777 Shares 1417 views

Leczenie propolis na alkohol w domu. Recenzje leczenia nalewki z propolisu na alkohol

produkty pszczele ludzie używają długo leczyć różne choroby. Wynika to z wielu właściwości leczniczych miodu i jego pochodnych. Jednak wiele z nich są tracone podczas obróbki cieplnej produktu. Ale to nie stosuje propolis – jedyny produkt pszczeli, który jest w stanie zachować wszystkie cenne składniki zdrowia bez zmian pod wpływem temperatury (w tym wrzenia). Wynika to z głównej funkcji propolisu w ulu. Nie służy ona do ochrony, a tym samym muszą wytrzymać wszelkie mechaniczne, chemiczne i termiczne.

Kompozycja propolisu

Ten produkt jest mieszaniną żywiczną. Zbierz je tylko pszczoły pracownika, a jedynie nerki topoli, brzozy i osiki. Po zebraniu mieszaninę wzbogaconą pszczoły enzymy i spowodowało użyteczne właściwości propolis.

Naukowcy badali dokładnie skład produktów pszczelich i twierdzi, że zawiera więcej niż 50 różnych elementów medycznych, które są podzielone na grupy:

 • żywice roślinne (maksymalnie od 35% do 60% propolisu);
 • wosk (średnia zawartość wynosi 25%);
 • balsamy (różne materiały, z 5% do 25%).

Główne propolis są związki fenolowe. Różnego rodzaju kwasu, to biologicznie czynne. Strukturę produktu pszczelego obejmują:

 • kwas ferulowy (roślin przeciwutleniacz, który jest często stosowany w kosmetyce, jak radzi sobie z oznakami starzenia);
 • kwasu benzoesowego (stosowany w przemyśle spożywczym jako środek konserwujący);
 • kawa (ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze) i innych kwasów.

Ponadto, kompozycja propolis są substancje nieorganiczne i organiczne, takie jak wapń, fosfor, żelazo, cynk, selen, witaminy A, E i grupy B, aminokwasy, bez których ludzkie ciało nie może w pełni funkcji. Na przykład, w leczeniu stawów propolis alkoholu lub innych chorób.

Przeciwbakteryjne właściwości produktu ze względu na obecność lotnych olejów i flawonoidy.

Lecznicze właściwości propolisu

Skład i ze względu na zdolność produktów pszczelich mieć terapeutyczny wpływ na organizm ludzki. Często nazywany jest naturalnym antybiotykiem propolis, jak od dawna wiadomo na jego zdolność do odeprzeć wirusy i bakterie. radzi sobie również z grzyba, ponieważ taka substancja znajduje się w jego pinocembrin (naturalną barierę) kompozycji.

Oprócz Alternatywna, propolis są szeroko stosowane w kosmetyce, jak produkt łączy doskonałą zdolność do leczenia chorób skóry (na przykład, jest skuteczny w leczeniu grzybiczych alkoholu propolis) i jednocześnie posiada środek konserwujący i właściwości Balsamowanie.

Propolis jest używany w medycynie alternatywnej do leczenia ran o różnej ciężkości, skutki odmrożenia, choroby skóry, stawów i kości.

Jest on powszechnie stosowany propolis alkoholu (stosować w leczeniu stawów jest również dostępna):

 • rozwiązać problemy dentystyczne;
 • przywraca uszkodzonych błon śluzowych;
 • Eliminuje zapalenie narządów słuchu i wzroku;
 • eliminuje i ropiejące czyraki;
 • usuwa grzyba;
 • uwalniany z chorobami wewnętrznymi, i dotyczy to wrodzone;
 • przywraca krążenie krwi;
 • sprostać przeziębień;
 • Normalizuje jelit;
 • decyduje wydzielania wewnętrznego problemy.

Ponadto, propolis jest silnym przeciwutleniaczem, który może walczyć komórki rakowe, a jest to spowodowane przez działanie propolisu nalewki od alkoholu.

