213 Shares 1033 views

Ryby śmiertelność w okresie zimowym: cechy, możliwe przyczyny i zapobieganie

Ostatnio, wielu właścicieli domów wiejskich i obszarów podmiejskich zarabia się ich uwagę na otwartych wodach, gdzie można ryby lub po prostu dobrze się bawić, piknik na plaży. Jednak ich sprężyna może czekać za bardzo niemiła niespodzianka w postaci linka ryb. Jest lepiej zrozumieć, gdy nie jest śmiertelność ryb często.

Ten rodzaj tragedii występuje głównie w mroźnej zimy, gdy pod grubą warstwą śniegu i lodu powoli, ale nieuchronnie tempo zaczyna umierać różne zwierzęta – chrząszcze pływaków, larwy ważek i dekoracyjnych, droższych rodzajów organizmów wodnych. Często śmiertelność ryb jest zauważalny po lodzie po brzegi masą wpół zbutwiałych ciał ryb. Ale brak jest tlenu w organizmach żywych pod koniec lutego – początek marca, jak rozpuszczony tlen już wchłaniany i świeże nie jest jeszcze zarejestrowany. Surowa zima, smutne konsekwencje mogą być.

Ludzkość jest kilka powodów, dla których nie ma śmiertelność ryb w okresie zimowym.

Które mogą mieć negatywny wpływ na zdolność do życia ryb w zimie

  • Niewystarczający dostęp tlenu między napowietrzania powierzchni pod warstwą lodu (łącznie lub jej brak). Dodatkowo, tlen jest zużywany nie tylko ryby, ale również rozkładających masę zooplankton i fitoplankton, które narosły w okresie letnim.
  • Śmierci znaczącej ilości glonów w niższej temperaturze (jeszcze pozostała pospolita może nie wystąpić wystarczającej ilości tlenu w procesie fotosyntezy, w niskiej temperaturze i przy niewielkim oświetlenia).
  • Zanieczyszczenie wody z odpadów przemysłowych i komunalnych, ścieków.
  • Zatrucie środowiska naturalnego ze względu na siedlisko ryb pozostających pod warstwą lodu szkodliwych gazów (dwutlenek węgla i tlenek lub metan i siarkowodór, etc.). Wszystkie te klastry również zmniejszenie poziomu rozpuszczonego tlenu w wodzie.

Jedyną zaletą zimnie słodkowodnych może być spowolnienie procesu oddychania i rozkładu. Ale nadmiar wydatków w stawie równowagę tlenową na kredyt nieuchronnie prowadzi do zjawiska śmiertelności ryb.

Jak uratować od wyginięcia ryb w zimie

Pomimo faktu, że śmiertelność zima ryba jest na tyle poważne, może być rozwiązany dość proste sposoby. Wystarczy zainstalować aerator w stawie, a kompresor z funkcją natryskowego powietrze jest idealny do małych stawów. Jednak konwencjonalne opryskiwacz nie zapewnia odpowiednią cyrkulację, jeżeli obszar staw przekracza co najmniej jedną dziesiątą hektara. W tym przypadku, pojawienie się miejscowy nieuchronnie zamornyh stref. Dlatego też duża zamknięte zbiorniki powinny właścicieli instalacji specjalnych aeratory, przepływu, która nie tylko natleniania wody, ale także stworzenia efektu stabilnego przepływu, mieszanego całej kolumny wodnej.

Jak określić poziom tlenu w wodzie

Każdy, kto chce poznać dokładną temperaturę wody i jej poziom nasycenia tlenem, można to zrobić za pomocą termooksimetra. Ponadto, urządzenie to pozwoli zaoszczędzić energię, ponieważ wystarczające nasycenie wody muszą zawierać aerator nie pojawią. Ważne jest, aby wiedzieć, że śmiertelności ryb zaczyna zmniejszenie poziomu tlenu na poziomie 6-7 mg / l (od około 50 do 60% zwykłego nasycenia). Eksperci zalecają zakup termooksimetr bez nadzoru z sondą a kablem wystarczająco długi (co najmniej 3-5).

