844 Shares 4880 views

Jeśli znalazłeś roztocza ucha u kotów – zabieg pomoże im w pełni odzyskać

Wielu właścicieli kotów uwierzyć, że różne pasożyty, w tym roztocza ucha, uderzył bezpański i nie bardzo zadbane zwierzęta i nie boją się pogłaskać. Ale to nie jest prawda. Oczywiście, są mniej narażone na to ryzyko, ale w celu zapewnienia jego nieobecność nie może być. race ucha spowodować chorobę Koty, które nazywa otodektoz. Niezależnie wykryć pasożyty jest bardzo trudne, gdyż jej rozmiar jest mniejszy niż 0,75 mm, to może być widoczne pod mikroskopem lub lupą o bardzo dużym powiększeniu.

Jeśli okaże roztocza ucha u kotów – leczenie należy rozpocząć natychmiast. Sama w sobie, choroba ta nie stwarza żadnego zagrożenia, ale może spowodować poważne komplikacje. Najczęstszym z nich jest zapalenie ucha środkowego i kot lub kot może stracić słuch. W niektórych raczej rzadkich przypadkach zapalenie rozprzestrzenia się wyściółki mózgu i nie ma zapalenie opon mózgowych, co często prowadzi do śmierci zwierzęcia. W przypadku inwazji świerzbowca usznego kot potrząsa głową, ciągle drapie uszy, które często prowadzi do poważnych uszkodzeń skóry. I zmianę zachowania zwierzęcia – staje się bardzo niespokojny, nerwowy, a czasami można zaobserwować nawet drgawki. Często temperatura podnosi się i istnieje uszczelniające węzły chłonne, które są umieszczone pod szczęki. Z płynu ucha jest zwolniony, który ma nieprzyjemny zapach i ciemnobrązowy kolor. Jeśli nie zostanie usunięta, tworzy skorupę, która uszczelnia przewodu słuchowego. Aby wyjaśnić diagnozę jest konieczne do podjęcia skrobania i studium, ponieważ niektóre inne choroby mają podobne objawy. Ale nawet jeśli zdiagnozowano roztocza ucha u kotów, leczenie musi być przepisany przez lekarza. Własnej może powodować inne choroby.

Rozpocząć leczenie od ucha świerzb powinny czyszczenia uszu z strupów i wydzieliny. Należy to zrobić na tyle ostrożnie, aby nie uszkodzić powierzchni. W tym celu należy użyć dowolny środek antyseptyczny, w skrajnych przypadkach, odpowiednie i wódki. Następnie trzeba kapać kroplę od kleszczy usznych i mieć masaż, bez ostrych ciśnieniem. W niektórych przypadkach, maści, mazidła mianowany i proszki, jak również spadek w kłębie. Są to preparaty w aerozolu, które są natryskiwane z odległości 5 cm, nie dłuższy niż 2 sekundy. Dobry efekt podano zastrzyk iwermektynę. Lekarz przepisuje lek weterynaryjny dla roztoczy ucha, w zależności od stanu zdrowia kota i zaniedbanych chorób. Obecnie wybór leków jest dość obszerne, ale nadal należy słuchać zaleceń specjalisty.

Choroba jest bardzo zaraźliwa i rozprzestrzenia się szybko. Jeśli znalazłeś roztocza ucha u kotów, leczenie należy stosować do wszystkich psów i zwierząt futerkowych w domu, nawet jeśli są one zdrowe. W przeciwnym razie, możliwość ponownej infekcji wzrasta dramatycznie. Dla człowieka, te roztocza nie są niebezpieczne, chociaż może to być ich nośnikiem.

Zwierzę jest w pełni sprawny, trzeba spędzić cały przebieg leczenia, które trwa zwykle 21 dni, zgodnie z zalecaną częstotliwość i dawki. race ucha mają cykl życia i przedwczesne przerwanie leczenia może prowadzić do ponownego pojawienia się choroby.

Ear roztoczy u kotów, leczenie rozpoczęto na czas mija bez śladu. Właściciele powinni uważnie monitorować zachowanie swoich zwierząt i pojawianie się objawów charakterystycznych dla otodektoza, skontaktować się z weterynarzem, który będzie w stanie ustalić ostateczną diagnozę. Jako środek ostrożności zaleca się ograniczyć kontakt Twojego kota z bezpańskich zwierząt do minimum.