Cechy aplikacji i przygotowania

Najczęściej, propolis stosowany jest jako nalewki alkoholowej. W szczególności, jest to efektywne dla przeziębienia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby oczu. Cechą nalewki alkoholu jest wzmocnienie wszystkich właściwości terapeutyczne propolisu w kilka razy, w porównaniu z naturalnym produktem, lub inne metody przygotowania do użycia. Zabarwienie środków zarówno wewnętrznie, jak płyny, źródła (na przykład, leczenia hemoroidów propolisu alkoholu zachodzi poprzez otrzymanie płytek do tego środka).

Go kupić w każdej aptece, ale można przygotować samemu, a w wielu przypadkach, to będzie dużo bardziej skuteczne, ponieważ można kontrolować cały proces produkcyjny, a także używać tylko wysokiej jakości produkt.

Nalewka z propolisu od alkoholu odbywa się w kilku etapach.

Przygotowanie składników

W celu przygotowania nalewki alkohol musi wynosić 300 g alkoholu tarcie i 80 g propolis. Oprócz bezpośredniego składniki muszą ciemnej butelce szklanej. Ponadto alkohol tarcie może bezpiecznie zastąpić zwykłe sklepy z wódką, ale w tym przypadku ilość płynu powinna być zwiększona do 0,5 litra, a jako produkt musisz być pewien.

Kup Propolis może wynosić od pszczelarzy, a także na targach, gdzie jest miód na sprzedaż. Ale musimy mieć pewność, że zakupiony materiał żadne zanieczyszczenia lub leczenie propolis na alkohol w domu będzie nieskuteczna. Dlatego lepiej jest kupić towar od sprawdzonych producentów.

Po zakupie propolisu jej wytwarzanie odbywa się w kilku etapach:

 1. Jeśli sprzedający nie wiem, a ty nie masz zaufania do pełnej czystości produktu, może być nieco jasne. Surowy propolis jest podobny do gliny brązu. W celu oczyszczenia konieczne jest przez pewien czas, aby umieścić w lodówce (poniżej trzech godzin).
 2. Po ochłodzeniu do mielenia. Może to być wykorzystywane do pływaka.
 3. Propolis a następnie wlać zimną wodę (nie jest to warunek). Po tym, że sam produkt opadają do dołu i zanieczyszczenia unoszą się do góry. Odstawić w tym stanie przez około pięć minut. Usuwanie wody suche i propolis. Ten krok może być wykonywane i sprawdzane pod kątem produktu.

Jeśli chodzi o alkohol, to najlepiej wziąć wino, twierdzy, która wynosi około 70 stopni. Mogą być stosowane i medyczne (jego wytrzymałość osiągnie 96 stopni), ale w tym przypadku większa ilość wosku rozpuszczenia.

Mieszanie składników

Po przygotowaniu wszystkich składników niezbędnych do wypełnienia alkoholu propolis (a zatem konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wymagany stężeniach). następujące stosunki: 1 część propolisu i 2 części alkoholu. Jeśli chcesz uzyskać nalewkę większej koncentracji, ilość alkoholu powinna zostać zmniejszona. Powinno to być zrobione w butelce z ciemnego szkła.

Mieszaninę podkreślając

Otrzymaną mieszaninę wytrząsa się dobrze, szczelnie zamknięta i umieścić butelkę w ciemnym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej przez 14 dni. Podczas infuzji nie należy zapominać o okresowej potrząsając butelką. Zaleca się, aby to zrobić codziennie.

narzędzia filtrujące

Po będą wymagane dwa tygodnie, po infuzji powinno być filtrowane. Może to być wykorzystywane do ściereczką lub gazą. Po odsączeniu, wlew potrzebne do butelki z ciemnego szkła. Teraz alkohol nalewka może być bezpiecznie stosowany zgodnie z jej przeznaczeniem.

Trzymał ludowym na bazie propolisu domowej kuchni można do trzech lat, skuteczność nie jest zmniejszona. Jednak, aby upewnić się, że leczenie propolis na alkohol, aby były skuteczne, zaleca się przygotować każdego roku nowy obiekt.

