161 Shares 5347 views

„Pannonia” – motocykl Węgierska produkcja ubiegłego wieku

„Pannonia”, węgierski motocykl inżynieria produkcji przedsiębiorstwo Csepel, był produkowany od 1954 po1975 roku. Na podstawie węgierskich projektantów wziął motocykl DKW RT-125 produkcji niemieckiej. Kilka prototypy były nazywane „Csepel”. I kiedy projekt został opracowany i opanował nową pełną modelu TL 250, otrzymała nazwę Panonii. „Panonia” – motocykla dobre właściwości dla czasu, objętość cylindra 250 cm / cm, przy stałej przebiegu i łatwe do kontrolowania. Wszedł do smaku opinii publicznej.

Motocykl „Pannonia”: specyfikacje techniczne

Rower jest w następujący sposób:

 • Silnik – jeden cylinder, dwusuwowy;
 • Objętość cylindra – 246 cm3;
 • Udar – 68 mm;
 • Stopień sprężania – 39,8;
 • Średnica cylindra – 68 mm;
 • Maksymalna moc – 14 KM;.
 • ograniczenie prędkości – 110 km / h;
 • Rozstaw osi – 1380 mm;
 • Długość rower – 2100 mm;
 • wysokość – 980 mm;
 • odległość od kierownicy do przedniego siedzenia – 650 mm;
 • Szerokość – 680 mm;
 • prześwit – 130 mm;
 • masa – 146 mm;
 • Pojemność zbiornika paliwa – 18 litrów;
 • zbiornik rezerwowy do tankowania, z wyłącznikiem – 4 litry.

Motocykl „Pannonia”, cechy, które są już na wysokim poziomie, ale stale poprawić w procesie produkcyjnym. Zasadnicze zmiany nie występują, ale w trakcie montażu przenośnika regularnie, aby dokonać drobnych zmian, które przyczyniły się do poprawy wizerunku maszyny. Szczególną uwagę zwrócono na poziom komfortu „Panonii”, podzielonego gniazda, lepszą amortyzację.

elektryka

„Panonia” wyposażony w bezwładnościowe koło zamachowe typu zapłonowego, napięcie 6 woltów, 45 watów. Alternator zamontowany na końcu głównego wału napędowego i współdziała z regulatorem napięcia i generatora. Świeca zapłonowa Standard, marka Bosch M14. na pokładzie zasilanie konsumentów Chain zwykle przyjęte dla większości klasy średniej motocykla. Shestivoltovye żarówka nie spełnia wymagania stawiane pracy nocnej, są cienkie. Reszta motocykla elektrycznego wystarczająco niezawodne i nie wymaga regulacji.

Rozwój produkcji

W 1956 roku, nowy model został opanowane TLT 250, a dwa lata później – modyfikacja TLF w dwóch wersjach: TLB – różniły oddzielne fotele i TLD z nowym wydajnym systemem generowania Korek 60 watów. Masowa produkcja serii TLT zapoczątkowało eksporcie „Panonia” w ZSRR, która wkrótce stała się głównym odbiorcą produktów węgierskich motocykli na całym terytorium europejskim. Handlu Zagranicznego ZSRR otrzymała 25.000 samochodów rocznie. Jednak Węgry wysłane „Pannonia”, a następnie w innych krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych. Dla krajowych odbiorców nie miało więcej niż 30 procent wszystkich produkowanych motocykli.

„Pannonia”, motocykl doskonały design, niezawodne i stosunkowo niedrogie w obsłudze, stają się coraz bardziej popularne. Jednak postęp jest wymagany dla dalszego rozwoju, a w 1968 roku firma „Csepel” rozpoczął produkcję nowego modelu P20, zamiast przestarzałych wersji TLT. P20 został skopiowany z japońskiego „YDS-2”. Samochód okazał wysokiej klasy z doskonałymi obsługi danych, ale jakość jest zbyt kosztowna, jej cena detaliczna wzrosła znacząco. Przewodnik „Csepel” wkrótce zrozumiał swoje błędy, nie powinno się niszczyć istniejącą już strukturę sprzedaży, przez wzgląd na efemerycznych ambicji stworzenia nowego supermototsiklov pod marką „Panonia”, choć nawet przez analogię z japońskich motocykli. Rynek i jego surowe przepisy, w końcu przyniósł produkcję udanego modelu z dobrymi perspektywami na stałym poziomie, a następnie zamknąć.

spadek popytu

Pierwszy odmówił modelu P20 Związku Radzieckiego, uważane za zbyt drogie na zakup przyjemności zbyt skomplikowane i kosztowne urządzenia. Następnie, odmawiając powiedział kilku innych krajach. W węgierskim producent przedstawił problemy ze sprzedażą, który szybko przerodził się nie do pokonania trudności. W 1975 roku produkcja „Panonia” zostało przerwane. Zapasy stopniowo realizowane, a nowi nie były.

W „Pannonia”, motocykl z wysokiej reputacji, jest zupełnie wystarczające dla jego czasu, przestała istnieć. Jednak do tej pory całego byłego Związku Radzieckiego na drodze można znaleźć dwukołowy czarny samochód z charakterystycznym profilem jako wspomnienie przeszłości.

Motocykl „Pannonia”: cena

wartość rzadkość jest zdeterminowana przede wszystkim przez jego wiek. Stan techniczny jest również ważna. „Pannonia” wyprodukował ponad czterdzieści lat temu, wartość jego kolektor jest oczywiste. Jest to motocykl wykonany na Węgrzech nie jest dziś mniej niż dwieście dolarów, w zależności od „stopnia brudny.” Cena zadbana, kolekcjonowania kopie mogą być do $ 1500, a czasem dwa. Czerwona i biała wersja z wózkiem są jeszcze droższe.

remont

Jak najmniejszych motocykli ubiegłego wieku, „Pannonia” w potrzebie renowacji. Motocykle są głównie potrzebne remontu, malowania musi być idealny, silnik jest czyszczony, polerowany upierzenie. Jednocześnie, maszyna wymaga właściwego rehabilitacji technicznej. Wszystkie elementy i zespoły w trakcie diagnozy, a po wykryciu wad można rozpocząć naprawę. Części zamienne do motocykli „Panonia” od dawna brakuje, ale ze względu, że można jeszcze znaleźć potrzebne dane. Regularne wizyty w ciągu dnia do sprzedaży akcesoriów do naprawy rynku można znaleźć żadnych części zamiennych, aby zastąpić uszkodzony.