402 Shares 7840 views

Skąd pochodzą zarażenia?

Do tej pory leczenie pediatryczne jest dość powszechnym problemem, zwłaszcza u dzieci. Dlatego prawie każdy rodzic pyta: skąd pochodzą zarażenia i jak radzić sobie z nimi? Wszakże ten pasożyt powoduje nie tylko świąd i dyskomfort, ale może być również nosicielem wielu poważnych chorób.

Jak pojawiają się wszy. Najczęstsze mity

Pilingulosis jest znany prawie każdemu człowiekowi. Ale w ciągu kilku wieków wokół tej choroby było kilka mitów. Po pierwsze, uważa się, że wszy mogą pojawiać się tylko w nieuczciwych osobach lub w dziecku z dysfunkcyjnej rodziny. W rzeczywistości to wcale nie jest – pasożyty często znajdują się w dobrze przygotowanych dzieci i szanowanych ludziach, którzy uważnie monitorują higienę. Wszy są przenoszone od osoby zakażonej na zdrową osobę, a poziom czystości nie jest tak istotny.

Uważa się również, że pediatryczność jest znacznie częściej rozpoznawana wśród osób narażonych na stres. To kolejny mit. Tak, osoby z nerwowym przeciążeniem zmniejszają poziom obrony immunologicznej, a tym samym są bardziej podatne na choroby zakaźne. Ale wszy są zewnętrznymi pasożytami, z którymi immunitet osoby nie może walczyć w jakikolwiek sposób. Oznacza to, że stan układu nerwowego nie ma znaczenia.

Główne objawy pediatrii

Przed podjęciem decyzji o tym, gdzie są wszy, warto rozważyć główne objawy tej choroby. Wszy to małe pasożyty, które karmi krew ludzką. Żyją głównie w owłosionych częściach ciała.

Pierwszym objawem grypienia jest swędzenie. Jeśli dziecko ciągle zarysowuje głowę, od czasu do czasu staje się niespokojna i źle się śpi – jest to okazja, aby dokładnie przeanalizować jego głowę. Delikatnie dzieląc nici, skontrolować skórę i korzonki włosów, ponieważ jest tam, że można zobaczyć białe jaja wszy – to nity.

Osiadając na skórze głowy, louse natychmiast zaczyna mnożyć, kładąc jajka. Po 8-10 dniach pojawiają się dzidie, które po kilku dniach przekształcają się w dorosłych dorosłych dorosłych. Pomimo tego, że pasożyta żyje zaledwie 40 dni, w tym czasie może odłożyć do 400 jaj.

Skąd pochodzą zarażenia?

Odpowiedź na to pytanie jest już jasna: są przekazywane od osoby zakażonej na zdrową osobę. Jest zdania, że wiedźma skacze z głową do głowy, ale to nie prawda. Te pasożyty nie mogą pominąć – pełzają. Konieczne jest bezpośrednie skontaktowanie się z pacjentem.

Oczywiście najczęściej pediatria wpływa na dzieci, które spędzają większość czasu w zespole – w przedszkolach lub szkołach. Tutaj, dzieci stale kontaktują się ze sobą – grają te same zabawki, siedzą obok siebie, dzielą się papeterią itd. Często choroba ta występuje u dziewcząt, ponieważ pasożyty woli długie włosy, a przy okazji trudno zauważyć wszy. Ponadto dziewczęta lubią robić sobie nawzajem włosy, używając tylko szpilki do włosów i elastycznych pasków.

Wszy mogą być przenoszone i przez artykuły gospodarstwa domowego – ręczniki, ubrania itp. Możesz złapać pasożyta w miejscach publicznych, w tym transport (jeśli ma dużo ludzi), salon fryzjerski, baseny.

Stanie się mistrzem pasożytów jest bardzo proste, ale pozbycie się tego jest bardzo, bardzo trudne. W końcu, włosy są przywiązane do włosy masą klejącą, która utrzymuje je podczas czesania i mycia głowy.

Gdzie są wszy ukazane w miejscach intymnych?

To nie jest sekret dla kogokolwiek, że inne rodzaje wszy mogą pasożytować – tak zwane podłoże łonowe. Do tej pory choroba ta staje się coraz częstsza, szczególnie wśród młodych ludzi. Skąd pochodzą wszy z łona? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Najczęściej intymne pediculosis jest wynikiem stosunku seksualnego z zarażoną osobą.

Z drugiej strony warkę można przenosić pościel, ręczniki, bieliznę. Często przyczyną infekcji są miejsca publiczne, takie jak sauny, baseny, łaźnie.

W każdym razie, jeśli zauważymy , że leży leczenie pediatryczne u ciebie lub Twojego dziecka , najlepiej jest natychmiast udać się do lekarza. Współczesna medycyna oferuje wiele sposobów na pozbycie się takich dolegliwości.