Jak utrzymać rybę z Zamora, jeśli nie ma aerator

Wielu doświadczonych właścicieli wiedzieć stawy – zaczyna się, gdy śmiertelność ryb, ważne jest, aby zrobić z piołunu, zapewniając w ten sposób dopływ tlenu w wodzie. Aby zrobić to wystarczy okresowo (co najmniej dwa razy w tygodniu), aby wyciąć lub przełamać lody. Wskazane jest również w otwory zostały zamrożone wiązki trzciny, trzciny, słomy. Jest możliwe użycie pompy (pompa MAS), ciśnienia wody pod masy lodowej. Metoda ta jest bardzo wygodne dla tych, którzy mieszkają dość daleko i nie mogą często przychodzą do stawu.

Należy zauważyć, eksperci są sceptyczni popularnym sposobem ratowania ryb z Zamora. Twierdzą, że ich efekt jest tylko psychoterapia, bo dziura wystarczy obserwować zachowanie podwodnych mieszkańców w zimie (w zamkniętych zbiornikach wodnych na dno zamienia rozważyć martwe zwierzęta).

Ponadto użyteczność „łysiny” w lodzie może odnieść mylne wrażenie dlatego, że początkowo podczas Zamora ryb rozpaczliwie powietrze, a następnie znika gdzieś, rzekomo „oddycha”. W rzeczywistości, po prostu umiera lub szuka bezpieczniejszych miejscach. Istnieje coraz odsłaniając widok wiosną i latem żywych zwierząt.

Co ważne jest, aby zwrócić uwagę, aby uniknąć Zamora

Również zimą śmiertelność ryb może się rozpocząć z powodu choroby inwazyjnej (hilodonellez, ich, trihodinioz) lub zakaźnej (pseudomonosis). Zapewnić bezpieczną zimę i wymianę wody, poprawę siedlisk ryb. Ponadto, ważne jest, aby zwrócić uwagę na minimalną dopuszczalną głębokość zbiornika – powinna być nie mniejsza niż 2 metry. Proces wapno staw przed przezimowania (około 100 kg na hektar), a do analizy laboratoryjnej źródła wody, w zbiorniku zasilającym. Uzyskane wyniki powinny być starannie badane i porównywane z normami ustalonymi dla rybołówstwa w zbiornikach wody.

Czy muszę karmić ryby w zimie

Przy niskich temperaturach, ruch ryba niesie głodu, więc nie ma potrzeby, aby go nakarmić. Zwłaszcza, że niezjedzone jedzenie może rozkładać się na dole i szkodliwe. Ale bez pstrąg – absorbuje się małą ilością pokarmu przy temperaturze wody powyżej 2 ° C Zaleca się karmić z umiarem kilka razy w tygodniu. Kanał powinien przestać dawać biernego temat odżywiania. Lepiej zainstalować specjalny podajnik, w którym to czasie ryby wybiera moc i ilość pożywienia.

Zamora pomaga ujawnić połowów pod lodem

Prawdziwi rybacy nie tracić czasu w każdej porze roku – dążą do akwenu w odwilży, a nawet na zimno. Ale połowów w Zamora mogłaby niekorzystnie wpłynąć na połów, więc nadszedł czas, aby zidentyfikować i zapobiec tragedii z nim.

Na przykład, można zdefiniować Zamora z następujących powodów:

  • Szybka zniszczenie żywej przynęty.
  • Zaciemnienie linii, mosiądzu i miedzi obrotówki.
  • Martwe owady na powierzchni wody.
  • Wyrzucanie młodych w poszukiwaniu czystej wody.
  • Zakończenie kursu ryb w studzienkach.

W takich warunkach, wędkarstwo będzie porażką. Ponadto połowy w momencie jego aktywnego udaru do dołków jest uważany za kłusownictwo.

Ważne jest, aby nie panikować i pamiętać, że zimą Zamora jest rozwiązywalne problemem. Zapewnienia skutecznego zimowania ryb w świetle powyższych metod i śledzić stan wody w stawie, aby uniknąć przykrych niespodzianek.