Warunki korzystania stosowane w leczeniu choroby wrzodowej

Leczenie propolis żołądka alkoholu odbywa się na dwa sposoby:

 1. 15 krople, nalewki rozcieńczonego na pół filiżanki gorącej wody. Otrzymany płyn do picia przez 10 minut przed posiłkiem trzy razy dziennie. Zamiast wody można wziąć mleko, wtedy ilość płynu podwoić. Leczenie nalewki żołądka propolisu na alkohol powinien trwać co najmniej 12 dni.
 2. W tym przypadku, nalewka jest mieszany z masłem 1:10. Bezpośrednio przed rozpoczęciem procesu mieszania, to jest konieczne do podgrzewania oleju. Gotowy obiekt będzie mieć konsystencję płynną, więc trzeba wziąć 10 kropli trzy razy dziennie przed posiłkami. wrzód żołądka leczenie propolis na alkohol trwa 20 dni.

Warto pamiętać, że w okresie ostrej choroby wrzodowej, a także korzystania z tradycyjnych leków, stosowanie nalewki z propolisu od alkoholu powinny być skoordynowane z lekarza prowadzącego.

Stosowanie naparów do błony śluzowej żołądka

Leczenie błony śluzowej żołądka propolisu w alkoholu prowadzi się za pomocą 10% alkoholu, nalewki (100 ml propolisu 10 g). Weź nalewki wewnątrz. Pojedyncza dawka 40 kropelek, które powinny rozpuszczać się w szkle lub mrożoną herbatę i mleko. Ilość ta dzieli się na trzy porcje. Pij jedną godzinę przed posiłkiem. Czas trwania leczenia wynosi około dwóch tygodni.

Leczenie propolis żołądka w alkoholu w połączeniu z miodem ma wysoką wydajność. Jest to sygnalizowane przez wiele opinii i naukowców.

Leczenie przeziębienia alkoholu propolis

Alkohol Nalewka z propolisu, aby poradzić sobie z bólem gardła i kaszlem.

W pierwszym przypadku trzeba 20% nalewki propolis. 40 kropli oznacza się rozpuszczać w pół szklanki ciepłej wody. Pić płyn nie jest konieczne, jest ona wykorzystywana do spłukiwania. W ciągu dnia, trzeba powtórzyć procedurę 3-5 razy. Leczenie kontynuowano przez dwa tygodnie.

Alkohol nalewki w tej formie może być stosowany w leczeniu dzieci.

Leczenie propolis nalewki kaszel dla alkoholu wiąże się z wykorzystaniem środków stężeniu 30% na otarcia klatki piersiowej. Po Klatka piersiowa jest całkowicie pokryta ze środków niezbędnych do zbierać ciepły szalik i uciec koc. Lepiej to zrobić przed snem.

Ponadto, narzędzie to może być wykonywane i płukania nosa. Jest to doskonała profilaktyka zapalenia zatok. Rozcieńczyć nalewki w małej ilości wody i płukania nosa i gardła, dwa razy na dobę.

Leczenie otitis propolisu alkoholu polega na otrzymanie pieniędzy trzy razy dziennie w czystej postaci. Trzeba kopać do ucha nie więcej niż dwie krople lub nałożyć kompresy bawełniane.

choroby układu oddechowego szybko leczyć poprzez inhalację. Nie ma potrzeby, aby uruchomić zimny. Natychmiast przeprowadzenia zabiegów dwa razy dziennie, aż do całkowitego wyeliminowania objawów.

Przywrócenie układu sercowo-naczyniowego

Znacznie łatwiej dystonia wegetatywna-naczyniowym, nalewki alkoholowej propolisu. Aby to zrobić, musi być rozpuszczony w mleku (20-30 kropli nalewki 20% w szklance mleka) i pić przed posiłkami przez trzy tygodnie. Przebieg leczenia zaleca się powtarzać co 3-4 miesięcy na profilaktykę.

Nadciśnienie jest leczony przez podawanie alkoholanu w środku, przy czym dawka środka zależy tylko od stopnia ciężkości choroby. Łagodne w około 15 kropli ciężkie – do 55. Rozcieńczyć nalewki powinien wodą lub mlekiem. Pić dwa razy dziennie przez trzy tygodnie.

Ta metoda jest stosowanie nalewki mogą być wykorzystane do zapobiegania co dwa tygodnie.

