste. Aby to zrobić, to najlepiej skontaktować się z ekspertami. Na zewnątrz, ale jest trochę gęsty biały piłka. Najczęściej obserwowane wokół oczu, na skroniach i na powiekach.
  • Wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych mogą również spowodować pojawienie się wyprysków. Jest to spowodowane zanieczyszczeniem powietrza, wilgotność lub ciepła.
  • Stres i brak snu powoduje wydzielanie adrenaliny we krwi, co również przyczynia się do pojawienia się wysypki na skórze.
  • Nawyk wypychania istniejące pryszcze znacznie wpływa na pojawienie się nowych. Ponadto, z brudnych rąk, można dodać kolejne zakażenia w ranie.

Aby określić konkretną przyczynę należy szukać profesjonalnej pomocy (kosmetyka, ginekologia, dermatologia, endokrynologii, gastroenterologii lub alergologa).

Należy dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o skórę, preferując tylko naturalnych produktów wysokiej jakości. Powinny one pasują do typu skóry.

Małe pryszcze na twarzy zniknie znacznie szybciej, jeśli trzymać się właściwego odżywiania: wyrzec fast-food, a także alkohol i palenie, a także w diecie zawierać więcej owoców i warzyw.