459 Shares 7026 views

Bearded Collie: opis rasy, charakter. Właściwości pielęgnacyjne

Brodaty Collie – uroczy pies, który jest nieco podobny do Boba. Chociaż w rzeczywistości pies jest członkiem szkockich pasterzy. Takie ciekawe psy przyciąga uwagę każdego, kto je zobaczy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym, kto brodatego collie, opis rasy zostaną przedstawione w tym artykule. Mamy również dotknąć od charakteru i cech niektórych aspektów pielęgnacji psa.

historia

Istnieje kilka przeciwnych wersjach o pochodzeniu rasy. Niektórzy badacze uważają, że bearded collie został wyhodowany przez skrzyżowanie i Bobtail długowłosy collie. Jest jeszcze inna wersja pochodzenia tych psów. Poszczególne eksperci uważają, że pies bearded collie raz pierwszy pojawił się w XVI wieku. Przodkowie zostały przywiezione do Szkocji owczarków nizinnych kupieckich.

Później przeszedł z lokalnego połączenia. Oficjalnie historia rasy rozpoczęła się w 1891 roku. „Brodaty men” zyskał wielu fanów. W 1912 roku powstało Towarzystwo fanów rocka w Edynburgu. Ale niestety, jego aktywność przerwana przez wojnę. Następnie przedstawiciele rasy stał się mniejszy, był na skraju wymarcia. Po tym jak została reaktywowana. W Anglii, pierwszy klub rasy powstał w 1955 roku. Proces powstania jego wspieranego klubu w Londynie. W Rosji niedawno przyniósł „brodatych mężczyzn” – w początku lat dziewięćdziesiątych.

Co jest skałą? Bearded Collie: Opis

Zachowanie u psów jest stosunkowo cichy. Ale psy potrzebują dużego wysiłku fizycznego lub zmiany zachowań. Są niespokojne, mogą zacząć kopać studnię do gryzienia wszystkiego. Dlatego potrzebne są długie spacery przedstawicieli tej rasy.

Co innego jest dobre, bearded collie? Charakter tego psa jest piękne. Pies jest idealnym miejscem dla życia rodzinnego. Stanie się on uniwersalnym ulubionym. Przedstawiciel rasy może być doskonałym towarzyszem psa. To prawda, że ten pies musi być stale komunikuje się z ludźmi, nie może znieść samotności. Jeśli nie można poświęcać wiele czasu na swojego zwierzaka, należy porzucić tego psa. Po tym wszystkim, że musi kochać innych przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Komunikacja z właścicielem zwierząt przynosi wiele radości. Taki mądry pies, jest on łatwy do pociągu, szybko przeszkoleni. Odpowiednia rasa dla ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Chodzenie z jej przedstawicieli – jeden przyjemności. Te psy są zawsze gotowe do uruchomienia i igraszki. Z „brodatych mężczyzn” można zrobić zwinność lub frisbee.

Z tych sesji kudłaty przyjaciel będzie zachwycony. W tym psem dzieci znajdą wspaniałą opiekunkę i dobry towarzysz do gier. Ten pies nigdy ogryznetsya, a zwłaszcza nie bite dziecko. Na ulicy psy są aktywne iw domowej atmosferze edukacji i spokoju. Pies po prostu położyć się bez zakłócania ich właścicieli. Te psy nie są nieśmiałe, nie agresywny. Dzięki temu mogą żyć razem z sąsiadami i innymi zwierzętami.

odmiany rasy

Dzisiejsze „brodaci mężczyźni” są podzielone na trzy rodzaje. W starego typu głowy i tułowia jest dłuższy niż drugi. Kiedy ten płaszcz jest szorstka, ale niezbyt długo. Oczy są ciemne. Look „brodacze” tego rodzaju spektakularne nawzajem. Istnieje również rodzaj jak potterdeyl. Jego szef „brodaty” wyrazisty, długi wełny. Znany jest również trzeci typ, który daje pierwszeństwo do większości ludzi. Gatunek jest złoty środek, ponieważ łączy w sobie pozytywne cechy pierwszego i drugiego rodzaju. Masa hodowli wynosi od osiemnastu do 27 kg, a na wysokości kłębu – od pięćdziesięciu do 56 cm.

Wybór szczeniaka. Jak uniknąć błędów? Na co zwrócić uwagę?

Brodatych Collie szczenięta są bardzo urocze i słodkie. Jeśli im się podoba, to powinniście wiedzieć, niektóre cechy wyboru. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiek szczeniaka, ponieważ rozwój i wzrost wystąpić jest nierówna.