Leczenie cukrzycy

Od dawna wiadomo, że choroba ta jest obarczona większą liczbą powikłań. można ich uniknąć poprzez regularne podejmowanie alkoholu nalewki z propolisu. Tryb dawkowania jest następujący: 30% roztwór trwać do sześciu razy dziennie przez 1 ul. l. Zabieg ten powinien trwać co najmniej miesiąc, aby uzyskać wynik pozytywny.

można sztucznie zwiększyć skuteczność tej metody leczenia oraz specjalne antidabeticheskih funduszy saharoponizhayuschih, ale powinny one być wyznaczony tylko lekarz na podstawie badań.

Decyzja z problemami wzroku

Nie tylko jagody i marchew może rozwiązać problem utraty ostrości. Nalewka z propolisu na alkohol również radzi sobie z tym zadaniem, jednak użyć narzędzia do bardzo uważać, aby nie zranić.

Wlew należy stężenie 10%. Rozcieńczania powinna być gotowane w wodzie w stosunku 1: 6. Otrzymany roztwór wkrapla się bezpośrednio do oka trzy razy na dobę przez 2 krople.

Można użyć tego narzędzia, aby usunąć zaczerwienienie oczu z długotrwałym stresem, obfitym łzawieniem i poprawić widzenie.

Poprawa kondycji włosów

Za pomocą tego narzędzia do rozwiązywania problemów kosmetycznych, szczególnie do pielęgnacji włosów i zapobiega ich utracie. Aby rozwiązać ten problem, należy użyć 30% roztworu propolisu. należy wcierać w skórę głowy. Czas trwania leczenia wynosi nie mniej niż dwa tygodnie, po których trzeba zrobić przerwę na 5 dni i powtórzyć procedurę.

Wykorzystanie narzędzia może być w postaci maski. Aby to zrobić, 1 żółtko, 1 łyżka. l. Sok z cebuli, 1 łyżka. l. miodu i 1 łyżki. l. Propolis nalewki alkoholem (stężenie 30%) miesza się i nakłada się na włosy na całej długości. Następnie głowica pokryta folią polietylenową i ręczniki. W tej postaci się około godziny, następnie przemyć maskę.

Pozytywny efekt będzie tylko wtedy, gdy procedura przeprowadzane regularnie co drugi dzień przez kilka miesięcy.

Przeciwwskazania do stosowania propolisu

Pomimo wysokiej skuteczności w leczeniu różnego rodzaju chorób i rozwiązywania problemów kosmetycznych używać propolis, szczególnie jego nalewka alkoholikiem, nie zawsze jest to możliwe. Przeciwwskazania to:

 • w czasie ciąży i laktacji;
 • jest uczulenie na inne produkty pszczele.

W przedawkowania objawy tego narzędzia mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca, ciśnienie krwi zmienia się gwałtownie, senność, lub odwrotnie, niezdrowy przypływ sił. Po pojawieniu się tych objawów należy natychmiast zaprzestać przyjmowania naparów. Ponadto tylko w czasie odbioru oznacza, że może on zostać wykryty nietolerancji propolis, objawiające się wysypki, kaszel, wyciek z nosa, swędzenie i obrzęk.

Recenzje alkoholowej nalewki z propolisu

Warto pamiętać, że większość opinii o produkcie może być tylko pozytywne. Ponieważ natura ludzka jest taka, że nie możemy przyznać, drugi to, że mamy coś nie wyszło. Odnosi się to także do stosowania metod alternatywnych. Jednak przy wyborze do leczenia powinien uwzględniać indywidualne cechy organizmu. Nawet opatentowane leki nie może pomóc wszystkim jednakowo.

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć leczenie nalewki z propolisu na alkohol, opinie mówią, że agent ma stymulujący wpływ na układ immunologiczny, co powoduje, że nie jest uzdrowienie.

Skuteczność środka znacznie wzrasta, podczas gdy z innymi lekami medycznych. Potwierdza to bardzo niewielką liczbę negatywnych opinii na temat nalewki alkoholowej propolisu, z których większość nie są związane z brakiem pozytywnego efektu terapeutycznego, ale raczej z indywidualnych nietolerancji. Dlatego po decyzji poddania się kuracji konieczne jest przeprowadzenie badania na alergie.