773 Shares 7559 views

Życie i śmierć Freak (Ciąg część 3)

biała śmierć

Jest to dziwne połączenie słów „biała śmierć” upadł z białych narkotyków – kokainy i heroiny. „Biały wir”, „biała śmierć” – tak nazywa się ogólnie wszystkie leki, chociaż są i zielony i brązowy, a brązowy.

Nie dziko: wdychania kokainy, wiedząc, że – E A M A M E R T Y.

Wstrzyknąć w żyłę dawki heroiny, wiedząc, że – e a o M a m e r t s. Biała Śmierć, podzielona przez dawkę i natychmiast zabić swoją ofiarę, ale w ciągu kilku lat. Jednak czasami (przedawkowanie) i – jednocześnie.

Narkomani nie trwają długo. Niektórzy z czytelników powie: „Nie strasz osoby pacjenta. (Tj – narkomana)” Kiedy jego matka, stojąc na światłach z młodego syna i córkę, mówi: „Nie uruchamiaj w poprzek drogi na” czerwonym świetle „a następnie można zniszczyć maszynę” – ona, że: n y d a e t dziecka lub n d e d u n d e f d a e ^ możliwe nieszczęście?

„Nie strasz nastolatków …”

Nie straszyć? Nie, ja nie próbuję straszyć. Ja tylko o n i s s c U uzależniony wybrany im tragiczne los zwierciadło przedstawia wychudzonego, blado twarz nieprawidłowych oczu.

„Biała Śmierć” – jest zabronione światło dla tych, którzy nie próbowali narkotyków (czerwony!). A sygnał: „Zapisz się!” Dla tych, którzy podjęli niebezpieczną … bardzo niebezpieczne! sposób.

„… Niestety, nastolatki i młodzi ludzie widzą w filmach tylko” wysoki”, romans i strzelaniny pomiędzy policją i mafią … i zapalić chęć spróbowania czegoś zakazanego, tajemnicze, jeszcze nie poznali, dlatego to wszystko się dzieje. Druga strona medalu „z” nie widzą. Nie ma tu straszne „kruche” uzależnionych, ich moralną pustkę, starzenie piorun … I to jest dokładnie to, co mają pokazać „- pisze Strzelców.

Strach może stać się wiarygodnym sojusznikiem w walce o samego narkomana. Konieczne jest jedynie, aby zrozumieć: strach – co?

Przedtem nie dobudesh lek?

Lub przed tragicznymi konsekwencjami jego uzależnienie od narkotyków?

Ponadto, którzy będą zdawać sobie sprawę z tych konsekwencji, strach może zrobić przysługę i pomaga chronić się przed niebezpieczeństwem.

Jaki rodzaj zagrożenia dla X i Z i N są narkotyki?

Jeden z nich – zniszczenie zdrowia.

Zatrucia organizmu choroby uzależniony SNATCH. Więc w sawannę antylopy rzucić się na osłabionych genów …

W rzeczywistości większość z chorób wymienionych w rozdziale „Poison”, charakteryzującej ludzi starszych i starych. W młodym wieku, ludzie wydają się być zdrowe i pełne energii. Ale – jest to: co do zasady. Addict – wyjątek od reguły.

Tak, choroba często dotyka ludzi starszych … ale narkomana, używanie narkotyków, a tym samym osłabiając organizm, porównał do starca! Obronne osłabione, a jego wrogowie – bakterie, wirusy patogenne każde zło rozchwytywane na wszystkich ważnych organów.

Wśród chorób przerastają uzależnionego można fatalne. Nie każda patologia (jak na lek o nazwie choroby) podatne na nawet najbardziej uporczywych wysiłków lekarzy. Dlatego, aby wyleczyć każdą chorobę, konieczne jest przede wszystkim zrezygnować z leków! I że wolą nałogowym uzależniony?

Twarde życie (lek odstawić, oczywiście, trudno!)?

Lub – biała śmierć (który ma lepiej niż „czarny”)?

To nie zależy od lekarza, ale od siebie. Ale za słowo z Urakova.

„Jeżeli sprawca lek lub samodzielnie lub uzależniony nie udało się pomóc lekarze radzą sobie ze swoim śmiertelnym” pasja „” wynik jest przesądzony: utrata zdrowia psychicznego i fizycznego oraz przedwczesnej śmierci "

Taki jest los jednego narkomana (Gursky z książki).