Czasami dziewięć velikan- „Brodacz” może urosnąć do średnich psów. Najlepiej jest kupić Collie w ciągu sześciu tygodni, ponieważ jest to wiek widzimy, że szczeniak wyrośnie na zewnątrz. Wybór zwierzęciem, wolą dzieci z płaską, szeroką czaszką i krótki pysk. Długość ciała powinna być nieco krótsza niż u dorosłych. Ale nie krócej niż do wzrostu dziecka. Jeżeli A proporcje szczenię dorosłych, w przyszłości, będzie miał taki pies postaci rozciągniętej. Włos powinien być ostry i bezpośredni, mimo dziecka misia. Miękkie i kręcone włosy nie są dozwolone. Inną cechą rasy – intensywny kolor, który zmienia się wraz z wiekiem. Urodzone niemowlęta są zwykle ciemniejsze. Następnie stopniowo rozjaśnić. Ostateczny kolor płaszcz jest ustawiony na trzy, może nawet pięć lat. Do czterech tygodni jest prawie niemożliwe, aby określić, jak szczeniak wyrośnie – szary lub czarny.

Zauważ, że brązowe i czerwone kolory są w dorosłego psa, tylko dźwięk staje się nieco lżejszy. Zaskakująco nawet, że zmienia się nie tylko kolor, ale również kolor oczu. To może być niemal żółty (w młodości), a bursztyn, miedź (w terminie zapadalności).

Funkcje zawartości psa

Ze względu na fakt, że natura obdarza „brodaty” luksusowe futra, nie boją się żadnych kaprysów natury. Ich ciało jest chroniony przed zimnem i wilgocią, izoluje od ciepła. Do mokrego psa potrzebują całej wannie z wodą, ze względu na podwójny płaszcz rasy również miękki podkład. Z tego powodu wilgoci jest absorbowana przez długi czas.

Zwłaszcza opieka i zdrowie rasy

Takie psów wymaga dokładnego szczotkowania. Przede wszystkim konieczne jest grzebień. Są przyzwyczajeni do takiej procedury jest konieczne we wczesnym dzieciństwie. Szczenięta mogą porysować razy w tygodniu. Dorosłych członków rasy będzie raz wystarczy. Proces ten powinien trwać około dwadzieścia minut. Należy zachować ostrożność, aby mieć zwierzaka nie tworzą sploty. Jeśli zauważysz takie należy rozwikłać palców, zaczynając od końcówek, zmierza w kierunku ciała. Umyj zwierzę powinno być raz w miesiącu. Jeśli włosy są czyste, nie można tego zrobić.

Przed występem trzeba przygotować swojego zwierzaka. Należy grzebień i umyć przy użyciu specjalnego szamponu. W rzeczywistości, wielu właścicieli używać wełny czesankowej zwierzęta do własnych celów. Co oni robią z nią stało? Umiejętne mistrzów drutach skarpety, rękawiczki, swetry. Te rzeczy są nie tylko ciepłe, ale również mają właściwości lecznicze.

Należy pamiętać, że trzeba dbać nie tylko o włosy na ciele, ale na brodę. Jeśli jest zabrudzone po posiłku, to na pewno powinien rozczesują i dobrze spłukać. Oczywiście, troska o oczy psa i uszu. Muszą być czyszczone kiedy brudny, użyj wacików, laski, specjalnych narzędzi. Należy pamiętać, że włosy wokół oczu nie powinna być zbyt długa. Jeśli chcesz, możesz przebić Bangs miękkiej gumy lub warkocz w warkocz. Ogólnie rzecz biorąc, „brodaty” zdrowe, nie mają żadnych chorób dziedzicznych. Dlatego też często żyją w wieku szesnastu lat, a utrzymanie jego wydajności i mobilności.

Cechy krycia tej rasy

Jest to rasa jest kolejna cecha. Jest to związane z kolorem. to polega na tym, że niemożliwe jest przewidzieć, kiedy krycia, jaki kolor będzie szczenięta w miocie.

Na przykład, dwa czarne przedstawiciele rasy może urodzić dzieciom czterech kolorów. Ta cecha odróżnia rasy w hodowli Bearded collie.

Żłobki i kluby

Są kluby w całej Kanadzie, Europie, Australii, USA, Skandynawii, a nawet w Afryce Południowej. Rosyjski krajowy klub rasy powstał w 2005 roku. W Petersburgu, Moskwie, Jekaterynburgu, a w niektórych innych miastach, są budy, którzy rozmnażają te psy. Lepiej kupić szczeniaka od profesjonalnego hodowcy.

Wreszcie, mała

Z tego artykułu, to dowiedziałem się, że rasa jest bearded collie. Opisaliśmy zewnętrznego wyglądu psów, ich zachowania i charakteru. Mamy nadzieję, że teraz możesz sam zdecydować, czy chcesz psa.