490 Shares 8593 views

Systemy niskiego napięcia: projektowanie, realizacja i utrzymanie

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do wszystkich korzyści płynących z cywilizacji: nie reprezentują dużo, jak to możliwe, aby szybko rozgrzać czajnika bez wody, umyć dużą ilość prania, odkurzanie, czy pojedyncze osoby nie oglądać telewizję? Poprzez konwencjonalną prądu drutu (220 V) jest doprowadzane do tej strony co pozwala nam na normalną aktywność. Ale są urządzenia i systemy do pracy, która nie wymaga maksymalnego napięcia. Na takie urządzenia są dostarczane inne przewody, które razem nazywane są „systemy niskonapięciowe”.

Co to jest system z niskim prądem?

Istniejące systemy niskiego napięcia, który nadal nosi nazwę informacji, zapewnia przepływ prądu do obiektów, które przekazują informacje do osoby: internet, telewizję kablową, nadzór wideo, telefonii, wszystkie rodzaje alarmów, inna videoprovoda. W takich układach napięcie prądu mieści się w zakresie od 12 do 24 woltów. Takie prądy także, w przeciwieństwie do siły, zwany informacje.

Jakie powinny być systemy niskiego napięcia

Główne wymagania dla sieci o słabym prądem, to:

  • Wysoka niezawodność – choć prądy i mają małe siły bezpieczeństwa nie należy zapominać w każdym przypadku. Przewody muszą być podłączone i utrzymywane przez wszystkich zasad bezpieczeństwa, ocieplony i niedostępne dla wielu ludzi.
  • Prawidłowa praca – przy instalacji systemów niskiego napięcia powinny być sprawdzane pod kątem obecności różnych błędów i trzasków. Nie jest liczona jako część elektryczna i automatyczne.
  • Bezmiar – ponieważ takie systemy są instalowane w pomieszczeniach o różnym kwadratury, muszą być łatwe do osiągnięcia każdego zakątka domu lub biurze. Aby to zrobić, trzeba wstępnie obliczyć metraż kablowej, myśleć o tym, gdzie i jak obiekty będą zaangażowane w dostarczanie informacji osobie.
  • Niskie koszty – systemy te są dostępne w instalacji i użytkowania. Ze względu na odpowiedniej wielkości punktu połączenia, liczba obiektów sieciowych, można zaoszczędzić pieniądze, które mogłyby zostawić kabel miernika.

Rodzaje sieci informacyjnych

Jak już wspomniano, istnieje wiele rzeczy, które nam służyć, które są napędzane przez układy niskiego napięcia. Przewody są podłączone do systemu wykonywania swoich funkcji, aby pomóc użytkownikom wygodniejsze i bezpieczniejsze żyć. są one podzielone przez ich przeznaczeniem na:

  1. System krajowy. Połączenie to przedmioty, których używamy na co dzień – telewizor, telefon, domofon, internet, radio, alarm. Dziś wszystkie te sieci są mniej lub bardziej istotne dla nas. Za pomocą kabla, możemy być świadomi wszystkich wydarzeń w ich kraju i za granicą. Przewody telefoniczne zapewnić możliwość komunikowania się i łączyć się z Internetem. sieć CCTV pomaga odtworzyć obraz i dźwięk swobodnie, co jest bardzo ważne dla kontroli i ochrony pracowników. W tym przypadku, aparat można podłączyć zarówno małe i duże, silne. Niezbędny w prywatny jest układ wysokiego i niskiego napięcia, który zapewnia ostrzeżenie, gdy nielegalne wejście nikogo lub pożaru – to nazywa się alarm. Są podłączone do przewodów specjalne czujniki, uruchamiane przez zerwaniu łańcucha lub przenieść.
  2. Systemy handlowe. Należą do nich: telefonia, internet, różne rodzaje sygnałów, sieci lokalnych komputerowych, automatyczne dozowanie surowców energetycznych, urządzenia komunikacyjne, niektóre z systemu okablowania strukturalnego. Systemy ze słabym prądem w celu zapewnienia stabilnej pracy placówek handlowych. Konserwacja systemów niskonapięciowych w biurach prowadzone przez ekspertów, którzy pracują bezpośrednio w tej organizacji lub w wyspecjalizowanych firmach.

Co składa się z systemu?

Systemy przeznaczone do konkretnego zadania, różnie obsadzone.

