783 Shares 3458 views

Albania, Tirana: jak się tam dostać, co zobaczyć i smak

Jako niezależnego państwa Albanii jest niewiele ponad sto lat. Jednak terytorium kraju jest zamieszkana od czasów prehistorycznych i przez długi czas należały do cesarstwa rzymskiego, a następnie Bizancjum, a po Imperium Osmańskiego aż 1912.


Największe miasto, centrum gospodarcze, polityczne i kulturowe, który jest dumny z Albanii – stolicy Tirany. To tam należy przesyłać na ciekawskich turystów w poszukiwaniu emocji, oryginalną kulturę, zabytki i ciekawe potrawy.

o państwie

Wiadomo, że na terytorium współczesnej Albanii była zamieszkana już w paleolicie. Przez wieki kraj był częścią wielkich imperiów, a po odzyskaniu niepodległości niemal natychmiast znalazł się pod okupacją włoską pierwszej, a następnie niemieckiej. Po wojnie, po długim okresie rozwoju socjalistycznej i lata międzynarodowej izolacji.

Według ostatnich danych, najbardziej zacofane kraje europejskie są Mołdawia, Bośnia i Hercegowina, Albania. Tirana posiada w swoich cech wygląd wszystkich etapów rozwojowych. Ponad 400-letniej historii miasta, założonego przez turecki dowódca Suleiman Pasha, znalazłem wielkie i pompatyczne budowle Imperium Osmańskiego, eleganckim sowieckiej architektury włoskiej i typowe.

Turystyka w kraju właśnie zaczęła się rozwijać, ale to nie jest powód, aby przejść do Albanii, jeden z pierwszych? Zobaczyć jego piękne naturalne krajobrazy i zapoznania się z niezwykłych barw narodowych? Jest to alternatywny budżet do Czarnogóry lub Grecji z wakacji na plaży nad Adriatykiem i popularnej angielskiej edycji The Telegraph nazwał kraj jednym z najbardziej ekscytujących miejsc na świecie turystyki.

Albania, Tirana: jak się tam dostać?

Albania jest nowym miejscem turystycznym. Najlepiej jest, aby dostać się do Tirany samolotem, ale bezpośrednie loty z Rosji jeszcze nie. Europejskie linie lotnicze oferują loty z przesiadką w jednym z literami (Wiedeń, Rzym, Stambuł et al.), Lot w tym przypadku trwa co najmniej 6 godzin. Można również wziąć bezpośredni lot do Czarnogóry, a następnie przenieść cię zobaczy niemal wszystko Albanii. Tirana wita gości na lotnisku międzynarodowym imienia Matki Teresy, który znajduje się 17 km na północny-zachód od stolicy. Odległość jest krótki, więc można wziąć taksówkę lub autobus, kursujący co godzinę.

połączeń transportowych miasto

Miasto jest małe, obszar ten jest tylko 41,8 km 2 i jest, na przykład, więcej niż 30 razy mniej niż w Rzymie, prawie 11 – Praga. Zabytkowe centrum jest zwarta, a to łatwo obejść w miłej chodzenia. Jeśli chcesz zobaczyć całe miasto, a następnie skorzystać z taksówki (cena powinna zostać ustalona z góry) lub transfer, ale można wypożyczyć rower.

Tirana (Albania): atrakcje

Miasto w porównaniu do wielu innych stolicach europejskich młodych. Dlatego też zabytki w niej w dużych ilościach, nie znajdziesz. Sercem kraju i znajduje się w Tiranie Scanderbeg Square (pierwsze zdjęcie), którego nazwa pochodzi od albańskiego bohatera narodowego. W centralnej części znajduje się pomnik wzniesiony w 1968 roku na pięćsetlecie śmierci. Brązowy posąg kary wznosi się majestatycznie nad placem.

Jeden z najstarszych zabytków – Twierdza Justyniana lub Petrella Zamek (na zdjęciu powyżej). Miejsce historyczne z budynkami z epoki weneckiej jednak zachował cechy tureckich pashas i albańskiej rasy.

Niesamowita mieszanka narodowości i kultur – tak można scharakteryzować przez Albanię. Tirana łączy uroki dwóch głównych religii kraju – chrześcijaństwa i islamu. Wiele meczety i kościoły zostały zniszczone lub zamknięte, konwertowane do innych zastosowań, w dobie walki z religią. Należy zauważyć dwa największe chrześcijańskie siłownia w kraju – Katedra Zmartwychwstania Chrystusa (prawosławni) i Katedra św. Należy także zwrócić uwagę Meczet Ethem Beja, zbudowany w 1789-1823, odpowiednio, a stary most tytoniu (patrz zdjęcie poniżej) Imperium Osmańskiego.

można odwiedzić Muzeum Historii, aby dowiedzieć się więcej informacji na temat kraju.

Kuchnia albański

Jeśli jeden z punktów podróży warto Tirana (Albania), po drugie zadanie każdego turysty zwiedzania lokalnych atrakcji jest degustacja lokalnych potraw i napojów. kraj kuchnia trudno nazwać oryginalnym, ale jest to bardzo ciekawy i jest swoistą mieszanką tradycji wszystkich ludów, które kiedyś zamieszkiwały obszar. Podstawą, oczywiście, warzyw i mięsa. Pamiętaj, aby spróbować dania, takie jak schumlek, Sarma (gołąbki oryginalna), tradycyjny deser – oshaf. Napój uwagi oczywiście zasługuje na tureckiej kawy i alkoholu tradycyjnej raki, lokalnego wina.

Rynki i sklepy w mieście

Noisy, żywe i kolorowe bazary – jest to, że nadal zachowane Albanię. Tirana (Zdjęcia prezentowane w artykule) słynie z rynku wschodniego, największy w mieście. Tutaj można kupić wysokiej jakości i świeże produkty (oliwa z oliwek, miód, zioła i przyprawy, i tak dalej. D.), rzemieślnicze, w tym ikon, ceramiki, miedzi Turks i tace, hafty i tak dalej. D. Ceny są więcej niż przystępne. Pamiątki można kupić w obszarze Luigj Gurakuqi i Barrikadave, blok kwartał jest popularny ze sklepów i butików z butami i odzieżą.