252 Shares 7166 views

Jak gotować dżem z gruszek

Zbierające owoce, warzywa i owoce na zimę może być na wiele sposobów, na przykład w formie jam, dżem, sok. W tym artykule dowiesz się jak zrobić dżem z gruszek. Można zapytać: „Jak to jest różne od dżemu?” oraz fakt, że gdy obrabiany przy użyciu konwencjonalnego cukru i dżem – cukier żelujący i ewentualnie dodatkowo dodanego żelatyny. Dżem z gruszek gotować dość prosta. Sam proces gotowania nie zajmuje dużo czasu. Zaczynajmy.

Dżem z gruszek: przepis

Kluczowe składniki:

 • dojrzałe gruszki (1 kg);
 • woda;
 • cynamon;
 • cukier żelujący;
 • ząbki;
 • gałka muszkatołowa.

Technologia przygotowania

Umyj gruszki, suche i cięte ogony, usunąć nasiona. Następnie pokroić na małe kawałki. Weź głęboki miskę. Umieścić kawałki gruszki, dodać goździki i pokrycie cukier żelujący. Przez dwanaście godzin, aby zostawić sok wyróżniał. Po upłynięciu czasu, wziąć patelnię, przerzucić ciężar i dodać wody, cynamon, gałka muszkatołowa. Gotować wszystko na średnim ogniu przez około jedną godzinę, aż cukier rozpuści się całkowicie. Pan umieścić w chłodnym miejscu, a proces gotowania jest zatrzymany. Będziemy kontynuować następnego dnia. Załóżmy, gotować jeszcze przez 20 minut, potem wyleje zacięcie do wysterylizowanych słoików i suche. Zamknięcie pokrywy, włącz go do góry dnem i pozostawić do ostygnięcia. Kto nie lubi cynamon i jego smak, zacięcie można przygotować bez niego.

Dżem z gruszek i jabłek: przepis

Kluczowe składniki:

 • dojrzałe gruszki (1 kg);
 • Woda (1 filiżanka);
 • jabłka (1 kg);
 • cukier żelujący (1 kg).

Technologia przygotowania

Moi jabłka, pokroić w plasterki. Gotowanie puree. W rondlu umieścić pokrojone jabłka, wypełnić z cukrem i ustawić na talerzu (obowiązkowym na małym ogniu). Jabłka po 10 minutach powinno dać sok. Wyzdrowieć w drodze siłę ognia wzrasta do maksimum i doprowadzić do wrzenia. Ponownie ustawić przy minimalnej mocy i gotować jeszcze przez 20 minut. Mieszaninę lekkiego oziębienia i przeciera przez sito lub specjalnego urządzenia. Następnie umyć i pokroić gruszki mają rdzeń z nasion, ogonami i zepsutych miejscach. Nóż pokroić na kawałki, umieścić w rondlu i dodać cukier żelujący wysoki. Dokładnie wymieszać. Przykryć pokrywką i pozostawić na noc, tak jak w poprzednim przepisie. Następnego dnia, mieszamy gruszki z sosem jabłkowym i postawić na małym ogniu. Aby zmniejszyć go do wrzenia. Następnie gotować przez kolejne 4 minuty, podczas gdy stale mieszając. Gdy dżem jest gotowy, uchylenie mu ostygnąć kawałek. Sterylizacji słoików i wylano masy. Obcisłe pokrywę. Umieścić dołu ku górze.

Dżem z gruszek z cytryny: przepis

Kluczowe składniki:

 • Soczyste gruszki (500 g);
 • 1 cytryny;
 • cukru galarety;
 • wody.

Technologia przygotowania

Moja cytryna. Następnie zagotować wodę w garnku, włożyć cytrynę, dać go na wolnym ogniu przez około 30 sekund. Następnie bierzemy z gorącą wodą i wylał zimną wodą. Proces ten powtarza się kilkakrotnie. Pocięte na kawałki. Gruszki również my, wyciąć środek, obrane i pokrojone na kawałki. Posiekane owoce umieścić w rondlu. Wypełnić z cukrem, wymieszać i pozostawić na dwanaście godzin. Gdy nadejdzie czas, przesunięcie owoce w szerokiej patelni i umieścić go na kuchence. Po wrzenia, zmniejszyć ogień do minimum i gotować przez około 40 minut. Nie zapomnij stale wymieszać i zdjąć pianę utworzoną. Kolejny daje owocowych Masa z Zagotować 5 minut. Usuń zacięcie i dać cool. Przesuwamy do czystych słoików, przykryć pokrywką. Gotowość dżemu owocowego to sprawdzić: kapać to trochę na talerzu, jeśli nie rozprzestrzenia, jest gotowy.

Dżem z gruszek z jabłkami i cytryną kochany przez wszystkich, niezależnie od wieku. Więc to jest zbierana i najbardziej przyjemny herbata dla Ciebie i Twoich bliskich!