  • sieci lokalnej miejsca łączyć pracę kilku przedmiotów i narzędzi do wymiany informacji. To może być koordynowane jednoczesne działanie modemu, drukarki, pliki Store, programy do ochrony informacji przed hacking, bazy danych sieciowych, i tak dalej.
  • Strukturyzowany układ okablowania (SCS) zapewnia łatwość i szybkość wszystkich elementów składowych. Gdy jest projektowanie systemów niskonapięciowych, eksperci o to, że SCS może pomieścić różne rodzaje sieci: informacje, przeciwpożarowych, telefon, a także niezbędne wyposażenie dla nich.
  • W telefonii wykorzystujące systemy energooszczędne zapewniają automatyzację central telefonicznych. Stwarza to niezawodne połączenie między abonentami poprzez sieci kablowe i specjalnych programów.
  • Nikt nie myślał o tym, że świat jest również czas przewidziany niskoprądowe układów zegarowych mistrz. Tutaj, to składa się z podstawowej pierwiastkowej zegara nadrzędnego zegara i wtórnym. Na czas światowy oglądać tylko jeden zegary atomowe, które są niezwykle precyzyjne. Po sygnał do satelity GPS przekazują dokładny czas w radiu, który jest ściśle związany z zegarem master. Przez radio, uczymy się i już czas na zegarze wtórnym zainstalować go.

Jakie są zalety systemów niskonapięciowych zapewnić?

Prawidłowo skonfigurować systemy niskonapięciowe projektów pozwala nam korzystać z informacji bez uczucia dyskomfortu. Wręcz przeciwnie, mieliśmy uzyskane z rozwojem nauki jak ułatwić Ci życie i dostęp do informacji, które mogą jednym ruchem. Sieć umożliwi nam gładko oglądanie telewizji satelitarnej za pomocą nich, mamy dostęp do telefonu, internetu i radia. Ponadto, korzystanie z sieci może kontrolować dostęp do witryn poprzez zainstalowanie bramy i bariery, aby czuć się bezpiecznie, ustawienie alarmu pożarowego i systemu ochrona i monitoring. Takie systemy uzupełnienia podstawowych potrzeb człowieka, dla bezpieczeństwa – to przede wszystkim zaufania do przyszłości i pokoju.

Przestrzeganie zasad okablowania

Od układania kabli – ważnego i niebezpieczne, to trzeba starannie zaplanować i obliczyć, gdzie będą poddane. Oprócz inżynierii i prac projektowych, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę podstawowe zasady montażu. Zasadą główną i głównym jest oddzielenie kable zasilające z sieci niskiego napięcia informacji. Ponadto, aby uniknąć miejscowych zakłóceń elektromagnetycznych. Jeśli będziemy ignorować te zasady, kable energetyczne spowoduje ciągłe obiekty, które zapewniają systemy inżynierskie małej mocy. Dla prawidłowego okablowania są główne dokumenty regulacyjne, gdzie wszystkie dane są malowane kroki.

Jak zamontować sieć?

Eksperci wiedzą, że jeszcze przed ustawieniem kable sieciowe muszą być przygotowane przez jego projektu. Jest to bezwzględnie konieczne, aby wyznaczyć położenie niskiego obecnego zarządu, przekaźników, gniazd i innych elementów systemu. Szczególną uwagę zwrócić na zatwierdzonych norm i zasad rysowania i mocowania kabli. praca instalator systemów niskonapięciowych To wymaga dogłębnej wiedzy wymagane rozmiary kabli, jego gatunek, gniazd okablowania do obiektów, które przekazują informacje i do sieci.

Jest to konieczne, aby dokładnie zachować odległość pomiędzy kablami i niskiego napięcia – co najmniej 0,5 m, i powinny być rozmieszczone równolegle. Kable należy używać tylko w całości, łączenie nie jest dozwolone. Zdarza się, że niemożliwe jest, aby umieścić kable w ukrytym okablowaniem, więc kable sieciowe powinny być oddalone od kabla telefonicznego 15 mm (jeżeli długość 10 m). Musimy zawsze pamiętać, że okablowanie sieciowe musi być chronione przed różnymi zjawiskami atmosferycznymi i uszkodzeniami. Skrzynka przyłączeniowa również znajduje się w odpowiednim miejscu, z dala od bramy, okna i drzwi. Wszystkie kable ziemne niskonapięciowe narażać pomocą specjalnego autobusu, który składa się z przewodów miedzianych.

Rodzaje kabli podczas instalacji

Dla każdego urządzenia informacyjnego używać różnych typów kabli. Telefony Zatrudnienie dostarczane przez sieć kabli 3 kategoriach. Nieprzerwane działanie sieci komputerowych jest spowodowane wykorzystaniem kabli światłowodowych 5 i 6 kategorii. Marka jest również ważne przewody. Po wybraniu kabla, należy wziąć pod uwagę zakres zastosowania, skład, właściwości bezpieczeństwa pożarowego.

Kto może zaprojektować i montażem systemów niskiego napięcia?

Oczywiście, nie każdy może być montowane systemy niskonapięciowe. Moskwa jest pełen dobrych specjalistów w branży. Wykwalifikowani pracownicy efektywnie i mądrze utorować sieci, ponieważ wpływa na trwałość wiązania systemów, wiarygodności sygnału, bezpieczeństwo sprzętu podczas użytkowania.