323 Shares 1451 views

Jarosław Muzeum-Reserve. Jarosław State Historical-Architectural and Art Museum-Reserve

To przyciąga wielu turystów dzisiaj Yaroslavl. Miejsca, których opis można znaleźć w każdej broszurze turystycznej są miłe dla oka gości i mieszkańców. Na jednym z nich porozmawiamy dzisiaj.

Podróżujący przeglądania obszary Jarosławia, po prostu nie można nie zauważyć, Katedra Przemienienia znajdujący się w samym sercu miasta.

I są czasami zaskoczony tym, że budynek nie należy do kościoła i muzeum. Jarosław Muzeum-Reserve – jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w mieście Jarosławiu. Ponadto jest ważnym miejscem turystycznym. Jest odwiedza rocznie około 600 tysięcy złotych. Man. Pełna nazwa tego muzeum, nawiasem mówiąc, nie jest łatwe: "Jarosław State Historical-Architectural and Art Museum-Reserve".

krótki opis

Ta strona kulturowe od 1959 roku znajduje się w samym sercu miasta, w budynku zajmowanym poprzednio przez Zbawiciela-Przemienienia klasztor, który został zniesiony w 1787 roku. Bogata historia rękopisów i ikon, naczyń kościelnych i szlachetnych tkanin, a także dzieła sztuki starożytnej posiadanych przez muzeum. Na jego terenie znajduje się budynek należący do początku 16 wieku i jest najstarszym zachowanym w kompleksie. To Katedra Przemienienia. W muzeum znajdują się także 6 kościołów, które są ważne zabytki sztuki i architektury 17 wieku.

muzeum historyczne

W roku 1865, 12 (25) stycznia, został otwarty przez Towarzystwo, stworzony dla naturalnego-historyczny badania województwa (pełna nazwa jego przyczyny nie będzie), pierwszego muzeum. Jej założycielem był Petrovskiy Andrey Stanislavovich, profesor historii naturalnej. Towarzystwo w 1901 roku przemianowany w historii naturalnej, a także duży zbiór entomologiczn powstał po tym. Muzeum Historii Naturalnej znajduje się w początku 20 wieku, jednym z największych muzeów w Rosji, położone w woj.

W 1895 roku stworzył Drevnehranilische. To był historyczny muzeum, którego zadaniem – ochrona i badanie dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu. Jego kolekcja składała się z 100 eksponatów w 1895 roku, aw 1914 roku wzrosła już do 12 tysięcy pozycji.

W 1924 roku, dwa muzea i razem tworzą Muzeum Regionalne Jarosław państwa. Były Drevlekhranilishche (Historyczne i Muzeum Archeologiczne), muzeum sztuki starożytnej (otwarty w grudniu 1919 roku, galeria sztuki), muzeum historii naturalnej i Biblioteka Naukowa zawarte w jego składzie. Zaczął się przedstawić w 1928 Gubernsky zarządzania muzeum.

W rezultacie doszło w 20. wieku, liczne transformacje, że obiekt kulturowy uzyskała status rezerwatu.

Klasztor Przemienienia

W wyjątkowym zespołem architektonicznym, który był poprzednio klasztoru, znajduje się duża wystawa muzeum interesujące dla nas. Jednym z najlepszych zabytków w naszym kraju jest Klasztor Spaso-Preobrazhensky, zbudowany w 1516 r.

Nakazał budowę Basil III, wielkiego księcia. Prace wykonywane gang Moskwa, prowadzony przez włoskiego mistrza. Był wśród tych, które zrekonstruowano w momencie Kreml. Panowania Ivana Groznogo malowidła należą do świątyni. Zostały one przeprowadzone w 1563 roku do 1564 roku. Jest to jeden z dwóch zachowanych zespołu monumentalnego malarstwa, odnosząc się do tego czasu, a tylko jeden z pełnego przypisania (wiemy nazwy daty artystów ekspozycja). Zbudowany w postaci mocnej ścianie w 16 wieku dolna część dzwonnicy daje pewne wyobrażenie na temat tego typu struktur związanych z architektury starożytnej Rusi. Zakończone na początku 19 wieku, górna część posiada platformę widokową, jedyny w swoim rodzaju w Jarosławiu. To pozwala zobaczyć wszystkie chronionej części miasta, które zostało zawarte w liście UNESCO obiektów o światowym znaczeniu kulturowym.

