399 Shares 5439 views

Czy muszę przykleić tapety zagruntowane ściany: Wytwarzanie, przetwarzanie i rodzajów materiału

Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć podczas usług naprawczych specjalistów, nie dokładnie masz pytanie dotyczące tego, czy trzeba przykleić tapety zagruntować ściany. Aw przypadku braku kompozycji w zakresie zakupionych materiałów, będą one na pewno wyśle cię do niego w sklepie. Ponadto grunt dosłownie zalać rzekę w ramach przygotowań do tapetowania ścian.

Ale Majsterkowicz, yourself Remodelers, często pominąć tę procedurę, biorąc pod uwagę to niepotrzebne. I należy zauważyć, że to daremne. Dlaczego? Spróbujmy zrozumieć. Tak, to czy trzeba zagruntować ściany tapety wklejania? A jeśli tak, to dlaczego, co i jak to zrobić?

Kilka słów o procesie wklejania

Tapety zawsze były i nadal pozostaje popularnym materiałem do zdobienia powierzchni ścian. Dostępne dzisiaj ich ogromna liczba różnych gatunków różnią się wartością, a tekstury i materiały, z których są one wykonane. Ale jedno ich łączy: ściana jest konieczne dla nich odpowiednio przygotować. A ci są głęboko myli aptekach, którzy uważają, że grubsze tapety, tym mniej czasu należy do wstępnej obróbki ścian. Konieczne jest, aby pamiętać, że jeśli nie chce efektem swej pracy spowodowana tylko łzy, nie starają się zaoszczędzić pieniądze. Idealnie, ściany należy najpierw wyrównać tynkiem, szpachlówki i wtedy. Lub co najmniej do realizacji co najmniej drugą procedurę. Tylko wtedy możemy liczyć na to, że tapeta jest nie tylko leżeć na ścianie jest piękny, ale też trwać długo i nie zacznie się rozpadać w szwach i rogach niemal co drugi dzień po renowacji.

I to nie musi się zastanawiać, czy przed zamontowaniem swoje potrzeby zagruntować ściany, biorąc pod uwagę tej procedury nie jest warta uwagi i starają się przyspieszyć ten proces. Primer mieszanka powinna być zawsze pod ręką, i powinien być używany i tynkarskie i shpaklevanii, a bezpośrednio przed najbardziej wklejania. Dlaczego? Pozwólcie mi wyjaśnić. Jednak do złota rączka łatwiej zrozumieć, dlaczego zagruntować ściany przed wklejeniem tapetę, trzeba rozważyć, co stanowi bezpośrednio kompozycję.

właściwości podkład

Primer nazywa specjalną mieszankę zawierającą substancje, które wytwarzają na powierzchni oryginalnym filmie. Z tego podstawowego fundamentu pochłania mniej niż tapet i staje się bardziej wytrzymałe. Ponadto, traktowano ściany gleby posiada wysokie właściwości adhezyjne, powodując materiałów osadzonych na lepiej przylegać do powierzchni i dłużej. W zasadzie prawie cały mieszanina zawiera w swoim składzie a specjalne substancje bakteriobójcze, które z jednej strony nie pozwala na opracowanie formy, a po drugie, zabicia wszystkich zwierząt lubi rozliczenia pod tym samym tapety.

W rezultacie, …

Jeśli nie tracić czasu i zdziwienie na pytanie, czy przed zamontowaniem swoje potrzeby zagruntować ściany, po tynkowaniu i przeprowadzić tę procedurę, można słusznie oczekiwać, że:

  • Twoja ściana stała się silniejsza, a teraz po prostu nie będzie kruszyć.
  • Ci poradził sobie z kurzem istniejące na ścianie, i nie będzie kolidować z przyczepnością do powierzchni tapety.
  • W momencie wklejania ściany jest dobry „chwyt” klej zamiast absorbować go z dużą prędkością. Oznacza to, że tapeta będzie dobrze przylegać i długo.
  • Zgodnie z nimi nie pojawi się grzyb i nie zavedutsya błędów, robaków i innych zwierząt.
  • Sama procedura odbędzie wklejanie wystarczająco wygodne: nie trzeba ciągle smarować klejem ścianę. Szwy i bezpośrednio tapety internecie będzie się iść gładko, ściśle przylegającą do powierzchni.

Być może wszystkie te korzyści są już co nieistotne pytanie, czy konieczne jest zagruntowanie ściany tapety wklejanie. Jest dość oczywiste, że w tym celu konieczne jest, w celu osiągnięcia prawdziwie wysokiej jakości efekt końcowy. Niemniej jednak lista korzyści, jakie może zostać przedłużony, jeśli nieco głębiej przyjrzeć się tej kwestii.

Powierzchniową niezgoda

Załóżmy, że masz zamiar trzymać regularne lifting bez wydatków: wystarczy wyjąć starą i pokleit nową tapetę. W tym przypadku, złota rączka nie jest szczególnie zaskoczony przez wszystkie rodzaje tynków, szpachli i po prostu klej na bazie, która jest dostępna. Najczęściej, to czy beton lub poprzez ogarek pokładu otynkowanej ściany. Cóż, nawet jeśli końcowy wynik pozostanie na sumieniu. W końcu, budżet zakłada możliwość naprawy na „czyste – w porządku.” Ale wielu dzisiaj dokładnie podejść do problemu ścian szkoleniowych, wydając dużo pieniędzy i wysiłku w dekoracji. I tu warto zauważyć dwa punkty, gdy grunt nie jest coś, co musimy, ale po prostu niezbędna. Bo jak zrzeczenie się tej fazy jest obarczona bardzo poważnych konsekwencji.

