852 Shares 926 views

Przygotowujemy cukier kalifornijski i inne odmiany pysznych bułek

Rolki stają się coraz popularniejsze każdego roku, co nie jest zaskakujące, ponieważ są niskokaloryczne, mają niezwykły smak i są szybko przygotowane. W tym artykule opisano tajniki gotowania najczęściej używanych bułek.

Roll California

Na macie bambusowej, którą można kupić w dowolnym departamencie kuchni japońskiej, film żywnościowy jest rozsypany. Na folii spożywczej trzeba umieścić pół arkusza nori wodorostów. Dolna krawędź arkusza nori powinna znajdować się na samej krawędzi maty bambusowej.

Na arkuszu nori, wcześniej przygotowany ryż jest jednolicie rozkładany. Zwróć uwagę, że boki ryżu powinny być w takiej samej ilości, jak w środku. W dolnej krawędzi arkusza nori należy pozostawić pasek o szerokości 1 cm, pozbawiony ryżu. Ryż ostrożnie, aby go dobrze przykleić.

Na wierzchu ryżu jest przykryta pozostała górna połowa maty bambusowej. Odwróć maty bambusowe na drugą stronę, teraz ryż powinien być na spodzie. Rozwijamy maty. Teraz przedtem należy umieścić arkusz nori, pod którym jest fig. Na środku liści jest awokado, wcześniej cięte na długie paski o małej szerokości. Następnie na prawie gotowym kalifornijskim rozłożyli duże krewetki, na szczycie awokado, a następnie krewetki lekko smarowane japońskim majonezem. Niewielki dodatek: zarówno awokado, jak i krewetki są rozmieszczone na całej szerokości rolki (potrzeba około 2 krewetek i 2 plastry awokado).

Weź matę końcami arkusza nori na dolnej krawędzi i zacznij delikatnie walcować rolkę Kalifornii, lekko naciskając ją. Na macie bambusowej rozprowadzaj jaja kawioru równomiernie. Roll california ponownie zapakowane w maty, tak że kawiar jest wypełniona.

Ostrożnie wyciąć powstałą "kiełbasę" na równe części nożem nasączonym zimną wodą z niewielką ilością ocet jabłkowy. Teraz rolka w Kalifornii jest w pełni gotowa.

Rolka z kurczaka. Przepis na gotowanie

Weź filet z piersi kurczaka (1/2 kawałków), zniechęcaj. Pokroić w małe kawałki (pocięte wzdłuż piersi). Następnie filet jest odłamany i podsmażony do smaku. Jedno jajko jest pobite i przygotowywane są okruchy chleba. Filet zanurza się w pobitym jajku. Następnie jest zanurzony w bułce tartej. Mięso smażone jest na patelni z dodatkiem oleju roślinnego.

Pobij jeszcze 2 jajka. Sól i pieprz do smaku, a następnie dodać 4 stoły. Łyżki śmietanki i 3 stół. Łyżeczki semolasy. Omlet jest smażony na małym ogniu. Kiedy jest gotowe, omlet jest cięty na długie paski.

Jedno średnie pomidory i 3 solone ogórki pokroić w kubki. 1 bukiet sałatek należy umyć, a następnie dobrze schnąć. Ser zostaje przetarł na drobnym tarkę. Całkowity tartego sera wymaga około 10 łyżeczek.

W oddzielnym naczyniu miesza się 200 g ketchupu i 150 g majonezu. W głębokim naczyniu lavash jest rozłożony (wszystko będzie kosztować 5 sztuk), rozmazany musztardą. Na niej stopniowo umieszcza się arkusze sałaty, plastry ogórków, pomidorów, mięsa, gotowego omletu. Z dodatkiem tartego sera i 3-4 łyżek sosu z majonezu i ketchupu. Kurczak z kurczaka starannie zgina.

Wulkan Roll

Przede wszystkim gotuje się 100 g ryżu na rolki. Liść nori glonów jest cięty na dwie równe połowy i umieszcza się na macie bambusowej. Na liściach nori, układa się ryż, na środku ryżu umieszcza się kawałek solonego łososia. Wszystko jest zwinięte w rolkę, a następnie pocięte na 6 równych części. Łosoś jest pokroić w małe kawałki, które są wkładane na każdą rolkę wulkanu.

Następnie przygotowywany jest pikantny sos. 2 stół. Łyżeczki majonezu oliwnego zmieszane z 2 łyżeczkami sosu sojowego, smak dodaje się czerwonym pieprzem. W sosie połóż pół łyżeczki latającej ryby. Następnie bułki podlewane są pikantnym sosem i kawiorem.