Refektarz i innych zabytków rezerwatu

Odnosząca się do 1516 Refektarz został zbudowany na wzór znajduje się w Moskwie Kremlin Palace of aspektach. Zabytki 16 wieku, takich jak Brama Świętego, zespół twierdzy Tower (przede wszystkim), główne wejście do klasztoru, część fortyfikacji zespołu. Przez 17 wieku dotyczy wieżę Uglichskaya, co ma większy łuk podróż na dolnej części (służył podróżować z Uglich na Yaroslavskyy Posad) i wieży Bogoroditskaya z dużym skarbca, w którym, być może w średniowieczu rozpoczął przejście podziemne.

5 uderzające zabytki 17 wieku, jest dumny z Jarosławia, są częścią tej rezerwy. Opisują one różne etapy w rozwoju Jarosław murale szkolne i świątyni architektury. Są to kościół jako Nikola Nadeina odnoszącej się do 1622 (malowidła zostały przeprowadzone w 1640 roku), Narodzenia, zbudowany w 1644 roku (w 1682 roku zostały wykonane murale), Eliasz Prorok (rok budowy – 1650 Th), Ioanna Predtechi, na zdjęciu przedstawiono poniżej (rok budowy – 1687 TH, malowidła wykonane w 1696 i 1700, odpowiednio) i Epiphany (malowidła należą do 1693, jak również do samego budynku).

Porozmawiajmy o stałych kolekcjach, które oferuje turystom Yaroslavl Muzeum rezerwy.

sprawiedliwy

Po wizycie w tej wystawie będzie można zobaczyć, co sprawiedliwe było wiele lat temu, a stanie się bezpośrednim uczestnikiem tej ekscytującej akcji. Można pójść jako kupujący, sprzedający, BARKERS, jak również innych uczestników targów. będą niektóre z pozycji w ręce. Geary i Bezmiany doll „pielęgniarka” i „malowane posag”, środki wina i korenushki, a także wiele innych rarytasów można zobaczyć na tej wystawie.

Prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek słyszał o lub odwiedził targi na nim (a dziś są prawdziwe). Co ciekawe, i co myśli i emocje wywołane przez słowo „fair” dla ciebie? Oczywiście, jest to krzyk, hałas i śmiech. „Krzyk”, nawiasem mówiąc – pojęcie profesjonalnym. Więc kupcy i sokolnicy nazywa mów, z którymi oni sprzedawali towary. Czy wiesz, kiedy ludzie po raz pierwszy zaczęli kupować i sprzedawać, i jakie produkty wystawiane były w tych czasach starożytnych sprzedać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odwiedzając tę wystawę, która wprowadzi Cię bliżej tradycji rosyjskich miastach, takich jak Jarosławiu. Sugerują, że będzie interesujący zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

„Księstwo, powiat, województwo”

Jest to kolejna wystawa zauważyć, że wprowadza odwiedzających do kulturowej, gospodarczej i politycznej historii regionu w okresie od 16 do 19 wieku. Trzy pokoje są przedstawiane kamieni milowych w historii odnoszących się do tego okresu. Dowiesz się, jak patrzeć na czasie różne obszary Jarosławiu, niż odnotowano w regionie Jarosław czasie panowania Ivana Groznogo, czas wynikający z kłopotów i „złoty wiek” miasta (17 minut), w oparciu o prowincji, a także o który został pierwszym gubernatorem.

Wystawa prezentuje oryginalne drukowanych i rękopiśmiennych ksiąg 17-19 wieków, uzbrojonych żołnierzy zagranicznych i rosyjskich, wszystkie-rosyjskie ikony świętych i książąt Jarosławiu, próbki kowali i złotników sztuki Jewellers i przedmiotów gospodarstwa domowego, które wykorzystywane mieszkańców starożytnego miasta jako Jarosławiu. Recenzje zwiedzanie wystawy wyłącznie pozytywne – jest coś do zobaczenia.

Odwiedzający inne niż wymienione powyżej, patrz skalach monet, które zostały wybite w mieście w czasie ich pobytu w tym milicja Minina i Pozharsky (czyli w 1612), po 4 miesiące Jarosław stał się tymczasową stolicą całego kraju; unikalny szwedzki monety określenie płyta 8 talarów których waga 16 kg (dotyczy 1659 rok); jak wielki trener, który wydał francuskich mistrzów 18. wieku. Ten wózek niegdyś Melgunov Aleksiej Pietrowicz, pierwszy gubernator generalny Jarosławiu.

Herby, planów, map jarosławskim, akwarel, obrazów, grafik architektonicznych i innych eksponatów obrazowo ilustrują społecznej, kulturowej i politycznej historii prowincji aż do 19 wieku.