Jeśli planujesz spędzać tapety na ścianach lub otshpaklevannye płyt kartonowo-gipsowych, nawet nie starają się negatywnie odpowiedzieć na pytanie o to, czy trzeba zagruntować ściany tapety wklejanie. Wytwarzanie tego rodzaju nie jest konieczne. I zagruntowana powierzchnia jest zazwyczaj dwa razy lepiej. Dlaczego to zrobić? Przede wszystkim, w celu wzmocnienia powierzchni. Jeśli tego nie zrobisz, możesz wytrzymać dwa razy – teraz iw drugiej naprawy. W tym punkcie powierzchni neprogruntovannaya mogą puchnąć i odpadać od kleju bezpośrednio pod tapetą, tworząc niezgodne z pojęciem wad „piękne wnętrze”. W miarę upływu czasu, gdy chcesz usunąć stały się już stare tapety spadając do ściany, będzie wraz z ich kawałków suchej zabudowy i tynkowania. Co to oznacza? Że będzie ponownie dekoracji ścian.

Mamy nadzieję, że są przekonani o konieczności gruntowania. Potem dalej wyjaśniać co i jak to zrobić.

rodzaje starterów

Należy zauważyć, że mieszaniny starterów na rynku istnieje całkiem sporo, i znacząco różnią się pod względem składu i celu, jak i wartościowym. Ale w ich umysłach, istnieją cztery typy. To Gliphtal, alkidowe, akrylowe i winylu. Jeśli nie wiesz, co do przyklejania tapet zagruntowane ściany, materiał powinien być wybrany na podstawie charakterystyki wklejony powierzchni.

Mieszaninę alkidowa jest idealny do drewna, ale nie jest szczególnie przyjazny dla otynkowane powierzchni. Tak więc, jeśli masz do przyklejania na MDF, płyt wiórowych lub innej powierzchni tego rodzaju zakupie tego rodzaju gleby. Najbardziej popularne i stosunkowo niski koszt skład – marka „Tikkurila” starter.

Fenol nadaje się do obróbki drewna i gipsu. Ale ma jedną wadę – schnie dni. Najbardziej popularne kompozycje – GF 021 i Ecol.

Perchlorovinyl ziemi, zwykle pod tapetą nie stosuje się, z powodu dużych aplikacji zewnętrznej.

Akrylowy należą do kategorii uniwersalne, szybko schnie i jest idealnym miejscem dla naszych celów. Najczęstszym marka – jest „Ceresit”, „Śnieżka” i „PUFA”. Tak więc, jeśli nie wiem, co zagruntować ścianę pod tapety, kupić jeden z mieszanek akrylowych – na pewno nie pożałujesz.

przygotowanie powierzchni

Jeśli planujesz naprawić budżet, konieczne jest, aby usunąć wszystkie stare tapety, oczyścić ścianę pyłu, sprawdź je dokładnie naprawione masą szpachlową wszystkich wad. Po tym można rozpocząć gruntowania. W tym samym przypadku, gdy zasięg działania są przewidziane do obróbki wykańczającej, kompozycja startera może być stosowane jedynie po odpędzaniu ukończeniu warstwy kitu. Oznacza to, że będzie to ostatni etap bezpośrednio przed wklejeniem.

głównym

Idealnie, to najlepiej używać, oczywiście, miniaturowy pistolet lub sprayem. Ale dla braku, można użyć wałka lub pędzla. Ta ostatnia metoda jest uważane za korzystne, chociaż czasochłonne. Szczotkowanie sprzyja głębokiej penetracji gleby, podczas gdy wałek jest już niższy podłodze, zamiast ściany.

Jak sile ściany: zasady

Musimy pracować w rękawiczkach, a korzystnie respiratora. Jeśli masz dobry Podłoga, nie zamierzamy być naprawione, należy ostrożnie położyć lub bezpośrednio czyste mokre krople tkanina naziemne. Jeśli nie, to twardnieje, a to będzie trudne do mycia powierzchni. Trzeba najpierw zagruntować górę, a następnie dno. Musimy dokładnie nie działać ominąć obszary i starannie osuszyć miejsca, które są bardzo szybko chłoną kompozycję. Nałożyć pierwszą warstwę powinna być podwójna. Przy czym pierwsza warstwa ma do wyschnięcia.

Jak to zrobić tym razem? Zazwyczaj informacja ta jest określona przez producenta na etykiecie. Po wysuszeniu drugiej warstwy na powierzchni strony suwaka. Jakościowo zagruntować ściana jest gładka, na jej ręka wślizguje jak na lodzie. Jeśli zauważyłeś obszary nieleczonych, należy skorygować tę wadę.

wniosek

Gruntowania powierzchni do tapet – jest to obowiązkowy etap przygotowania ścian do tapetowania. Procedura ta nie tylko zapewniają długą żywotność powłok dekoracyjnych, ale również chroni powierzchnię przed pojawieniem się wilgoci i pleśni. Tak więc, jeśli chcesz uzyskać wynik naprawdę wysokiej jakości, nie leń – prime ściany pod tapetę.