149 Shares 6103 views

Dowiedz się, jak podzielić dysk na sekcje, i co to robi

Informacje o tym, jak poprawnie skonfigurować twardych partycji, przydatnych dla każdego użytkownika komputera osobistego. Jako bardziej zaawansowanych użytkowników komputerów prawdopodobnie musieli przeprowadzić tę operację, nasza publikacja jest raczej na celu początkujących posiadaczy komputerów. Pomimo faktu, że proces partycjonowania dysku twardego nie jest szczególnie trudne, osobiste użytkownicy komputerów powinni wziąć tę sprawę bardzo poważnie.

Faktem jest, że nawet wiedząc, jak podzielić dysk na sekcje, ale są związane z eksploatacją uważnie, można popełnić błąd, który później przyniesie problemy w systemie operacyjnym. Ponadto, obecny proces jest nieco inaczej podczas pracy z Windows 7 i Windows XP. zidentyfikowano również z pytaniem: „Jak złamać dysk twardy?”. Można korzystać z różnych programów do tego celu. Jednocześnie możemy zapoznać się z programem „Disk Manager”, który jest wbudowany w system operacyjny Windows i jest w zasięgu ręki.

Dlaczego mamy informacji o tym, jak podzielić dysk na sekcje? Odpowiedź jest bardzo prosta i, w rzeczywistości, nasuwa się samo. Wszystko to odbywa się dla wygody użytkownika komputera do pracy z systemem operacyjnym i zainstalowanych programów był jak najbardziej komfortowy. Na przykład, bardzo Windows, zazwyczaj zainstalowany na dysku C: i umieścić na tych samych podstawowych narzędzi programowych, takich jak Microsoft Office, różnych programów graficznych, słowników i tak dalej.

Na dysku D, wielu użytkowników PC zainstalowano grę, a na E folderu „Moje dokumenty”, zdjęcia, muzykę, filmy i inne pliki danych. Tak więc, gdy konieczne staje się ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego, wszystkie przydatne informacje pozostaną nienaruszone. Ponadto mniejsze program jest na dysku C, tym łatwiej jest zrobić kopii zapasowej całego systemu działu. Idealnie, to napęd może być identyfikowany wyłącznie dla systemów Microsoft Windows, a drugi do powyższych i innych plików i programów.

Niektórzy użytkownicy komputerów są ograniczone do dwóch dyskach lokalnych: C i D. W zasadzie, wszystko zależeć będzie od prywatnych preferencji i wyobrażeń o komfortowej pracy na komputerze. Zalety właścicieli komputerów, którzy wiedzą, jak podzielić dysk na sekcje i są w stanie przełożyć tę wiedzę, są oczywiste. W tym przypadku dysk twardy partycji dysków logicznych wymaga przestrzegania pewnych proporcjach. Nietrudno się domyślić, że system operacyjny dla normalnej pracy wymaga mniej miejsca niż w grach, muzyce i filmach, więc podzielić dysk na dwie lub trzy równe części jest niepraktyczne.

Typowo, 40 GB dla Windows brakuje w obfitości, ale wystarczająco, i 25 – 30 GB, nawet biorąc pod uwagę fakt, że niezależnie od systemu operacyjnego w tej partycji zostanie zainstalowany pakiet Microsoft Office i inne programy. Jak dla systemu Windows 7, to ma pewne cechy, które wymagają więcej miejsca na dysku. Dla systemów operacyjnych można to bezpiecznie przeznaczyć od 70 do 100 GB. Teraz, o rodzaju programu edukacyjnego, można mówić o tym, jak konkretnie do podziału dysku na sekcje. Poniższe manipulacje należy zrobić, aby wywołać wspomniany menedżer napędu: kliknij na ikonę „Mój komputer”, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz opcję menu „Control” i okno pop-up, przejdź do „Zarządzanie dyskami”. zostanie wyświetlone nowe okno pokazujące wszystkie dostępne dyski logiczne PC.

Jednocześnie użytkownik komputera jest w stanie utworzyć partycji, usuwać je, formatowanie, zmiana litery. Nie będzie więcej niż przypomnienie, aby zachować ostrożność podczas dokonywania jakichkolwiek korekt do Windows Disk Manager. Narzędzia wbudowane w system operacyjny, nie są przeznaczone do zmniejszania / zwiększania partycji logicznych.

W związku z powyższym, jeżeli zajdzie taka potrzeba, należy użyć oddzielnych programów komputerowych zaprojektowanych specjalnie do tego celu. W szczególności może to być „Disk Director Suite” – spółka oprogramowanie „Acronis” i „PartitionMagic” z „Norton”. Jest to doskonałe wielofunkcyjne użyteczne programy, ale przed rozpoczęciem korzystania z nich, pożądane jest pilnie zrozumieć instrukcje dotyczące ich stosowania. W każdym razie, temat „Jak podzielić dysk na sekcje,” ci nie są już tajemnicą za siedmioma zamkami.