"Lay"

Okazji otwarcia tego unikalnego zabytku należy Musin-Puszkin. Jednak historia jego odkrycia pozostaje tajemnicą do dziś. Pierwsza edycja „Słowo” pojawił się jesienią 1800 roku, a 12 lat później, rękopis, który był utrzymywany w wyjaśnić, w domu Musina-Puszkina, spalony w pożarze, który pochłonął kapitału w czasie odwrotu Napoleona.

„Słowo” w Jarosławiu powrócił po raz drugi. W muzeum na wolnym powietrzu w 1985 roku wystawa została otwarta, jedynym w swoim rodzaju w Rosji. Manor Ilovna – miejsce, gdzie fundamenty zbiórki Musina-Puszkina. Dzisiaj tylko odwiedzicie Yaroslavl Muzeum rezerwy można zobaczyć meble, dzieła sztuki, książki, i wyobrazić sobie, co było tę nieruchomość w tych dniach. Dokumenty, listy, pamiątki, a także pierwsze wydanie, co jest rzadkością, dać każdemu możliwość odczuwania poczucia historii odkrycia manuskryptu, jej tragicznego losu, nowy urodzenia, i, oczywiście, nieśmiertelność.

„Ikony Jarosławiu tych 16-18 wieków”

Jest to kolejna interesująca wystawa stała. Wystawa ikon to prawdziwa encyklopedia rosyjskiej sztuce 16-18 wieków. Uroczyste i monumentalne ikony, takie jak Tier Deesis „Przemienienia”, Theotokos, stworzony byli mistrzami Jarosław i Moskwie. Zostały one wykonane w 2. połowie 16 wieku. W 17 wieku, jak może pamiętacie, to „Złoty Wiek” z Jarosławia. W tym czasie doszło do wielu ikon -. Ioanna Zlatousta, Prorok Eliasz, Ioanna Predtechi i inni Modern Times Art prezentuje wizerunek Jana Wojownik, Męczennika Jerzego Arhangela Mihaila. Łączą one w sobie wpływy stylu barokowym z tradycji malarstwa ikonowego Jarosław. Wszystko to można zobaczyć odwiedzając Yaroslavl Muzeum rezerwy.

Inne stała ekspozycja

Inne stałych eksponatów na wystawę zatytułowaną „Hexapoda panami naszej planety”, opowiadający o ważki, motyle, chrząszcze, pasikoniki, pszczół i innych przedstawicieli świata owadów. „Skarby Jarosławiu” – jest najważniejszą częścią zbiorów muzeum. Wystawa prezentuje produkty mistrzów średniowiecznej Nowogrodzie, Moskwie, Jarosławiu, a także jubilerów naszych czasów. widać skarby zakrystie kościołów i klasztorów jarosławskim, składek bogatych kupców, lokalnych arystokratów i królów. Ostatnia wystawa stała – „Przyroda regionu Jarosław”. Dział natury przedstawione w tym skansenie, założona w 1865 roku. Dzięki umiejętności Kuznetsova, przyrodnik, preparowania, muzeum kurator, rzeźbiarz i malarz, wystawa zyskała nowoczesny wygląd. Department of Nature w 1976 roku, otrzymał jego imię. Ekspozycja ta reprezentuje maksymalnie w pełnia fauny całego regionu Jarosław. Znajdziesz tu zarówno zwierzęta, które żyły w czasach starożytnych i nowoczesnych fauny. Od wiosny 1992 roku muzeum przeniesiono Niedźwiedzia Masza (niedźwiedź jest znany jako symbol Jarosławiu). Poniżej znajduje się flaga Jarosław region.

oddziałów muzealnych

To muzeum ma 3 oddziały: Memorial House Museum Sobinova muzeum "Kosmos" i Muzeum Wojskowego Glory. Powiedzmy kilka słów o „przestrzeń”, znajduje się w miejscowości Nikulskoe.

„Przestrzeń” Muzeum

Jest on poświęcony Walentina Tierieszkowa. Muzeum zostało otwarte w 1975 i składa się z dwóch obiektów, które są połączone w jeden kompleks. Memoriał część – chałupa chłop, który został przywrócony przez opisów najbardziej Tiereszkowa i jej krewnych. Znajduje się w miejscowości o nazwie Znacznie Maslennikovo się 1,5 km od Nikulskoe, dom jej rodziców nie został zachowany, więc został zbudowany dom na wzór matki chaty Tereshkova ojca, gdzie rodzina mieszkała w czasie wojny. Ekspozycja mieści się w nowoczesnym budynku, celem budowy. Opowiada historię Walentina Tierieszkowa i innych mieszkańców regionu Jarosław, co przyczyniło się do rozwoju astronautyki.