„Marek był kradzież narkotyków ze szpitala. Blada i pomarszczona, to dosłownie topi się w oczy (miał szesnaście! S). Trzymał skurcze, on traci włosy i zęby. Nie mogłem już podłączony do wyrażania swoich myśli, mrucząc coś. Przemierzali ulice Hangout w Hangout, jedna z nich zmarła. "

To stwarza śmiertelne zagrożenie dla zjawiska addict, który w medycynie nazywa się suchy w jednym słowie: przedawkowania.

Uzależniony jest dobrze znanym pojęciem: dawka. Ale ta dawka nie powinna zawsze być mierzone z dokładnością do miligrama. handlarz narkotyków, oczywiście, starając się nie dać za dużo, ale nadal w aptece (i odpowiedzialności!) nie posiadają. I dodatkowych miligramów może spowodować przedawkowanie.

Więc co się dzieje, gdy przedawkowanie?

Organizm, który w normalnej dawce umiarkowanie zatrute, a wszystkie narządy, choć uszkodzony, należy wykonać swoją pracę z przedawkowania mają możliwość stracić życie. Uzależniony chwyta przytomności – znaczenia z urojeniami, zarówno w wysokiej temperaturze i ciężkiej choroby. Potem zapada w śpiączkę – to prawie jedna śmierć. Czasami możliwe jest przynieść go ze śpiączki i powrotem do życia. Ale – nie zawsze …

Co jest dawka może zostać podjęta bez ryzyka natychmiastowej śmierci, a co – nie można? Myślę, że właśnie to nikt nie może powiedzieć. Dlaczego? Ponieważ podatność organizmu na różnych ludzi, jest również inna. To zależy od wieku. Dawka że dorosły może znieść dla nastolatek jest czasami śmiertelne. To zależy od stanu zdrowia … i zwyczajów używania narkotyków. I od indywidualnej nietolerancji tej trucizny …

Można uzależniony wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, oraz w jaki sposób poddawać je zidentyfikować za siebie „bezpieczne” … albo raczej – „nie” dawkę śmiertelną? To nie może i nie będzie to zrobić. Zwłaszcza, gdy przyszedł „break-up”. Potem pośpiechu pozbyć się rozdzierający ból!

Pozbyć … Czasem – z życia …

Ale nie tylko nałogowy uzależniony umiera z przedawkowania. Zdarza się, że człowiek umiera od pierwszego „dawki”! Umiera, nawet nie mając czasu, aby stać narkomana. Bez doświadczania „wysoki”, dla których zażywanie narkotyków.

Niektórzy ludzie uważają, że jest niebezpieczna tylko „strzykawki”. Nie, życie może pozbawić narkomana i „papierosa”. Na przykład kokaina. Oto jak to niebezpieczeństwo strzały:

„Kiedy palenia kokainy wpływa na płuca. Wdychania, może to spowodować mikroskopijne łzy w mięśniu sercowym, a także hamuje cztery rodzaje enzymów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania serca. W rezultacie, nie może przyjść drgawki, wstrząs, zawał serca i zgon. Nawet wtedy, gdy przybysz bierze pierwszy oddech, może to wywołać uśpiony przed alergią lub wykryć ukryte choroby serca, co prowadzi do nagłej śmierci. " Shooters opisuje działanie kokainy. Ale także efekty heroiny i innych narkotyków!

Ale niech zawarcia uzależniony Słowo, które zbliża się do progu fatalny – z książki Stanislava Gurski.

„Kto nie jest poruszeni, nie jest w stanie zrozumieć grozę tego występku … Mam od kilku lat nie tylko zatruwa organizm, ale także całe jego życie. Żyję z ostatniego wysiłku. Został skazany za fałszowanie recept. Ja naprawdę nie może się ostać. Bardzo chciałbym, aby powrócić do normalnego życia … "

Niestety, chęć zerwania z lekiem zwykle przychodzi zbyt późno, gdy dana osoba już zamienił się bezwładne wraku. Oto co pisze o monologu osoba Właśnie danym.

„Został pchnięty nożem przed którą zawsze otwarte rany. On po prostu zgnił żyje! stopy były czarne z martwicą – nie mogła chodzić. Od pachniało tak źle, że zapach był odczuwalny dla dwóch metrów. Gdy powiedziano mu, że udał się do szpitala, on tylko uśmiechnął się – jak czaszki, resztki pokazuje zęby czarne zęby. On naprawdę czeka na jednej rzeczy: śmierć ".

Narkomani nie trwają długo. To było dużo gadania, a lekarze napisać, dziennikarze i krewnych wypadku … mówią i nie pisać o sobie – o innych. Ale bierzesz lek na pierwszą – lub po raz dwudziesty …

Pomyśl! To z was "N a u m a s n s l d o d o n e X, Y i m".

Chcesz umrzeć młodo? Umrzeć bez przeżywa wiele, wiele przejawów życia – radosnej, niespokojny, lekki, ryzyko, wygraną, szczęśliwy …

Nie! Wiem, że chcesz trenować i artykuł! Można, a będziesz żył. Ale do tego trzeba, aby pozbyć się swoich nałogów, jeśli poddają się nim. Come on! Podjąć działania! Zadzwoń na pomoc rodziców. Skonsultować się z lekarzem. Nie daj się woli swego dręczyciela – Narkotyki – przejąć swojego życia.

Ale – musimy się spieszyć!

Dlaczego – śpieszyć?

Ponieważ zwyczaj leków ssie człowieka jak bagno. Jak bagno bagno …

Run!

Uciec od tej infekcji, jeśli nadal mają siłę, by uciec. Mała moc? Zbierz wszystkie i – uciekaj! Haszyszu. Z innymi uzależnionymi. Z tego cholernie „wysoki”, dla których konieczne jest zapłacić życiem.

"W z e n i e w t e M O X O n a n i p i t s w R OMe m z m i e s"

(Cervantes)

mitologia

Monolog psycholog Julia eduardovny Nearonovoy.

– Konieczne jest, aby rozwiać mity, które wykraczają wśród osób zażywających narkotyki, a także zainspirować tych, którzy chcą być wciągane do narkomanii.

Pierwszym mitem. „Istnieją leki, które nie są podsyadesh (konopie, estazi i kilka innych).”

Podsyadesh! Jakiegokolwiek leku. Każdy lek – trucizna, która ma zdolność do wywoływania uzależnienia organizmu do trucizny.

Drugim mitem. „I zrezygnować z narkotyków, gdy chcę … sam! Specjaliści nie są potrzebne. "

Ten pomysł inspirować uzależnionych Dystrybutorzy – handlarzy narkotyków. Ale! Bez pomocy lekarza i psychologa lek odstawić, jest niemożliwe.

Trzeci mit. „Eksperci nie pomagają porzucić narkomanii”.

Pomóc! Mają możliwość pomóc. Prawidłowe leczenie – jest to jedyna droga wyjścia z uzależnienia. Chociaż leczenie – długa i trudna.

Mit Four. „Można po prostu zmniejszyć dawkę, zamiast rzucania zażywanie narkotyków.”

Jak alkoholików i narkomanów uwierzyć, że „ograniczony do szumu może być przyjmowany z alkoholu lub narkotyków.”

Nie. I zmniejszyć dawkę pozostawia osoby uzależnione od narkotyków, to szkodzi ciała i ostatecznie jakiejkolwiek dawce, bez względu na chęć rozwoju.

Piąty mit. „Ja kolyus, czuję się dobrze …”

Te „dobre” Oberst bardzo złe konsekwencje. Oprócz silnego zaangażowania na leki, – wielu chorób fizycznych i psychicznych, a nie ze wszystkich można się pozbyć, nawet przy starannej pielęgnacji.

Wszystko to zwięźle i krótko opisane w innym ulotce regionalnego centrum profilaktyki medycznej i rehabilitacji (Tula).

„Addiction Treatment długotrwały proces składający się z trzech etapów i jest uznawane i utrzymywane w wiodących zakładach przetwarzania lek na całym świecie. Pierwszy etap – Ukształtowanie zespołu odstawienia, to znaczy eliminacja ostrego zatrucia odurzających. To trwa średnio w miesiącu (na uzależnieniu od opioidów – do dwóch miesięcy). Drugi etap – tłumienie głodu dla leku przez okres jednego do dwóch miesięcy. Trzeci etap – psychologicznej rehabilitacji narkomana, etap trwa od trzech do sześciu miesięcy do dwóch lub trzech lat lub więcej.

Tylko etapowe leczenie daje dobre rezultaty. Pierwsza faza powinna korzystnie być stacjonarne. Po drugie – pół-stacjonarne lub ambulatoryjne. Trzeci – w ośrodku rehabilitacyjnym, grupa „Anonimowych Narkomanów” lub tym podobne. Aby odzyskać, trzeba przejść przez wszystkie trzy etapy. Wszystko inne – oszustwo lub samooszukiwania. Można oszukać rodziny, lekarzy, ale nie można oszukać siebie, kara będzie nieunikniona. Pomyśl o tym! Pomyśl, jeśli chcesz być uzależniony? Nie myśl, że wszystko będzie, że będziesz w stanie łatwo zrezygnować, kiedy chcesz. Żaden człowiek nie postawił sobie cel stania narkomana, wierzył, że to się nigdy nie zdarzy. "

Być może słyszałeś wyrażenie: „czarną duszę”. Często stosuje się go w odniesieniu do osób uzależnionych od narkotyków. Więc terapeuta pomaga byłych narkomanów, aby „oczyścić” z „czarnej duszy”. Zastąpi on wiele fałszywych ( „czarny”!) priorytety swojego życia, z drugiej – jasny, miły, humanitarny … Jednak aby tak się stało, osoba, która zdecydowała się położyć kres narkomanii, należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i tak krok po kroku, aby wrócić do zwykłego szczęśliwego życia ,

"Lw d i m e n c y l A M W M W i o w e A m A, I n e s I N O M a H S".

(Franklin)

przestępstwo

Jeśli ludzie stają się uzależnieni od narkotyków, dawka to wystarczy na kilka godzin. Żyje na smyczy do następnej dawki, jak pies na łańcuchu, a nie siły, by się go pozbyć (ani narkomana ani pies).

Ale każdy „nonsens” nie jest tanie. Skąd wziąć pieniądze, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na tej dawce? Zarobić? Jaki rodzaj pracy … Nie ma ani siły, ani chęci, ani zawód … ukraść? Steal – środki: stać się złodziejem. Nie! Nie! …

Tyran lek agresywnie strebuet ją goading uzależniony ciało żywe pragnienie wzięcia leku, a czasem ostre bóle. Narkoman jest gotowa krzyczeć: „Ratuj mnie, ludzie” Inni krzyczeli, a w szpitalnym łóżku. Ale – co to jest zbawienie?

Zbawienie znana: lek …

Pierwsza kradzież uzależniony zwykle robi we własnym mieszkaniu – rodziców lub innych krewnych. „Czy to kradzież jeśli wziąć w ITS? Bez leków umrę. Nie będą łatwiejsze, jeśli umrę? "

Umysł wciąż stawia opór, resztki sumienia nadal oprzeć kolejny krok w stronę przepaści. Ale organizm potrzebuje regularnej dawki. A pieniądze są w szufladzie stołu. Nigdy nie ukrywała. Ponieważ nie jest dom … bo n e b e l rodzina złodziei.

Stos pieniędzy z którego uzależniony wciąga w ich domu, mogą być cienkie lub grube. I nie każdy pieniądz rodzina pozostaje otwarty. Ale nie za nic, że przysłowie mówi: „Z domu złodzieja nie zostaną zapisane.” Nie ma pieniędzy? Uzależniony bierze złoto (może! – i wesele) Pierścień matkę, kryształowe wazy, niczego, każdy diler nie odmówić przyjęcia zapłaty za lek jak tselovalniks raz w barach wziął szklankę kurtce wódka z pijak na ramię lub srebrnym krzyżem ze swoim klatki piersiowej.

Addict kradnie i na zewnątrz domu – gdzie będzie to możliwe.

„D O Do d s d n i p o z m i n – n. R E S T U N N i H O R N i P ° m n a d p o r e s t r n e n y – O a n w a g „- zapisuje fizylierzy.

Przestępcy są osoby, które wcześniej były uważane … nie było! Jest całkiem przyzwoity. Uzależnienie zmuszają je na ścieżkę przestępstwa.

Oto opowieść o utalentowanym (!), Młody człowiek z książki Sidorov i trafienia.

„Plik dochodzenie Paul V. Zdjęcie. Jej szesnastoletni młodzieniec, uroczy, z bujną czupryną, otwarty przyjazny twarz, szczęśliwy uśmiech w jego oczach. W dłoniach skrzypce. Energiczny fala prawą ręką z łuku – i wydaje muzykę teraz poslyshatsya.

A przed nami – w oryginale. Ten sam młody człowiek, miał osiemnaście lat. Niegdyś bujne włosy przerzedzone, stały się matowe i łamliwe. Swarthy elastyczna skóra staje się sucha, zwiotczałej i blada. Spójrz zgaszone, obojętny, martwe, worki pod oczami. Chłopiec przechodzi obdukcji. Oskarżony o kradzież leków z apteki. Muzyka musiała opuścić szkołę przed rokiem. Pierwsze sukcesy w muzyce zadowolony, ale chciał więcej. W tym celu konieczne było ciężko pracować. Leki obiecał wielką radość i bez większego wysiłku. I – biorąc pod uwagę talent … Gone już chęci do nauki. Był tylko jeden interes – do załadowania leku zrezygnować z realnego świata na kilka godzin przynajmniej. Wybudzeniu jest straszna, ponieważ lek obietnic bolesna męka … "

Kradzież, rozbój, morderstwo – sposoby zdobywania pieniędzy na narkotyki. Przykłady, jak chcesz! Z kryminałów na temat: „Zbrodnia w trosce o leku” nie może zrobić książkę. I to nie tylko chłopcy, ale dziewczyny są przestępcy w imię jego narkotyków pasji.

W tej samej książce Sidorova Yuzefovich to historia Irina D.

„Irina D. Miała siedemnaście lat, nie studiują i nie działa. Otrzymane na obdukcji. Zatrzymany za udział w napadzie. Disco wycofał się w kierunku nieznanej dziewczyny i zaczął zdzierać jej biżuteria złota (kolczyki, pierścionki, zegarki).

Ofiara nie oprzeć … Irina wskazał na grupę facetów, którzy je oglądać, i wyjaśnił: „Będziesz powiesić z powrotem, wjechał toalecie, rzepak i oszpecić”.

Irina brawurowo powiedział mi, że wiele razy okradziony dziewczynki i uciekł z nim. Z przyjemnością wykazały, że palenie marihuany, korzysta z „koła” długa „uzależniony”. Wiele już przesada w jej historii. "

I opowiedzieć opowiadania Iriny.

W szkole z 6-7 klas zaczęła palenia w toaletach szkolnych. Jeden przybysz uczeń zaproponował jej papierosa z haszyszem. Potem zaprosił grupę młodzieży. Tam był traktowany na piwo i dał jakieś tabletki … od jakiegoś czasu – bezpłatnie, ale w końcu wyjaśnił, że nie wszystkie dobre cheer kosztem innych …

Irina pierwszy wyciągnął pieniądze i rzeczy z domu. Potem został poproszony do udziału w grabieży … za rozbój być pociągnięty do odpowiedzialności karnej – służyć jego zdanie.

Leki są drogie … ale uzależniony będzie nadal je kupić. Zdjąć ostatni z domu, który ukradnie od sąsiadów, popełnienia rozboju i pieniądze dostanie …

handlarz narkotyków, na ryzyko pójścia do więzienia, wie o co mu grozi. On będzie bogaty, czy – bardzo bogaty!

Czy jesteś uzależniony? Ci co enrichest to cichy zabójca ma sensu pustka tego życia, kiedy za leki dzieje „wszystkie”, wiele osób uzależnionych z czasem zaczynają rozumieć. Oto jak to mówi jeden uzależniony od Urakova rezerwacji:

„Zaczął z” trawą”. Guys „parał” i podłączone. Początkowo była podobna do gry, ale potem stał się lekiem uzyskując pożądany stan. Musiałem szukać mocniejszych środków. Wkrótce opuścił dom. Ile mogę zapamiętać, w tym czasie, miałem jedną myśl: gdzie uzyskać narkotyki i jak szybko ukłucie. Pieniądze zaczęły produkować przestępstwa. Dwukrotnie skazany. Cóż, teraz zdałem sobie sprawę, w co był kłopot. Dwadzieścia cztery lata … Brak rodziny, nie zawód … Wszystko zastąpiły narkotyki. "

Brak rodziny, nie zawód …

Tak, przepraszam zmarnowane minione lata! Ale rodzina, zawód, praca, wszystkie ludzkie przyjemności – można znaleźć! A kto naprawdę tego chce – zyska.

"W W i b, g oraz n R około – y d r o p r z r o m u".

(Dzhon Rey)

Ucieczka z piekła

Według wierzeń religijnych wpaść do piekła po śmierci. Ale są wyjątki. Ludzie nauczyli się stworzyć piekło na ziemi. Piekło zwykle tworzyć dla innych – jak hitlerowskich obozów Auschwitz podczas II wojny światowej lub piwnicach gangu za zakładników w naszych czasach.

Ale to, co jest niezwykłe: narkomani stworzyć dla samych piekieł. Hell narkotyki niewoli.

Okropności piekła mówiliśmy w poprzednich rozdziałach. Teraz pomówmy o czymś innym. O tym, co zrobić, gdy już znalazł się w tej wciągającej piekła. Czy jest jakieś wyjście?

Nie. Nawet dwa.

Pierwszym z nich jest do przyjęcia i czekać na śmierć i życie pozagrobowe tego piekła (na raj uzależniony jest ze swoich grzechów nie liczą).

Po drugie: aby uciec z tego piekła i życia szanowanej zarobić przebaczenie ludzi i Pana.

Uruchom … Tak to możliwe? Pewnie! Ale strasznie trudne! Tak mocno, jak wydostać się z tarapatów, kiedy zaostrzyły pas na klatkę piersiową … … na szyi …

Co robić? Co? !!

Oprzeć!

Resist to bagno ogarnia cię! Chwyta trawy bagno za kopca, zobaczyć, czy są jakieś w pobliżu lasek lub inne możliwe wsparcie, należy zadzwonić po pomoc! Być może gdzieś w oddali będzie twój Zbawiciel.

Ale to o bagno bagno. A co z narkotykami? Tak, o to samo … Szukajcie przyczółek! Przylegać do podłoża i napryani wszelkich starań, aby wydostać.

„Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma nieuleczalnych uzależnieni – na każdym etapie i dla każdej postaci choroby. To trwa tylko jeden warunek – szczerą chęć pacjenta do końca uzależnień ".

Ta konkluzja jego wieloletnią praktyką wykonane lekarze … Nie, nie tylko lekarze i naukowcy: profesor, doktor Nauk Medycznych Pavel Iwanowicza Sidorov i docent, MD, Ph.D. Grigorij Yakovlevich Yuzefovich.

Osoba może – MAJ !!! – ucieczka z piekła narkotyków. Pisze o tym i Brawlers psychiatra dziecięcy.

„Bez względu na etap nie był uzależniony jest on zawsze sam, sam, oczywiście, jeśli chce, może przerywać przyjmowania leków i stać się osoba zdrowa”.

„Być może przestać brać narkotyki …” – napisał słynny psychiatra. Ale dlaczego tylko nieliczni (tylko kilka!), Należy przerwać przyjmowanie leku i powrót do normalnego życia? Jest wielu, wielu innych nie chce pozbyć się ciężkiego uzależnienia narkotycznego trucizny?

Chciałoby pozbyć się dużo, ale – bardzo trudne zadanie! Musimy żelazną wolą, wytrwałości, cierpliwości, a te cechy, nawet jeśli były one wcześniej u ludzi (co nie jest typowe dla narkomana) tłumione lek. W rzeczywistości, aby wydostać się z piekła narkotyków, konieczne jest, aby wykonać ten wyczyn w imię własnego zbawienia.

Jeden taki wyczyn powiedział mi podczas pracy nad tą książką.

Młody, ale już mocno tkwi w uzależnienia człowieka zdeterminowany, aby wyrwać się z okowów swojego uzależnienia. I pewnego dnia, czując początek „łamaniu”, poprosił swoich rodziców:

– Przywiąż mnie mocno do łóżka, i nie ważne jak spytałem, nie żądał ani krzyczał, nie luźne wy dopóki nie jesteś pewien, że uspokoił się i wyglądać jak normalny człowiek.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Addict poniósł najcięższe posiłek „suchy rozpad”, a nie w celu złagodzenia cierpienia w znany sposób. Wychodząc od stanu wycofania kupił książkę o auto-treningu i rozpoczął pracę nad sobą, największy wysiłek woli, by pokonać głód.

Pamiętaj: jeśli sam nie aspiruje przezwyciężyć grzech i powrócić do normalnego życia, lekarz nie może pomóc, bez względu na to, jak próbował to zrobić. Medycyna jest zaangażowana w pomoc narkomana. Ale! Doświadczenie życiowe okazały się wyleczyć narkomana nie jest możliwe. To może być wyleczona tylko! Sam !!! Dzięki pomocy lekarzy. I zdarza się (choć bardzo rzadko) – i bez tej pomocy.

Lekarze mogą pomóc wydostać się z piekła. Ale ty sam musi sobie pomóc! Oto jeden z przykładów, jak można pomóc sobie do powstrzymania się od używania narkotyków (z książki Kozlov i N. Surovceva).

Ci są rysowane na leki. Czy można sobie wyobrazić lek, strzykawki, igły … Dobra, wyobraź sobie jaśniejszy. Ale potem przypomniałem sobie – nie ulga, nie jest „wysoki” po leku i wszelkiego zła, ciężki, co było związane z uzależnieniem od narkotyków! Pamiętacie „break-up”, nudności, ból … Pamiętam swój wstyd, kiedy ukradł pieniądze od rodziców. Pogarda krewni czy obcy. Pamiętaj cierpienie matki z powodu Twojego zaangażowania się „oszukać”! Ale nigdy nic nie wiadomo … każdy uzależniony swoje gorzkie doświadczenia. Niech pomóc przezwyciężyć chorobliwe pragnienie, aby spróbować jeszcze raz … … jeden tylko raz … Marka swoje nieszczęścia służyć jako odzysku!

Lekarze uczą, oraz inne metody walki z tyranem, który nie chce zostawić cię w spokoju. Walczyć i – zwycięstwo nad nimi!

uzależnienie od narkotyków jest chorobą -. Przewlekły. Progresywny. Śmiertelne.

A jednak może rozpocząć życie bez narkotyków. Stanowczo powiedzieć sobie: „Nie jestem narkomanem już!”. I – być traktowany! Traktowane uporczywie, cierpliwie, ściśle przestrzegać instrukcji i porad lekarzy.

Udowodnij, że nie jesteś tylko narkomanem. Ty – człowiek! Walcz! Walcz z tyrana, który jest w tobie. Walka na śmierć i życie!

I go zabić. Nie pozwól mu cię zabić.

Kończę mądry aforyzm: „Nie ma silniejszy niż zwycięzcy, któremu udało się wygrać siebie” (Beecher).

REFERENCJE

  1. M. I. Bujanow. Refleksje na temat uzależnienia. Moskwa. "Oświecenie", 1990
  2. B. M. Guzik, AA Meyroyan. Co ruiny nazywa. O problemach alkoholizm, nadużywanie narkotyków i palenia. Lenizdat. 1990.
  3. Stanislav Gursky. Uwaga rodzice: nałóg! (Przekład z języka polskiego). Profizdat. 1989
  4. Vladimir Kozlov, Nikolai Surovtsev. Leki – to jest jak łzy w deszczu. Przewodnik po ratować narkomana lub krótki kurs przetrwania. Moskwa, 1998
  5. Sidorov PN, Yuzefovich GY Droga na jednym końcu. Uzależnienie u młodzieży. Archangielsk. Publ AGMA. 1998
  6. V. A. Strelkov. Bariera biały śmierć. Moskwa, „doktryny”. 1989
  7. I. G. Urakov. Uzależnienie! Mity i rzeczywistość. Moskwa, „Medycyna”. 1990.
  8. L.S. Fridman NF Fleming DG Roberts S. E. Hayman. Narkomanii. Przetłumaczone z języka angielskiego.
  9. Aforyzmy. Według źródeł zagranicznych. Moskwa. "Postęp", 1985
  10. artykuły z gazet.